Маршрут вихідного дня по містах «Золотого Кільця»

  1. Маршрут вихідного дня по містах «Золотого Кільця» На повне подорож по Золотому кільцю Росії, в яке...
  2. Ростов Великий
  3. Ярославль
  4. Кострома

Маршрут вихідного дня по містах «Золотого Кільця»

На повне подорож по Золотому кільцю Росії, в яке входить більше 20 старовинних міст, знадобиться близько місяця. Але найцікавіше і комфортно відкривати для себе старовинні російські міста невеликими маршрутами з відправною точкою з Москви, що займають як правило 2-3 дня. Пропонуємо вам маршрут: Переславль-Залеський - Ростов Великий - Ярославль - Кострома. Про визначні пам'ятки цих міст і буде розказано в статье.На повне подорож по Золотому кільцю Росії, в яке входить більше 20 старовинних міст, знадобиться близько місяця. Але найцікавіше і комфортно відкривати для себе старовинні російські міста невеликими маршрутами з відправною точкою з Москви, що займають як правило 2-3 дня. Пропонуємо вам опис пам'яток по маршруту: Москва - Переславль-Залеський - Ростов Великий - Ярославль - Кострома.

Переславль-Залеський

При в'їзді в цей дивовижний старовинне місто з боку Москви, вас зустрічає Федорівський монастир. Він був споруджений в XIV столітті, так свідчить легенда, але відомий він став лише в 1557 році. Іван Грозний приурочив будівництво собору Федора Стратилата народженню спадкоємця. На місці народження царевича спорудили капличку «Хрест».

Однією з найголовніших цінностей Переславля-Залеського стало Плещеево озеро, неймовірно красиве і таємниче місце. Історія озера оповита легендами і переказами, які місцеві жителі дбайливо зберігають. На території міста в 1988 році був утворений національний парк, метою створення даного парку став захист і збереження національно-культурного надбання.

Місто налічує шість основних архітектурних комплексів, до яких відносяться монастирі, а також дев'ять церков. З шести монастирів чотири є чинними на сьогодні. На місці Горицького монастиря в даний час розташований музей. Цей пам'ятник архітектури перебуває на південному березі Плещеєва озера.

Троїцький монастир виник в 1506 році, він був створений ченцем Данилом, який відомий тим, що згодом став хрещеним батьком Івана Грозного. У 1532 році звели основну будівлю монастиря Троїцький собор. Собор славиться тим, що на куполі храму розташувалося зображення Христа. Фресковий розпис була виконана в 1662 році майстрами з Костроми Гурієм Нікітіним і Силою Славіна. Даний монастир діє до сих пір.

На північ від Переславль-Залеського розташувався Нікітський монастир. Він є найбільш старим монастирем міста, його підстава відносять до XII століття. Микита Стовпник, місцевий чудотворець, помер у другій половині XII століття, саме цей період співвідносять з часом, коли монастир згадується в літописах. У центрі ансамблю знаходиться Нікітський собор. Іван Грозний наказав побудувати його в 1564 році. За своїми розмірами Нікітський собор перевершив всі існуючі собори XVI століття. У наші дні на території ансамблю діє чоловічий монастир.

Стародавнє місто колись був центром, який привертав мандрівників і торговців з усією Русі. Князь Андрій Боголюбський, який був сином Юрія Долгорукого, завершив будівництво міста. Але до наших днів збереглися лише вали і Спасо-Преображенський собор. Цей храм став зразком Володимиро-Суздальського зодчества, найстарішим спорудою Північно-східній частині Русі. Деякі елементи декору вціліли і знайшли місце в московських музеях.

Неподалік від Спасо-Преображенського собору знаходиться церква Петра Митрополита. Цей храм відноситься до кам'яних шатровим церквам, подібно храму Василя Блаженного в столиці.

Ростов Великий

Ростов знаменитий тим, що є батьківщиною засновника Троїце-Сергієвої Лаври Преподобного Сергія Радонезького Ростов знаменитий тим, що є батьківщиною засновника Троїце-Сергієвої Лаври Преподобного Сергія Радонезького. Рухаючись з боку Москви, мандрівники зустрінуть південний фасад Ростова Великого. Основним архітектурним комплексом міста є ансамбль з трьох монастирів: Спасо-Яковлевська, Ростовського і Аврааміева. У центрі міста розташувався древній кремль, який знаходиться на узвишші, тому видно звідусіль. Соборна площа належить до найдавніших в Ростові. На ній вас зустріне Успенський собор, споруджений в 1508-1512 роках.

Варто згадати Борисоглібський монастир, який знаходиться за вісімнадцять кілометрів від міста. Сподвижниками Сергія Радонезького, ченцями Павлом і Федором, в кінці XIV століття був заснований даний монастир, який став надійним захистом Ростова з західної сторони. Борисоглібський монастир був відроджений в 1994 році після сімдесятирічної перерви. Зараз на території монастиря знаходиться філія музею-заповідника «Ростовський кремль».

До ансамблю Ростовського кремля відносяться також владичий двір, Соборна площа, яка примикає до нього з півночі і півдня, а також сад Митрополита.

Ростовські дзвони відносяться до надбань світової культури. Вони просто невіддільні від Ростовської дзвіниці. Ростовські дзвони були створені в XVII-XIX століттях. Кожен дзвін характеризується своїм звучанням.

Ярославль

Більшість екскурсій по місту починається з візиту в Спасо-Преображенський монастир Більшість екскурсій по місту починається з візиту в Спасо-Преображенський монастир. У XII столітті був споруджений цей комплекс, в той час призначався для захисту Кремля і посада. Князь Всеволод Велике Гніздо і його спадкоємець Костянтин доклали всіх зусиль для того, щоб нести в народ ази освіти. Завдяки їхній праці, перше училище було відкрито на території монастиря. У ньому були зібрані рукописні роботи на слов'янських і грецькою мовами. Державну скарбницю розташували за товстими стінами монастиря в XVI столітті, тільки цей комплекс міг вберегти таку цінність в той час.
У центрі монастиря знаходиться Спасо-Преображенський собор, де зберігаються мощі покровителів міста, князя Федора Чорного і синів Костянтина і Давида.

Дзвіниця з відмінною оглядовим майданчиком розташувалася на центральній площі монастиря. Вона була побудована в XVI столітті.
Богоявленську церкву можна зустріти на площі з такою ж назвою. У храмі XVII століття мандрівники можуть насолодитися величезним безліччю кахлів різних епох. Вони складають вісім ярусів.

На тій же площі стоїть Василівська вежа. Її також називають Знам'янської. У 1658 році в місті палахкотів сильна пожежа, яка знищила безліч будівель, три монастирі і 29 церков. Після пожежі будівлі зводилися в основному з каменю. Знам'янська вежа є прикладом такого типу будівель.

Церква Іллі Пророка знаходиться на вулиці Радянська. Кошти на спорудження цієї церкви були надані братами Ніфантеем і Анікєєв Скрипін, які займалися скупкою хутра. Сам цар Олексій Михайлович вважався зі станом Скрипін. До території храму відносять саму церкву, дзвіницю, галерею і Ризположенский приділ.

Першим кам'яним посадским храмом Ярославля вважається церква Миколи Надєїна, зведена в 1622 році. Вона розташувалася на розі Волкова і Народного провулків. Оздоблення даного храму включає муравление кахлі, які є відмітним знаком міста.

Кострома

Уздовж берегів річок Костроми і Волги знаходяться кілька церков Уздовж берегів річок Костроми і Волги знаходяться кілька церков. Церква Вознесіння на Дебре є єдиним збереженим до наших днів архітектурним пам'ятником XVII століття. Собор має 12 глав, Святі ворота вражають створеними образами міфологічних істот. Зовнішній вигляд церкви характеризується шашковій розфарбуванням.

На протилежному березі стоять Іллінська і Преображенська церкви. Іллінська церква повторює зовнішність не дійшов до наших днів Успенського собору. Преображенська церква втратила на початку двадцятого століття свої голови і дзвіницю, а також чудову розпис.

У 1330 році був створений Іпатов Троїцький монастир. Іпатіївський літопис являє собою бібліотеку, зібрану по велінню Годунова. Саме завдяки цій літописі ми отримали чудове джерело відомостей про Давню Русь того періоду.

Три обителі відносяться до комплексу Богоявленського Анастасіїному жіночого монастиря: Анастасіінскій жіночий, Хрестовоздвиженський жіночий і Богоявленський чоловічий монастирі. Дружина Івана Грозного, Анастасія Романівна, заснувала в XV столітті Анастасіін монастир. Богоявленський монастир був створений учнем Сергія Преподобного. На місці Анастасіїному монастиря розташовувалося училище для дівчат духовного звання, майстерні, що спеціалізуються на живопису, лікарня для осіб духовного звання, які пішли на спокій. Сьогодні монастир є чинним.

Троїцький собор є окрасою Старого міста. У ньому проводилися лише святкові богослужіння, служба технічної проходили в церкві Різдва Богородиці. У соборі розташувався іконостас вісімнадцятого століття. Шлях до нього пролягає через три входи, які прикрашені залізними дверима, розписаними золотом по чорному.

Церква Іоанна Богослова була зведена на місці згорілих церков Миколи Чудотворця і Іоанна Богослова. Особливістю церкви є її композиція, вона являє собою корабель: шатрова дзвіниця і трапезна з'єднані з пятиглавой церквою.

Дорога назад в Москву можна прокласти від Костроми через Суздаль і Володимир. Якщо дозволяє час, в цих містах теж є що подивитися: читайте статті на нашому сайті про пам'ятки Суздаля і пам'ятки міста Володимира.

Автор: Михайло Ровда

Мітки: архітектура , Церкви і монастирі

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация