Мармуровий палац: режим роботи і вартість квитків - літо 2019, як дістатися і офіційний сайт

  1. Режим роботи Мармурового палацу - літо 2019
  2. Вартість квитків в Мармуровий палац - літо 2019
  3. Вартість комплексного квитка, який діє протягом одного календарного дня
  4. Телефон (довідкова) Мармурового палацу
  5. Історія створення Мармурового палацу в Санкт-Петербурзі
  6. Зовнішнє облаштування Мармурового палацу в Санкт-Петербурзі
  7. Внутрішнє облаштування Мармурового палацу в Санкт-Петербурзі
  8. Експозиції Мармурового палацу в Санкт-Петербурзі
  9. Офіційний сайт Мармурового палацу

Фото Мармурового палацу

Мармуровий палац в Санкт-Петербурзі став першим петербурзьким будівлею, облицьованим природним каменем. Мармур використовували не тільки для облицювання фасадів, а й для обробки внутрішніх залів будівлі. Тому і назву воно отримало - Мармуровий палац.


Режим роботи Мармурового палацу - літо 2019

  • понеділок, середа, п'ятниця, субота та неділя - з 10:00 до 18:00
  • субота - з 13:00 до 21:00
  • субота - вихідний день
  • каса закривається на півгодини раніше

Як дістатися

Палац знаходиться на Палацовій набережній Неви. На значній відстані від станції метро . Найближчі станції - «Невський проспект» і «Гостинний Двір», йти близько 15 хвилин.


Вартість квитків в Мармуровий палац - літо 2019

  • для громадян Росії:
    • дорослих - 300 рублів
    • студентів і пенсіонерів - 150 рублів
    • дітей (до 16 років) - безкоштовно
  • для іноземних громадян:
    • дорослих - 400 рублів
    • студентів - 200 рублів
    • дітей (до 16 років) - безкоштовно

Вартість комплексного квитка, який діє протягом 3-х днів

Комплексний квиток передбачає відвідування російського музею , мармурового , Строганівського палаців і Михайлівського замку протягом 3-х днів.

  • тільки для громадян Росії і Білорусії:
    • дорослих - 700 рублів
    • студентів і пенсіонерів - 350 рублів
    • дітей (до 16 років) - безкоштовно

Вартість комплексного квитка, який діє протягом одного календарного дня

Комплексний квиток передбачає відвідування 2 філій (на вибір): російського музею , мармурового , Строганівського палаців і Михайлівського замку протягом одного календарного дня.

  • для громадян Росії і Білорусії:
    • дорослих - 550 рублів
    • студентів і пенсіонерів - 250 рублів
    • дітей (до 16 років) - безкоштовно
  • для іноземних громадян:
    • дорослих - 750 рублів
    • студентів і пенсіонерів - 350 рублів
    • дітей (до 16 років) - безкоштовно

Телефон (довідкова) Мармурового палацу

+7 (812) 595-42-48


Історія створення Мармурового палацу в Санкт-Петербурзі

Там, де зараз знаходиться Мармуровий палац, раніше був Питний будинок, який в 1714 році перебудовується в Поштовий будинок з пристанню. Спочатку Поштовий будинок був Мазанкова будівлею, а до 1716 році - дерев'яним і двоповерховим. На другому поверсі Петро I проводив урочисті заходи та асамблеї. Тут же був готель, постояльці якої виселялися про прибуття царя. Поштова набережна зараз називається Двірцевій. На місці Поштового двору був побудований Манеж, який пізніше згорів.

На місці, що звільнилося за проектом архітектора Антоніо Рінальді був побудований палац, який Катерини II подарувала своєму фавориту графу Орлову за сприяння в подіях 1762 року, завдяки яким вона зайняла престол. Граф віддячив її величезним діамантом в 189,62 карата.

Будівля будувалося з 10 жовтня 1769 року до 1785 року. Незадовго до закінчення будівництва граф помер і Катерина викупила будинок у його спадкоємців, а перед смертю подарувала його онукові - великого князя Костянтина Павловича.

Пізніше будинок на набережній належав ще двом Костянтин - другого сина Миколи I - Костянтину Миколайовичу і його онукові Костянтину Костянтиновичу, президенту Російської Академії наук і відомому поету Срібного століття, який писав під псевдонімом "К.Р."

Мармуровий палац навіть називали Костянтинівський, незважаючи на те, що в Стрельні вже був палац з таким ім'ям.

В середині XIX століття виконувалася реконструкція будівлі за проектом Олександра Брюллова. В результаті подальших перебудов, що проводилися для потреб музею, первісний вигляд інтер'єрів був втрачений.

У 1992 році будівлю було передано російському музею . З цього часу відновлюються інтер'єр і колишнє планування приміщень.


Зовнішнє облаштування Мармурового палацу в Санкт-Петербурзі

У фундамент будівлі, що будується був замурований мармуровий ящик з монетами. Катерина II особисто стежила за ходом робіт і заохочувала особливо відзначилися. На будівництві працювали близько 100 каменярів і до 300 артилерійських фузілеров. Величезні брили мармуру доставлялися по Неві . Для обробки фасадів і внутрішніх інтер'єрів використовувалося 32 сорти мармуру. Для облицювання привозили матеріал, добутий в кар'єрах біля Ладозького і Онезького озер . А білий мармур доставляли з Італії . Це було дешевше, ніж везти його з Алтаю або Уралу. По завершенню будівництва над входом була встановлена ​​напис «Будівля подяки». Вище була встановлена ​​вежа з годинником. А по боках від вежі - дві фігури: справа - Вірність, зліва - Щедрість, роботи скульптора Ф.І. Шубіна. Внутрішні інтер'єри прикрашають майже 40 його робіт. У 1780-1788 рр .. в східній частині ділянки був побудований службовий корпус. У ньому розташовувалися каретники і стайні, манеж і сінешні склади. На другому поверсі були квартири прислуги. Червоний канал, що з'єднував Неву і миття , Був засипаний. Між будинками була встановлена решітка (Робота П.Є. Єгорова), схожа на огорожу Літнього саду .

У створеному проекті Рінальді зумів реалізувати дві функції: міського будинку і дворянської заміської садиби. Лінії південного, західного і північного фасадів органічно увійшли в міську забудову, а з боку двору, ми бачимо дворянську садибу з парадним двором, садом і огорожею.

Західна частина палацу, що призначалася для господарських потреб, мала такий же план, як і парадна, але вона була закрита лицьовими фасадами корпусів, розташованих по Мільйонній вулиці, Палацовій набережній і Мармурового провулку.


Внутрішнє облаштування Мармурового палацу в Санкт-Петербурзі

За задумом Рінальді, особливістю архітектурного рішення Парадній сходи повинна була стати її художня обробка - як продовження кам'яної обробки, розпочатої на фасадах будівлі. Стриманість в оформленні головною палацової сходи пояснюється бажанням Катерини II надати парадним покоїв мужній і суворий вигляд, вказавши на приналежність його господаря до сильної половини людства. Парадні сходи прикрашена статуями Ранок, День, Вечір і Ніч, що символізують дитинство, юність, зрілість, старість. На майданчику від другого поверху до третього - скульптури, що втілюють осіннє і весняне рівнодення. Всі символи парадних сходів прославляли військову доблесть, твердість духу і подвиги Григорія Орлова.

На першому поверсі знаходилися кухні, котельні і церква, освячена в ім'я Введення в храм Пресвятої Богородиці. У службових кімнатах розташовувалися різні механізми. Так, в корпусі по вул. Мільйонної була машина для подачі води, колодязь з насосами для подачі води в парадні лазні другого поверху. У корпусі по Мармуровій провулку знаходився колодязь з насосом для подачі води в Садик. Басейн для очищення механізмів розташовувався в Невському корпусі.

Головне приміщення будинку - Мармурова зала, в якому розташовані барельєфи «Жертвопринесення», виготовлені для Ісаакіївського собору А. Рінальді. Слідом перебували Орловський і Катерининський зали, що прославляють діяльність братів Орлових і Катерини II, а також покої Григорія Орлова. Картинна галерея, розташована в південно-східній частині будинку, представляла 206 шедеврів живопису (роботи Рембрандта і Тиціана, Рафаеля та інших майстрів). У південно-західній частині знаходилися Грецька і Турецька лазні. На третьому поверсі розташовувалися житлові покої, Зал для гри в м'яч знаходився в корпусі по Мармуровій провулку.


Експозиції Мармурового палацу в Санкт-Петербурзі

Експонати, що знаходяться в палаці, відображають роль російського мистецтва в світі. Тут розгорнуто постійна виставка "Іноземні художники в Росії XVIII-XIX століть", яка розповідає про взаємозв'язок художників Росії і Європи.

Відомі німецькі колекціонери, подружжя Петер і Ірена Людвіг в 1995 році подарували російському музею колекцію творів сучасних художників Європи, Америки і Росії. Так з'явився «Музей Людвіга в Російському музеї». Ця експозиція дає можливість побачити розвиток російського мистецтва у взаємозв'язку зі світовою художньою культурою.

Експозиція «Колекція петербурзьких збирачів братів Ржевских» представлена ​​експонатами, подарованими російському музею братами Йосипом і Яковом Ржевський.

В покоях одного з останніх власників Мармурового палацу великого князя Костянтина Костянтиновича Романова, розгорнута виставка «Костянтин Романов - поет Срібного століття».


Офіційний сайт Мармурового палацу

Мармуровий палац є філією Російського музею: www.rusmuseum.ru

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация