Маршрутка Київ - Скільки платять за проїзд в громадському транспорті в інших містах

  1. Столиця Італії - Рим
  2. Місто ангелів - Лос-Анджелес
  3. Столиця Китаю - Пекін
  4. Красиве місто Південної Америки - Ріо-де-Жанейро
  5. Столиця Швеції - Стокгольм
  6. До дрібниць продуманий Токіо
  7. Сусідка Києва - Варшава

Вартість проїзду в маршрутках Києва знову зросла в цьому місяці. Тепер максимально за поїздку потрібно буде заплатити 7 гривень. Перевізники, як зазвичай, аргументували це зростанням вартості паливно-мастильних матеріалів та обслуговування автобусів.

У свою чергу в мерії Києва відзначили, що не можуть контролювати вартість проїзду, яку встановлюють приватні перевізники, так як вони відносяться до категорії вільних цін. Проте, вказується, що гранична вартість квитка не може перевищувати 7 гривень.

Отже, на сьогоднішній день вартість проїзду в маршрутці по Києву становить від 5 до 7 гривень, автобусі, трамваї, тролейбусі, фунікулері - 4 гривні, міській електричці - 5 гривень. Один жетон в метро обходиться в 5 гривень, проте в разі покупки пластикової карти і оплати відразу 50 поїздок, вартість однієї зменшується до 4,5 гривень.

Сьогодні в Україні лише говорять про впровадження єдиного електронного квитка для всіх видів транспорту, який давно існує в багатьох країнах. Його використання тільки тестують в деяких містах. Щоб трохи здешевити проїзд можна придбати комплексні проїзні, куди можуть бути включені метро, ​​трамвай, автобус, тролейбус.

Редакція NEWSONE.ua вирішила розібратися, у скільки ж обходиться проїзд в громадському транспорті жителям інших світових столиць і великих міст. В даному випадку не враховується вартість проїзду в таксі, так як сума завжди буде різною.

Столиця Італії - Рим

Столиця Італії - Рим

По місту можна пересуватися тими ж видами транспорту, що і в Києві. Міська влада розробила широку схему автобусних маршрутів, яка охоплює практично весь Рим. Також є шість трамвайних і кілька тролейбусних ліній, метро і електричка з маршрутом слідування Roma-Lido, Roma-Pantano і Roma-Viterbo.

У Римі в основному користуються єдиними квитками, і вони діляться на кілька категорій:

  • BIT або одноразовий квиток - вартість становить 1,5 євро (або 53 гривні за нинішнім курсом). Він є дійсним протягом 100 хвилин з моменту компостування. Дозволяє здійснити разову поїздку в будь-якому транспорті, а в метро можна з ним здійснювати пересадку, але без виходу за турнікет;
  • BIG або добовий квиток - вартість становить 7 євро (або 247 гривень). Він діє до 24:00 того дня, коли його закомпостували і дозволяє скористатися в цей час будь-якими видами транспорту;
  • BTI або єдиний туристичний квиток - вартість складає 18 євро (або 636 гривень). Діє протягом трьох діб з моменту компостування і дозволяє користуватися будь-якими видами транспорту. Можна такий квиток придбати і на два дні, в такому випадку за нього потрібно буде заплатити 12,5 євро (або 441 гривня);
  • CIS або єдиний квиток на тиждень - вартість складає 24 євро (або 848 гривень). Можна користуватися будь-якими видами транспорту на протязі 7 днів.

Читайте також - У Києві перевізники підняли вартість проїзду: список маршруток

Місто ангелів - Лос-Анджелес

Місто ангелів - Лос-Анджелес

Не маючи власного автомобіля пересуватися по Лос-Анджелесу можна на метро, ​​автобусі і маршрутці. Придбати квитки можна як безпосередньо у водіїв, так і в спеціально встановлених автоматах.

Тут також існують єдині квитки:

  • разова поїздка - 1,5 долара (або 43 гривні);
  • один день - 5 доларів (або 144 гривні);
  • один тиждень - 20 доларів (або 577 гривень)
  • один місяць - 75 доларів (або 2 165 гривень).

Столиця Китаю - Пекін

Столиця Китаю - Пекін

Громадський транспорт в Пекіні трохи відрізняється від звичного для нас набору. Не маючи власного авто в місті можна пересуватися на метро, ​​автобусі і таксі, яке можна оплачувати за допомогою проїзного.

Швидше за все дістатися в бажану точку міста на метро, ​​де одна поїздка обходиться в 2 юаня (або 9 гривень). Один квиток на автобус можна придбати за 1 юань (або 4,5 гривні).

Щоб не купувати по квитку кожен раз можна відразу придбати проїзний Transportation Smart Card. Він являє собою пластикову карту, яка повертається після використання. В даному випадку на нього потрібно покласти депозит в 20 юанів (або 90 гривень) і поповнювати вже в міру необхідності. Під час здачі проїзного пасажиру повертають депозит і невикористані гроші.

Читайте також - Пільги не передбачені: пенсіонери будуть оплачувати проїзд по Львову і області

Красиве місто Південної Америки - Ріо-де-Жанейро

Красиве місто Південної Америки - Ріо-де-Жанейро

Ріо чимось схожий на Київ, але не своїм південним колоритом і запальними ритмами, а проїздом у транспорті. Тут за кожну поїздку потрібно оплачувати окремо, як і в українській столиці.

Почнемо з автобусів. Вартість однієї поїздки становить 3,4 бразильських реалів (або 30 гривень). При цьому входити потрібно тільки через передні двері, купувати квиток у водія або кондуктора і виходити через задні.

У Ріо є метро, ​​яке складається з трьох ліній, по одній з яких курсують метробаси. Вартість однієї поїздки 3,2 реала (або 28 гривень).

Також можна покататися на поромі, який частіше використовується як прогулянковий транспорт, ніж суспільний.

Столиця Швеції - Стокгольм

Столиця Швеції - Стокгольм

Для проїзду в місті можна скористатися трамваєм, автобусом і метро. Раніше звістку Стокгольм був поділений на транспортні зони і вартість проїзду в кожній відрізнявся один від одного. На сьогоднішній день це правило скасовано і разова поїздка обходиться в 30 крон (або 107 гривень).

Однак в місті широко поширені проїзні, вартість яких наступна:

  • на 24 години - 120 крон (або 430 гривень);
  • на 72 години - 240 крон (або 861 гривень);
  • на 7 днів - 315 крон (або 1 131 гривень);
  • на 30 днів - 830 крон (або 2 981 гривень);
  • на 90 дні - 2 420 крон (або 8 691 гривень);
  • на рік - 8 720 крон (або 31 318 гривень).

Читайте також - Проїзд в одеських маршрутках подорожчає відразу на дві гривні: названа дата

До дрібниць продуманий Токіо

До дрібниць продуманий Токіо

Вартість проїзду в міста є порівняно високою, проте за сплачені гроші можна дістатися з комфортом в будь-яку точку Токіо. Транспортна система зроблена дуже добре, є безліч покажчиків і навіть інтерактивні карти.

Однак в Токіо спостерігається сильна плутанина з квитками, так як один вид транспорту може обслуговувати кілька транспортних компаній. Кращий вихід із ситуації - купити проїзний, але знову ж потрібно враховувати, яким видом транспорту користуватися.

  • PASMO - універсальна карта для проїзду в автобусах, метро та електричці R, Tokyo Metro, Toei. Залежно на який термін купувати вартість коливається від 1 000 до 10 000 ієн (або 259 - 2 594 гривні;
  • Orange Card - проїзд на транспорті, що належить компанії JR. Обходиться в суму від 1 000 до 3 000 ієн (або 259 - 778 гривень);
  • Suica - проїзд на лінії JR East монорельса Токіо. Купити її можна за 2 000 ієн (або 518 гривень) і залишити в заставу ще 500 ієн (або 129 гривень);
  • One-day Tokyo Rail Pass - действуетна протягом одного дня в межах Великого Токіо, можна їздити на електричках JR і обходиться в 730 ієн (або 189 гривень);
  • One-day Travel Pass for the Toei network - безлімітний проїзний, який діє один день в автобусах, трамваях і метро на лініях Toei. Вартість - 700 ієн (або 181 гривня).

Сусідка Києва - Варшава

Сусідка Києва - Варшава

Варшава - дуже сучасне місто в плані транспортної інфраструктури. Тут є дві лінії метро, ​​багато швидкісних трамваїв, комфортабельних автобусів з кондиціонерами, але немає маршруток, як у Києві.

Існує дві зони - 1-а міська і 2-я передмістя. Відповідно і ціни на квитки трохи різні. Куплені квитки дають право на будь-яку кількість поїздок протягом зазначеного часу з моменту його компостування, або на поїздку на одному транспортному засобі до останньої зупинки або станції даного маршруту.

Вартість квитків в 1-ій зоні:

  • квиток на 75 хвилин - 4,40 PLN (або 37 гривень);
  • добовий квиток - 15,00 PLN (або 126 гривень);
  • квиток на три доби - 36,00 PLN (або 304 гривні).

Ціни на квитки, які діють в 1-ій і 2-ій зоні:

  • 20-хвилинний квиток - 3,40 PLN (або 28 гривень);
  • квиток на 90 хвилин - 7,00 PLN (або 59 гривень);
  • добовий квиток - 26,00 PLN (або 219 гривень);
  • квиток на вікенд - 24,00 PLN (або 202 гривні);
  • груповий квиток на вікенд до 5 осіб - 40,00 PLN (або 338 гривень);
  • квиток на 3 доби - 57,00 PLN (або 482 гривні).

Марія Бабич


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация