Масляна - прикмети і ворожіння

17:48

Масляна - стародавнє народне свято, що передує Великому посту, що триває цілий тиждень.

Масляна - стародавнє народне свято, що передує Великому посту, що триває цілий тиждень.

Масляний тиждень, від понеділка до неділі, на Русі завжди відзначалася шумно: «Масло тиждень гуляє», «Масляна сім днів гуде». Наші предки вважали, що «непотешіться на широку Масницю - значить жити в горькойбеде і життя зле кінчити» .Кожен день цього тижня має свою назву: понеділок-«зустріч»; середа - «загравання»; субота - «Лакомка», «розгул», «перелом»; субота - «розгуляй-четверток», «широкий»; середа - «тещині вечірки», «тещині вечори»; середа - «посиденьки зовиці», «проводи»; неділя - «прощений день», «заговини на Великий піст» .Наиболее значними днями олійних гульбищ вважаються субота - «зустріч Масляної», четвер - «широка Масляна», «широкий четвер» івоскресенье - «проводи Масниці», «прощання», «прощений день».


Прикмети і звичаї на Масляну

Понеділок - «зустріч»
Млинці починали пекти з понеділка. Напередодні ввечері, коли з'являться зірки, старша в сім'ї жінка виходила на річку, озеро або до криниці потихеньку отпрочіх і закликала місяць виглянути у вікно і подути на опару: "Місяць ти місяць, золоті твої ріжки! Вугільної в віконце, подуй на опару!"
Перший млинець в понеділок не їли, залишали для душ покійних; його виносили накрильцо зі словами: "Чесні покійнички наші, ось для ваших душ блинок!" - або віддавали убогим, чтобионі помолилися за упокій.
У цей день з соломи робили опудало Масляної, надягали на нього стару женскуюодежду, насаджували це опудало на жердину і зі співом возили на санях по селу, а затемМасленіцу ставили на сніговій горі, де починалося катання на санях.Каталісь на санях в усі дні масниці, а також на трійках під пісні, з жартами, примовками, поцелуямі.Больше уваги і почестей чинився на масницю молодятам. Онівиезжалі "на люди" в розписних санях, наносили візити всім, хто гуляв у них насвадьбе.

Вівторок - «загравання»
Народ грав і веселився, розважався бродячими скоморохами. Спеціальновозведенние «снігові містечка» бралися приступом, а іноді влаштовувалися ікулачние бої «стінка на стінку», що було приємно і глядачам, і дажесамім учасникам. Цей день також присвячувався молодятам.

Середовище - «Лакомка»
У всіх будинках накривалися пишні столи. Прямо на вулиці откривалісьмногочісленние намети, де продавалися гарячі збитні (напої з води, меду іпряностей), розжарені горіхи, медові прянікі.В третій день масниці, яку святкують на цьому тижні, прийнято пригощати зятьев.Со середовища до катання з гір і на конях активно підключається і неодружена молодь, і дорослі. Чи не катаються на трійках в масницю тільки немовлята та люди похилого віку, вже невихід з дому.Катаніе молодих пар, за поданням предків, мало способствоватьпробужденію землі від зимового сну. Штучні крижані гори сімволізіроваліземное черево, в якому зароджувалася нова жізнь.Молодие жінки робили обхід села і вішали хлопцям-переросткамдеревянние колодки за те, що вони не бажали одружитися, а ті в свою чергу старалісьоткупіться від них солодощами і блінамі.Особое ставлення було до тих молодих парам, які одружилися в цей рік: вониповинні були брати участь в катаннях, показуватися в кращих нарядах, прилюдно цілуватися.

Четвер - «розгуляй-четверток»
Якщо в середу все об'їдалися, то в четвер все з'їдене «запивалось», йшов самийшірокій розгульний день, який називався «розгуляй-четверток» або «шірокійчетверг». У цей день прийнято було влаштовувати знамениті кулачні бої, взяття спеціально побудованих снігових фортець.
Четвер на Масляного тижня вважався днем ​​вшанування бога Велеса (Волоса) - покровителя худоби. Тому в цей день, перш ніж випікати млинці для сім'ї, пекли млинці-млинці для своєї годувальниці-корови. Пригощаючи корову таким млинцем, читали молитви і змови.
В цей день також треба було об'їжджати молодих коней.

П'ятниця - «тещині вечірки»

У середу зяті ходили до тещ на млинці, а в п'ятницю навпаки - в гості должнипріходіть тещі.
Зате в п'ятницю, на тещині вечері, зять повинен сам пригостити млинцями тещу з тестем.
Правда, звичай цей був вельми своєрідний. Курйоз полягав в тому, що звана теща зобов'язана була з вечора прислати в будинок до молодих все необхідне для випічки млинців: сковорідку, черпак і навіть діжку, в якій замішувалося тісто.

Субота - «посиденьки зовиці»
У суботу - проводи На посиденьки зовиці (зовиця - сестра чоловіка) невістка запрошувала рідних чоловіка до себе в гості.
Якщо зовиці були ще незаміжня, тоді вона скликала в гості і своїх незаміжніх подруг. Якщо ж сестри чоловіка вже були заміжні, то невістка запрошувала рідню заміжню.
Невістка повинна була обдарувати свої зовиці подарунками.

Неділя - «прощений день»
Неділя - останній день Масляної. У народі цей день називають - «прощеноевоскресенье», «цілувальник».
У неділю влаштовували проводи Масниці. Молодь в санях з чучеломМасленіци їздила по селу і околицях з піснями до самої темряви.
Пізно ввечері на приготованому з ранку багатті спалювали опудало. Масляної багаття завжди розводили на найвищому місці біля селища.
А після того, як в багатті спалять солом'яне опудало, попіл розсипали по полю і втоптували в сніг з метою розбудити сплячу землю і повернути їй здатність нового зародження. У масляного багаття збиралося завжди багато народу, було весело, звучали пісні, ігрища.

В останній день Масляної - у неділю - за стіл сідали сім разів, поколічеству тижнів у Великому посту. А ввечері сім'я в повному складі повинна була в останній раз перед постом почастувати себе їжею тваринного походження.

Після вечері зі столу нічого не прибирали, все залишене накривали білою скатертиною, а потім овечої шкурою хутром наверх. Все це робили для того, щоб всім'ї цілий рік не було сварок і розбіжностей.

У цей день люди просили один у одного прощенія.Обряд вибачення проісходілвечером, після вечері. Звертаючись один до одного, люди говорили: «Прости мене, будь ласка, якщо в чому винен перед тобою». Далі міг йти перелік всехвозможних образ і проступків, за які просили вибачення. Прощення закінчувалося взаємним прощенням і цілуванням. Цей звичай зберігся до сих пір і в останній день Масляної просять вибачення у своїх близьких і рідних.

Перед заходом сонця в цей день ходили на кладовище, залишали на могилах млинці і кланялися праху рідних.

У цей день намагалися менше пити спиртне.

У Прощена неділя треба заснути обов'язково до півночі, тоді вранці будеш легко прокидатися.

Після завершення Масляної відправлялися в баню - попереду був "чістийпонедельнік", перший день Великого посту.

Популярними були в ці дні і ворожіння. По першому випечені млинці намасленічной тижня судили про те, що очікує протягом року до следующейМасленіци:
• Якщо млинець легко перекинувся - в цьому році має бути заміжжя.
• Якщо млинець пристав до сковороди - ще 3 роки в рідній домівці сидіти.
• Рівні краї у млинця - заміжжя щасливе буде.
• Краї нерівні, рвані - подумати треба, за того чи заміж збираєтеся.
• Якщо посередині вийшов колесо до воза, чоловік буде вірний. Якщо збоку - на сусідок задивлятися стане.
• Скільки дірочок в млинці - стільки дітлахів по крамницях.
• Гарний рум'яний млинець - здоров'я багато буде, блідий - до хвороб.
• Тонкий млинець - до легкого життя, товстий - до праці.
У неділю на масляного тижня пекли млинці з різною начинкою і пригощали перехожих. Примічали, хто першим візьме млинець: чоловік або жінка - такого статі дитина народиться. Все млинці розберуть - чекає щаслива доля. Скільки млинців залишиться - стільки років і в дівках сидіти.

Особливу силу і значимість в такі дні набувають і різні змови. Нижче представлені деякі з них.

Змова від заздрості
Якщо відчуваєте, що оточуючі люди заздрять вам, напередодні Масляної (У неділю) в повній самоті тричі прочитайте змову-оберіг, який захистить вас від негативу на весь рік: «В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа. Богородиця Пані та ви, чотири євангелісти: Лука, Марк, Матвій і Іоанн Богослов. Врятуйте і збережіть мене, (ім'я), оберігаючи від думи лихий, від диявольського думки, оттайного погубления, від злого ока та очі сліпого, від ока заздрісного, хто чує і хто не чує, хто вголос кляне і хто доноси пише. Алатир-камінь лежить на одному місці, не чує, не бачить, ні стуку, ні звуку не боїться, ні від кого нету. Так би і мене ніякої звук, стукіт і слово не торкнулися. Ні про яку порчу я незапнулся (лась). Слів мої як відімкнути, що не відчитати. Ні першого в роду, ні останнім. Ключ. Замок. Мова. Амінь ».


Оберіг від відьом
У перший день Масляної (понеділок), дивлячись в нічне небо, тричі прочитайте змову, що нейтралізує впливу ведьмовских чар: «Ви, відьми, тавровані дияволки, коли ви вважаєте зірки на небі і піщинки в море, тоді зможете завдати шкоди мені, моєму будинку і моїм людям ».
В цей же день насипте по три щіпки четверговою солі на підвіконня, виходящійна східну сторону, і біля вхідних дверей.
В останній день Масляної (на заході неділі) кошторисі сіль в чорний полотняний мішечок і, читаючи молитву «Отче наш», закопайте подалі від будинку.

Змова на виконання бажання
У неділю Масниці перед сном прочитайте змову: «Засвітись, зірка ясна, поподнебесью, на радість світу хрещеному, загоряючи вогнем незгасним на втіху православним. Ти заглянь, зірка, в будинок раба (и) Божого (їй) (ім'я). Ти освяти, зірка ясна, вогнем незгасним мій будинок. Бажання почуй моє (коротко сформулюйте своезаветное бажання). Амінь. Амінь. Амінь ». Тричі перехрестилася, тричі вклоніться в бік сходу і укладайтеся спати. Сон, приснився в цю ніч, можна вважати віщим: після пробудження уважно проаналізуйте всі його аспекти, запам'ятайте асоціації, що супроводжують вас відчуття. Вони можуть виявитися як позитивного, так і негативного плану. У будь-якому випадку, вірна інтерпретація сновидіння не залишить сумнівів в тому, виповниться чи ні в реальному житті ваше бажання. Залишиться лише обрати правильний шлях (зробити відповідні кроки) для втілення заповітної мрії з тим, щоб якомога швидше домогтися успіху.


Змова на гроші
У перший після Масниці понеділок прийдіть на місце, де проходило народне гуляння.
Ходіть там, час від часу дивлячись собі під ноги, поки не знайдете будь-яку грошики (хоч копієчку).
Підніміть монету лівою рукою, скажіть: «Йшов (йшла) і виявив (знайшла), як я, (назвіть своє ім'я), до цих грошей йшов (йшла), так щоб і гроші до мене йшли. Як нині багато людей було тут на честь святої Масляної, так би завжди багато було у мене грошей. В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа. Нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь ».
Грошики зберігайте протягом повного календарного року. Вона стане притягувати до вас фінанси, зміцнювати добробут. Після закінчення зазначеного терміну "втратьте" її там же.


Приворот на Масляну
Приворот проводиться щодня ввечері на протязі всієї масляничной тижні вто час, коли будете пекти млинці. Але пам'ятайте, перший млинець, спечений впонедельнік Масляної, не їли, а залишали для душ покійних; його виносили накрильцо зі словами:
"Чесні покійнички наші, ось для ваших душ блинок!" - або віддавали убогим, чтобионі помолилися за упокій. Отже, коли будете готувати млинці, на тісто наговорите: "Як люблять люди Масляну, так і ти (ім'я) люби мене, (ваше ім'я). Млинці сонце відображають, тебе (ім'я) до мене наближають. Хай буде так, амінь!" . Вимовте три рази, при цьому помішуючи тісто ложкою за годинниковою стрілкою. Потім спечіть млинці. Один млинець розділіть навпіл: половинку з'їжте самі, а другу половинку покришите і посипте для птахів перед будинком коханої людини. При розсипання шматочків млинця говорите: "Як птахи люблять блинок, так і ти (ім'я), люби мене (ваше ім'я), лети-беги до мене звідусіль, де б ти не був. Як сказала, так і буде. Істинно!". Після цього йдіть додому мовчки і не озираючись. У цей день нікому іздома нічого не давайте.


Змова на вірність чоловіка
Що б чоловік не гуляв і не думав про це, в неділю (останній день Масляної) над тестом для млинців прочитайте три рази пошепки змова, потім випікайте млинці:
"В ім'я Отця і Сина і Святого Духа. Нехай раб Божий (ім'я) їсть-наїдається, п'є-напивається, а як наїсться, так нехай туга його по дому поїдає, за поріг не пускає, нехай по родині рідний тужить, хай дружину законну (ім'я) милує. А коли по вулицях походжає, в чужі у дворі не заходить, в чужі вікна не заглядає. Щоб туга по дому його мучила і в день-полудень, і в ніч-опівночі. Відтепер і повсякчас, і на віки віків. Амінь ".
На напій, який будете подавати до млинців (чай, сік, компот тощо) такжепрочтіте три рази змову, щоб дихання стосувалося чашки:
"В ім'я Отця і Сина і Святого Духа. Допоможи мені, Господи, Нехай раб Божий (ім'я) чаю (кави, соку, компоту) попиває, нехай раб Божий без мене занемагет, нехай без будинку і без мене, раби Божої (ім'я) , не зможе ні години часовать, ні хвилини минути. ні спати, ні дихати. Відтепер, повсякчас, на віки віків. Амінь ".

За матеріалами: http://gadaniya.com.ua

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация