Маринований часник на зиму (італійські рецепти)

  1. Склад і пропорції
  2. 1. Як маринувати часник (в оцті і вини)
  3. Поради з приготування
  4. Яке масло брати
  5. Готовність маринованого часнику і зберігання
  6. Інші рецепти італійських закусок на зиму в маринаді або в маслі

Маринований часник на зиму (італійські рецепти) Маринований часник на зиму (італійські рецепти)   маринований часник   Маринований часник - дуже смачна, пікантна закуска, яка доповнить і святковий стіл, і будь-який звичайний обід або вечерю

маринований часник

Маринований часник - дуже смачна, пікантна закуска, яка доповнить і святковий стіл, і будь-який звичайний обід або вечерю. Маринований часник можна заготовлювати безпосередньо в маринаді (суміші винного оцту і вина) або маринувати, а потім консервувати вже в маслі (яке, просочуючись часником, стає часниковим і може використовуватися як заправка для салатів та інших страв). Даю 2 класичних італійських рецепта.

Я пропоную зробити відразу 2 варіанти - в маринаді (з вина і винного оцту) і в маринований в олії. Якщо ви хочете робити тільки в маринаді, тоді вам буде потрібно в 2 рази більше винного оцту і вина (по 0,5 л кожного).

Спочатку я замаринувати часник (половину) для консервування в маслі, залишила його охолонути в маринаді, переклала потім в баночки і залила маслом. А маринад використовувала повторно, для маринування другої половини часнику. І потім цю другу партію я теж розклала по банках і залила цим маринадом (через який пройшла і перша, і друга частина часнику).

Склад і пропорції

на 4 баночки по 250 мл (для 2 - в маринаді, 2 - в заливці з масла)

  • Часник - 14 головок середнього розміру (близько 0,5 кг);
  • Цукор - 1 чайна ложка;
  • Сіль - 1 чайна ложка;
  • Гвоздика запашна - 6-7 бутонів;
  • Перець чорний або запашний - 15-17 горошин (або гострий 0,5-1 стручок);
  • Ягоди ялівцю або барбарису - 6-8 штуки (якщо є);
  • Лавровий лист - 4 штуки;
  • Оцет винний білий 5-6% (або яблучний 5-6%) - 250 мл (1 склянка);
  • Вино біле сухе - 250 мл (+ ще невеликий запас);
  • Масло рослинне (в варіант з маслом, краще оливкова) - трохи менше 0,5 л (це на 2 баночки. Якщо все 4 банки заливати маслом будете, то треба брати 1 л).

Часник і спеції для маринаду

1. Як маринувати часник (в оцті і вини)

  • Приготувати маринад: в каструлі з'єднати оцет і вино. Додати перець (якщо стручковий - нарізати шматочками), лавровий лист, ягоди ялівцю, гвоздику, сіль і цукор. Довести маринад до кипіння.
  • Замаринувати часник: зубчики часнику (попередньо очищені від лушпиння) кинути в киплячий маринад і варити 1 хвилину. Вимкнути.

Для рецепта в маслі: залишити в маринаді до повного охолодження (адже потім він більше не зможе просочуватися маринадом, ми ж його маслом заллємо). Розкласти по підготовленим банкам, разом зі спеціями. Залити олією (рівень масла - повністю на 1 см пориває часник, і не доходить на 1 см до краю банки).

Для рецепта в маринаді: вийняти з маринаду і перекласти в банки, залити гарячим маринадом (спеції з маринаду теж розподілити по банках, якщо все спеції пішли в банки з маслом, додати нові). Рівень маринаду - повністю на 1 см пориває часник, і не доходить на 1 см до краю банки (якщо трохи не вистачило, долийте вина).

  • Стерилізувати і закрити: прикрити банки підготовленими кришками (не закривати, просто прикрити). Встановити банки в каструлю, дно якої вистелена чистою ганчіркою (щоб банки не ковзали). Залити гарячою водою по плечики банок і стерилізувати баночки місткістю 150 мл - 5-7 хвилин, 250 мл - 7-9 хвилин, 320 мл - 10-12 хвилин. Потім вийняти банки з води, не зрушуючи кришок і закрити.

Можна не стерилізувати, а залити маринадом або маслом і відразу закрити. Але зберігати тоді тільки в холоді.

Але зберігати тоді тільки в холоді

чистимо часник

чистимо часник

Очищений часник треба приміряти в банкам. Адже маринаду і масла у нас тільки на 4 баночки по 250 мл

Адже маринаду і масла у нас тільки на 4 баночки по 250 мл

З'єднуємо всі інгредієнти маринаду

З'єднуємо всі інгредієнти маринаду

Ми залишаємо в маринаді той часник, який будемо консервувати в маслі (до охолодження маринаду). І чистимо той, який будемо консервувати в цьому маринаді.

І чистимо той, який будемо консервувати в цьому маринаді

Наповнюємо банки остиглим часником (на задньому плані свіжий часник, яким я заповнила банки, щоб перевірити, скільки його треба на цей обсяг тари)

Наповнюємо банки остиглим часником (на задньому плані свіжий часник, яким я заповнила банки, щоб перевірити, скільки його треба на цей обсяг тари)

Маринований часник в олії

Маринований часник в олії

Залили часник маринадом з білого вина з винним оцтом

Залили часник маринадом з білого вина з винним оцтом

Всі баночки заповнені і залиті, можна стерилізувати

Всі баночки заповнені і залиті, можна стерилізувати

Перевіряємо баночки на перебіг

Перевіряємо баночки на перебіг

Зліва - маринований часник у винному маринаді, праворуч - маринований в олії

Зліва - маринований часник у винному маринаді, праворуч - маринований в олії

Часник в винному маринаді - чудова пікантна і вишукана закуска.

Поради з приготування

У 1 банку ємністю 250 мл у мене увійшло по 3,5 головки часнику. У вас може бути більший часник, тому, після очищення 3 головок спробуйте наповнити зубчиками банку. Так ви зрозумієте. скільки ще треба очистити часнику, щоб заповнити всі 4 банки

Зверніть увагу на те, що я даю кількість маринаду тільки для 4 баночок по 250 мл (на 1 л консервів), при цьому, маринаду вистачить тільки для заливки 2 банок по 250 мл. А 2 інших - треба залити олією або взяти в 2 рази більше маринаду.

Зліва - у винному маринаді, праворуч - в маслі

Яке масло брати

Я робила з простим рослинним рафінованим і дезодорованим, можна взяти оливкова (найсмачніше), кунжутне, кукурудзяна, масло волоського горіха. Масла беріть близько 0,5 л, якщо ви робите половину норми з маслом, а половину - з маринадом (але масло нехай буде з запасом). Якщо весь часник заготовлює в маслі, то буде потрібно 1 пляшка (1 л).

Готовність маринованого часнику і зберігання

Маринований часник доходить до готовності не раніше, ніж через 0,5-1 місяць. Після цього можете відкривати і є. Відкриті банки зберігати тільки в холодильнику.

Закриті стерилізовані - при кімнатній температурі в темному і сухому місці (але не жаркому). Якщо вдома жарко, то зберігайте в холодильнику або підвалі.

Якщо ви не стали стерилізувати, а просто залили гарячим маринадом або маслом, то зберігайте в холодильнику або підвалі. Простоїть досить довго, не менше 3 місяців.

Маринад виходить виключно запашною, особливо, після другої партії часнику. А на часник, поки чистила, злетілися бджоли ...

Інші рецепти італійських закусок на зиму в маринаді або в маслі

Перець солодкий в олії (Печена, прянощі - м'ята і часник);

Перець болгарський в маринаді (Смужками);

Баклажани мариновані в олії (Без солі і цукру);

В'ялені помідори в олії (2 рецепта).

Перші 2 банки - часник в маринаді з білого вина і білого винного оцту, а третя - в маслі (світліша).

Поділися з друзями!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация