Масляна: 4-10 березня в 2019 році

  1. Масляна в 2019 році: якого числа?
  2. Традиції святкування Масляної
  3. Від язичництва до християнства, або Як провести Масляну в 2019 році:
  4. Рецепти млинців на Масляну

Якого числа буде Масляна в 2019 році? Чому вона називається Сиропусний тиждень? Які масляні традиції існують в Росії?

Зміст статті

Масляна в 2019 році: якого числа?

Масляна в 2019 році триватиме з 4 по 10 березня

Масляна - це підготовча тиждень до Великому посту, присвячена в християнському сенсі однієї мети - примирення з ближніми, прощення образ, підготовці до покаянного шляху до Бога - в цьому християнська складова Масляної. Масляний тиждень, Масляна - просторічне назву Сирного тижня - останній перед великим постом тижні. В продовження масниці не їдять м'ясо, але можна вживати рибу і молочні продукти. Масляна - це суцільна тиждень, скасовується піст в середу і п'ятницю.

Масляна - це суцільна тиждень, скасовується піст в середу і п'ятницю

Масляна (Фото: Вікентій Годзь)

Традиції святкування Масляної

На Русі масниця відзначалася як радісне свято. При слові "масниця" в пам'яті постають картини веселих зимових днів, наповнених гамором і шумом, смачними запахами млинців, передзвоном дзвіночків, що прикрашали нарядні трійки. Сяючі на сонці куполи церков, палаючі, як жар, мідні самовари, гуляння, балагани і чинні чаювання під святковим вогником лампадки біля образів.

Досить поширена думка, що масниця - це свято (або звичай) швидше язичницький, а не православний. Це не зовсім так.

Ця підготовча тиждень до Великого посту присвячена в християнському сенсі однієї мети - примирення з ближніми , Прощення образ, підготовці до покаянного шляху до Бога - в цьому християнська складова Масляної. Масляна - це час, який потрібно присвятити доброму спілкуванню з близькими, рідними, друзями, про доброчинність.

Церква закликає пам'ятати, що ні в який час не варто веселитися, втрачаючи голову і совість.

Церква закликає пам'ятати, що ні в який час не варто веселитися, втрачаючи голову і совість

Згадаймо повчання свт. Тихона Задонського: "Сирна седмиця є переддень і початок посту, а тому справжнім чадам Церкви слід чинити в цю седмицю у всьому набагато утриматися, ніж в попередні дні, хоча і завжди утримання потрібне. Слухають чи, проте, християни солодких словес велелюбний Матері своєї Церкви? Вона заповідає в ці дні більш прагнуть боятися, а вони більш безчинствують. Вона заповідає утримуватися, а вони більш віддаються нестриманість. Вона велить освячувати тіло і душу, а вони більш оскверняють їх. Вона велить нарікати про скоєних гріхах, а вони більш додають беззаконня. Вона вселяє умилостивляти Бога, а вони більш гнівають Всевишнього. Вона призначає посаду, а вони більш об'їдаються і упиваються. Вона пропонує покаяння, а вони більш лютують. Я ще раз скажу, що хто проводить масницю в безчинства, той стає явним ослушників Церкви і показує себе негідним самого імені християнина ".

У храмах починають здійснювати великопісні служби . У середу і п'ятницю не звершується Божественна літургія, читається великопісна молитва святого Єфрема Сирина : «Господи і Владико життя мого, дух лінивства, безнадійності, владолюбства і марнослів'я не дай мені! Дух же цнотливості, смиренномудрості, терпіння і любові даруй мені, рабу Твоєму. Їй, Господи Царю, даруй мені бачити мої гріхи і не осуджувати брата мого, яко благословен єси на віки віків. Амінь ». Ця молитва багаторазово повторюється за всіма Великопісного богослужіння.

Остання неділя перед початком Великого посту називається Церквою Тижнем сиропустной (саме в цей день закінчується вживання в їжу молочних продуктів), або Прощеною неділею .

У цей день після вечірнього богослужіння в храмах здійснюється особливий чин прощення, коли священнослужителі та прихожани взаємно просять один в одного пробачення, щоб вступити у Великий піст з чистою душею, примирившись з усіма ближніми.

Читайте також - Як проводять Масляну в сім'ях священиків?

Від язичництва до християнства, або Як провести Масляну в 2019 році:

Святкування Масляної - давня традиція на Русі, яка прийшла з часів до Хрещення Русі. Важливим елементом цього святкування зазвичай є і язичницька традиція - спалювання опудала зими. До християнства цей обряд не має ніякого відношення. Спалюють опудало, щоб відзначити прихід весни, і це символізує жертвопринесення. Але таких олійних обрядів немає в християнстві, для віруючих Масляна - це переддень святкування Пасхи, яка в 2019 році випадає на 28 квітня. Сама ж Сирна седмиця святом не є.

Православні в дні Масляної теж можуть пекти млинці, запрошувати один одного в гості, але веселі проводи зими не супроводжуються спалюванням опудала, тому що християни в ці дні готуються до Великого посту. І, хоча в багатьох веселих народних традиціях немає нічого поганого, давні слов'янські звичаї спалювання опудала не входять до їх число.

За статутом Церкви в ці дні вже не можна їсти м'ясо, але ще можна молочні продукти і рибу. Сирна седмиця - це світле передчуття поста. Тиждень завершується Прощеною Неділею, коли ми просимо вибачення у Бога і у близьких за свої гріхи, помилки і слабкості. Попереду - Великий піст, час підготуватися до Великодня і до перемоги над смертю. Увійти в цей час краще без нарікання, без душевних образ. І цей час має стати тихим роздумами, в храмах вже йдуть служби, які готують людей до посту, а широкі масляні гуляння краще залишити. Для християн Свято Свят - це Великдень. Традиція пекти млинці допустима, тому що молочні продукти на Сирного тижні не заборонені, але час проводів зими для віруючих - це час вступу в дні Великого посту.

Необхідно пам'ятати про те, що Сирна седмиця, відповідно до церковного календаря, готує нас до Великого посту - часу покаяння, роздумів про життя людини, про те, що нам ще належить зробити для свого духовного вдосконалення, щоб омолодитися душею ... Великий піст - час напруги духовних сил, наживання чеснот. В цей час люди намагаються очистити душу, щоб підготуватися до Великодня. Тому під час широких гулянь, кулачних боїв, гучних ігор і традицій спалювання опудала на Масляну потрібно побоюватися того, як би вони не завадили підготовці до посту. Будь-яке зловживання віддаляє людину від Бога і від придбання тих якостей душі, до яких прагне християнин.

Протоієрей Анатолій Малінін: Масляна зазвичай в народі святкується як особливий час, коли можна віддатися різних ігор, катанням і багатьом різним розвагам, які супроводжуються рясними стравами і питтям. Святитель Тихон Задонський, звертаючись до своєї пастви Воронезької, не надто схвально висловлюється щодо святкування Масляної. Він каже, що масницю майже всі очікують як якийсь великий свято, готують різні страви, запасаються вином. І коли настає святкування, один одного кличуть у гості і один одного відвідують.

Рецепти млинців на Масляну

Звичайно, найбільше запам'яталась традицією свята Масляної є млинці. Нижче ми пропонуємо вам підбірку з статей про рецепти їх приготування:

Про Масниці на Правміре:

Фільми про Масницю:

Масляна в 2019 році: якого числа?
Чому вона називається Сиропусний тиждень?
Які масляні традиції існують в Росії?
Слухають чи, проте, християни солодких словес велелюбний Матері своєї Церкви?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация