Мариновані огірки хрусткі на зиму / Рецепт з фото

  1. Смачні, хрусткі, мариновані огірки готові
  2. Як заготовити хрусткі мариновані огірки на зиму?
  3. Хрусткі мариновані огірки з гірчицею і хріном
  4. Хрусткі мариновані огірки з кетчупом
  5. Хрусткі мариновані огірки з лимоном і хріном
  6. Хрусткі мариновані огірки з яблучним соком і м'ятою
  7. Хрусткі мариновані огірки з горілкою
  8. Мариновані огірки, на зиму хрусткі рецепт з петрушкою
  9. Огірки на зиму, хрусткі рецепт з листям чорної смородини
  10. Мариновані огірки хрусткі рецепт швидкий, з кропом
  11. Огірки на зиму з гострим і болгарським перцем
  12. Мариновані огірки хрусткі, користь.

Уявити собі сезон закруток без придбання огірків, практично неможливо. Ринок пропонує нам плоди і великі, і крихітні зовсім, і середнього розміру, в загальному, для будь-якого приготування цієї смачної заготовки на зиму. Найсмачнішими виходять мариновані огірки хрусткі рецепти, яких ми і розглянемо нижче. У зимову холоднечу їх хрускіт порадує і нагадає про тепле квітучому літо.

У зимову холоднечу їх хрускіт порадує і нагадає про тепле квітучому літо

1. Для початку потрібно простерилізувати баночки. Останнім часом я для цього використовую мікрохвильову піч. Такий спосіб стерилізації значно економить час.

Спосіб стерилізації банок в мікрохвильовці:

- Банку ретельно миємо (особливо шийку)

- На дно чистої банки доливаємо 1-1,5 см. Води

- Ставимо (великі банки укладаємо на бік) банку з водою на тряпочние серветку в мікрохвильову піч

- Виставляємо потужність 70 і час: 0,5-1 літрові банки = 3 хвилин; 2-3 літрові банки = 4 хвилини

2 2. На дно пастеризованої банки викладаємо листя смородини і вишні, 4-5 шт. гвоздики, 4-5 шт. запашного перцю горошку, трохи гірчиці (за бажанням).

3 3. Огірки ретельно миємо, видаляємо плодоніжки. Якщо огірок зіпсований хоча-б трохи, його маринувати не варто, може помутніти і закиснути вся банку з огірками.

4 4. Укладаємо огірки в банки і заливаємо окропом. Ми залишаємо баночки на 10-15 хвилин.

5 5. Потім воду з банок потрібно злити в каструлю, додати склянку води (на випадок якщо маринаду не вистачить). На цій воді буде варитися маринад. Додаємо сіль і цукор (кількість залежить від обсягу отриманої рідини). Доводимо до кипіння і варимо до повного розчинення солі цукру (близько 5 хвилин).

У кожну банку вливаємо укусную есенцію, зверху кладемо часник (1-2 зубчики, порізані великими часточками), лавровий лист (1-2 шт.), Хрін (очищений корінець близько 4 см., Діаметром 1-1,5 см.), парасольку кропу і 0,5 ч.л кори дуба (можна купити в аптеці).

6 6. Заливаємо огірки кіпящі м маринадом доверху і закручуємо (закочує) банки. Щоб огірки були хрусткими, не потрібно додатково стерилізувати банку разом з огірками, так вони просто зваряться. Перевернуті банки залишаємо до повного охолодження «під шубою» (під теплою ковдрою).

Смачні, хрусткі, мариновані огірки готові

Смачного!

Смачного

Мариновані огірки - одна з найулюбленіших закусок на наших столах. А якщо вони ще й хрусткі, то «йдуть» з тарілок практично миттєво. Зрозуміло, мова йде не про покупних консервах, а про тих невеликих зелених плодах, які господиня особисто складала в банку і заливала маринадом. Правда, останнім часом балують своїх близьких домашньої консервацією далеко не всі господині. Основний мотив: довго, клопітно, та й в будь-якому супермакеті зараз можна купити будь-які смакоту.

Насправді ж замаринувати зелені плоди на зиму не складає великих труднощів навіть для не дуже досвідченого кухаря. Однак зробити хрусткі мариновані огірки виходить далеко не у кожного. Справа в тому, що для отримання подібного результату використовуються деякі хитрощі. Саме про них і буде розказано нижче.

Як заготовити хрусткі мариновані огірки на зиму?

Перш ніж приступити до опису рецептів, має сенс поговорити про загальні правила маринування цього овоча Перш ніж приступити до опису рецептів, має сенс поговорити про загальні правила маринування цього овоча. Один з найголовніших секретів утворення хрусткої закуски - підбір самих плодів.

Отже, огірки для заготовки краще вирощувати на власній грядці. Однак якщо такий не є, то доведеться їх купувати. Тільки ось бігти до супермаркету за ними не стоїть. Краще сходити на ринок. Вибирати плоди потрібно дуже ретельно. Плоди не повинні бути великими - не більше 70 мм. Також бажано, щоб вони були свіжозірваними. Про це доведеться розпитати продавця. І останній нюанс: плоди повинні бути з темними пухирцями. До речі, це повинна знати кожна господиня: огірки з білими «колючками» - салатні, а з чорними - для засолювання.

Перед заготівлею плоди обов'язково треба підготувати шляхом замочування. Тримати в воді плоди треба від 2 до 8 годин. Температура рідини повинна бути досить низькою (чим нижче, тим краще) і міняти її треба досить часто.

І пара слів про спеції. Їх треба класти відповідно до рецептури. А ось кількість спецій і приправ можна збільшити або зменшити залежно від власних смакових уподобань. Єдине з чим не варто переборщувати, так це з часником. Через нього огірки хрусткими можуть не вийти. Ну а тепер пора перейти безпосередньо до рецептів.

Хрусткі мариновані огірки з гірчицею і хріном

Почати розповідь про способи заготовки хрустких маринованих огірків коштує з досить незвичайного рецепта - з гірчицею Почати розповідь про способи заготовки хрустких маринованих огірків коштує з досить незвичайного рецепта - з гірчицею. Приготовлені таким способом плоди виходять твёрденькімі, хрусткими і мають дуже оригінальний смак. Варто відразу зазначити, що дана консервація вимагає стерилізації. Але лякатися не варто, цей процес здійснюється методом триразової заливки. Для подібних консервів будуть потрібні:

  • огірки, перець чорний горошком, листя смородини і хрону, кріп, пара зубчиків часнику;
  • сіль (3 столових ложки), цукор (250 г), оцет 9% (150 мл), гірчиця готова (150 г) - для маринаду з розрахунку на 1 л води.

У підготовлені банки покласти всю зелень, перець і часник, після чого щільно вкласти туди ж плоди. Вміст банок залити окропом і залишити на 15 хвилин. Потім воду злити в каструлю і поставити на вогонь для приготування маринаду, а в банки знову залити окріп і потримати ще 10 хвилин. У кипляче в каструлі воду додати всі інгредієнти маринаду і знову довести до кипіння. Заливка для консервації готова. З банок злити воду і залити підготовленим розсолом. Закатати банки стерилізованими кришками, перевернути, укутати рушником і залишити до повного охолодження. Зберігати консерви потрібно в темному і прохолодному місці.

Хрусткі мариновані огірки з кетчупом

Цей рецепт теж досить незвичайний Цей рецепт теж досить незвичайний. Для приготування маринаду тут використовується не гірчиця, а гострий кетчуп. Рекомендується брати кетчуп чилі, але можна і будь-який інший гострий соус. Смак у готових огірків виходить гостренький і трохи солодкуватий, що тільки додає пікантності хрусткою закуски. Підготувати для даної консервації доведеться такі продукти:

  • огірки (1 кг), перець чорний запашний (4 горошини), перець чорний горошком (6-8 штучок), пара зубчиків часнику, лаврове листя (пара листочків);
  • сіль (1 столова ложка), цукор (2 столові ложки), оцет 9% (75 мл), гострий кетчуп (4 столові ложки) - для маринаду з розрахунку на 1 кг огірків.

На дно стерилізованих банок укласти зелень, перець, часник і лаврушку. Щільно заповнити банки огірками. У каструлю налити води, додати туди сіль, цукор і кетчуп, поставити ємність на вогонь і довести до кипіння. Варити маринад треба хвилини 3-5, після чого зняти каструлю з вогню, влити в неї оцет. Маринад перемішати і тут же залити їм плоди. Банки закатати, перевернути і укутавши дочекатися повного охолодження.

Хрусткі мариновані огірки з лимоном і хріном

За великим рахунком даний рецепт є стандартним варіантом маринування огірків, тільки замість оцту в ньому використовується лимонна кислота За великим рахунком даний рецепт є стандартним варіантом маринування огірків, тільки замість оцту в ньому використовується лимонна кислота. Це хороший замінник для тих, хто не дуже «перетравлює» стандартний консервант. Інгредієнти знадобляться наступні:

  • огірки (1 кг), перець чорний горошком (6-8 штучок), пара зубчиків часнику, лаврове листя (пара листочків), парасольки кропу (2 шт.), цибуля ріпчаста порубаний (столова ложка), хрін тертий (чайна ложка);
  • сіль (100 г), цукор (1 столова ложки), лимонна кислота (1 столова ложка) - для маринаду з розрахунку на 1 кг огірків.

Хоча початок, в принципі, практично стандартне. Зелень і спеції укладаються в банку, яка потім заповнюється огірками. Єдиний нюанс: кінчики плодів краще обрізати. Маринад готується стандартним способом. Інгредієнти для нього висипаються в каструлю з водою і кип'ятять пару-трійку хвилин. Киплячим розсолом треба залити огірків і прикривши кришками стерилізувати банки в киплячій воді хвилин 20. Далі все як завжди: закатати, перевернути, укутати і залишити в спокої до охолодження.

Хрусткі мариновані огірки з яблучним соком і м'ятою

Практично також можна заготовити на зиму хрусткі огірки, де в якості маринаду використовується яблучний сік Практично також можна заготовити на зиму хрусткі огірки, де в якості маринаду використовується яблучний сік. Для таких консервів знадобляться:

  • огірки (приблизно 1,5 кг), перець чорний горошком (3-4 штучки), лист смородини (1 шт.), парасольки кропу (1 шт.), гвоздика (2 шт.), м'ята свіжа (1 вет.);
  • сіль (1 столова ложка), яблучний сік - для маринаду з розрахунку на 1 л соку.

Процес маринування неймовірно простий. Плоди залити гарячим соком з сіллю, прикрити банки кришками і простерилізувати протягом 10 хвилин. Банки закатати і перевернувши дати охолонути, зрозуміло, попередньо закутавши в ковдру.

Хрусткі мариновані огірки з горілкою

Всім відомо, що спирт - відмінний консервант Всім відомо, що спирт - відмінний консервант. Так що наступний рецепт буде містити саме цей інгредієнт. Точніше не чистий спирт, а відомий всім напій на його основі - горілку. Хвилюватися не варто. Дана добавка абсолютно безпечна і їсти таку консервацію можуть навіть діти. Зробити подібний запас на зиму можна в тому випадку, якщо в будинку знайдуться:

  • огірки (2,5 кг), перець чорний горошком (20 штучок), 6-8 зубчиків часнику, кріп різаний (5 столових ложок), гвоздика (5 шт.), пекучий перець (1 стручок);
  • сіль (5 столових ложок), цукор (4 столових ложки), оцет 9% (1,5 столові ложки), горілка (1 столова ложка), вода (2,5 л) - для маринаду з розрахунку на 2,5 кг огірків .

Далі все як завжди. Зелень і плоди укласти в заздалегідь стерилізовані банки, а потім залити гарячим маринадом. Для останнього треба закип'ятити воду з сіллю / цукром, після чого залити цим розчином огірки і залишити на 15 хвилин. Потім маринад злити назад в каструлю, додати спеції (крім оцту і горілки) і знову закип'ятити. Гарячою заливкою знову наповнити банки і влити в кожну оцет і горілку. Банки закатати, перевернути і укутавши залишити до повного охолодження.

Мариновані огірки, на зиму хрусткі рецепт з петрушкою

Плоди промиємо й наріжемо уздовж, петрушку дрібно нашаткувати, складаємо все у велику каструлю і залишаємо на півгодини. Тим часом підготуємо і додамо до огірків інші інгредієнти: соняшникова олія, сіль і оцет, перемішуємо дерев'яною ложкою, або просто під кришкою встряхнём. Через кілька хвилин додамо часник, нарізаний пластинками, перець і цукор. Перемішуємо, залишаємо на 6 годин.

Викладаємо огірки, заливаємо маринадом, з-під них, стерилізуємо в банках півгодини, ховаємо в прохолодне місце, щоб охололи, потім опускаємо в льох.

Огірки на зиму, хрусткі рецепт з листям чорної смородини

Рецепт розрахований на трилітрову банку Рецепт розрахований на трилітрову банку

маринад:

  • Чиста питна вода - 1 літр.
  • Сіль - 2 столові ложки.

Начинка в банку:

  • Огірки - 1,5 кілограма (трохи більше).
  • Чорна смородина, листя - 5 штук.
  • Часник - 3 зубці.
  • Лист лавровий - 2 штуки.
  • Хрін, листя - 1 штука.
  • Чорний перець (горошком) - 4 штуки.

Розводимо сіль у воді, не нагріваємо. Огірки і листя промиваємо, часник нарезам тоненькими пластинками. Розкладаємо плоди по банкам з листям, перцем і лавровим листом, заливаємо попередньо підготовленим розсолом, тримаємо добу без кришок.

На наступний день промиваємо плоди і викидаємо все додаткові інгредієнти, розкладаємо знову по банкам і заливаємо холодною водою, закочує і залишаємо до зими.

Мариновані огірки хрусткі рецепт швидкий, з кропом

Мариновані огірки хрусткі рецепт швидкий, з кропом

Рецепт розрахований на трилітрову банку

  • Огірки - наповнюємо банку, можна використовувати як великі, так і маленькі плоди.
  • Сіль - 3 столових ложки з «гірками».
  • Кріп - полпучка.
  • Кип'ячена гаряча вода.
  • Часник - 6 зубців.

У банку кладемо цілі гілочки кропу і порізаний пластинками часник. Банки потрібно промити добре і не стерилізувати. Плоди промиваємо і відрізаємо у них плодоніжки. Складаємо в банку, зверху засипаємо сіль і додаємо трохи кропу. А потім заливаємо все окропом і накриваємо простий кришкою. Даємо охолонути. Це найшвидші мариновані огірки хрусткі. Вони коли остигають їх вже можна їсти, тобто вже через добу ви можете подати хрустке ласощі до столу.

Огірки на зиму з гострим і болгарським перцем

Рецепт розрахований на 1 банку в 1 літр Рецепт розрахований на 1 банку в 1 літр

  • Огірки - в залежності від розміру.
  • Хрін, листя - 1 штука.
  • Велика сіль - 20 грамів.
  • Часник - 5 зубців.
  • Кріп сушений «парасольки» - 1 парасольку.
  • Болгарський перець червоний - нарізаний кружками, за все потрібно 2 гуртка.
  • Гострий перець - нарізаний кружками, 3 таких гуртка.
  • Смородина, листя - 2 штуки.
  • Аспірин - 1 таблетка (подрібнена в порошок).

Огірки добре промити і залити холодною водою на 7 годин. Часник очистимо і нарізаємо пластинками, перець - кружальцями, листя промиваємо, кріп так само. Складаємо всі інгредієнти, в промиті під гарячою водою банки, щільно утрамбуем плоди, перець, все листя, часник - зверху. Заливаємо все гарячою водою і, не закочуючи кришками, просто накривши ними, даємо охолонути (бажано на добу їх залишити в спокої).

На наступний день виливаємо воду в каструлю, кип'ятимо. А поки додамо в банки з огірками аспірин (подрібнений) і сіль. Не знімаючи воду з вогню, наливаємо ополоником її в банки, до самого верху, закочує, перевертаємо і залишаємо до зими.

Мариновані огірки хрусткі, користь.

Дуже смачні, але ще і якісь корисні - мариновані огірки, рекомендуються не тільки шеф-кухарями, в якості пікантної закуски, а й дієтологами, онкологами та терапевтами Дуже смачні, але ще і якісь корисні - мариновані огірки, рекомендуються не тільки шеф-кухарями, в якості пікантної закуски, а й дієтологами, онкологами та терапевтами. Оскільки саме цей продукт, рекомендується хворим раковими пухлинами. Вони абсолютно некалорійні, сприяють насиченню організму такими корисними мінералами, як магній і кальцій, вітамін С і залізом. Цей продукт підвищує імунітет, рекомендується хворим недокрів'ям (анемію).

Завдяки способу приготування (додавання оцту), мариновані огірки - ідеальний продукт для схуднення. Так само вони допомагають боротися з шлунковими паразитами, вбивають інфекції в кишковому тракті. Такі соління рекомендовані діабетикам, для зниження цукру в крові. Завдяки вітаміну С, ці овочі відмінно допомагають як профілактичний засіб від грипу або застуди.

Однак, не варто забувати, що вживаються в великих кількостях, тим більше надто солоні огірки, затримують воду в організмі, можуть негативно вплинути на роботу нирок.

Вище наведені досить стандартні рецепти маринування і технології, при яких вони виходять хрусткими. По суті, відрізняються вони один від одного тільки набором спецій. Наприклад, деякі господині для отримання твердих огірків додають в консервацію вишневі або дубове листя і навіть дубову кору. Дубильні речовини, які містяться в цих інгредієнтів якраз і надають плодам потрібну хрусткость. Загалом, розписувати подібні рецепти можна дуже довго.

Так що вистачить міркувати. Краще відправиться на кухню і, після деякого часу, пригостити близьких смачними і хрусткими маринованими огірки. Смачного!

Відео рецепт «Мариновані хрусткі огірки на зиму»

Як заготовити хрусткі мариновані огірки на зиму?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация