Математика - це просто! 9 - 11 класи. АЛ-каші Гійас ад-Дін Джемшид ібн-Масуд

АЛ-каші Гійас ад-Дін Джемшид ібн-Масуд
Дата народження: ?
Дата смерті: ок. 1430
Країна: АЛ-каші Гійас ад-Дін Джемшид ібн-Масуд   Дата народження: Іран
математик і астроном, який працював в Самаркандської обсерваторії Улугбека разом з Казі-заде аль-Румі . Відомий також як ал-Кашанов, на прізвисько Гіяседдін. Рід. в іранському м Кашана. Його робота «Ключ до арифметики» (1427) представляє собою керівництво по елементарної математики, в якому враховані інтереси широкого кола читачів. Багатством матеріалу, ясністю і стрункістю викладу книга виділялася серед середньовічної літератури. Велика частина відомостей, викладених в ній, не нова. Зустрічаються завдання багатовікової давності, але тим не менше в ній міститься багато оригінальних і важливих результатів. Зокрема, в роботі викладені прийоми вилучення коренів будь-якого ступеня, один з яких був заснований на застосуванні формули бінома Ньютона для натурального показника; більш систематично, ніж раніше в Китаї, і на арабському Сході розроблена система десяткових дробів, описані правила дій над ними (в Європі десяткові дроби були введені голландцем С. Стевіном в 1586). Вчений дав правила наближеного рішення рівнянь вищих ступенів. Його ім'я носить правило підсумовування четверте ступенів натурального ряду. У «Трактаті про коло» (бл. 1427) ал-Каші обчислив значення числа π з 17 вірними десятковими знаками (в Європі таке ж значення для π знайдено в 1597); для цього йому довелося обчислювати сторону правильного 800335168-кутника. Згадані роботи переведені на рос. мова. Ал-Каші удосконалив тригонометричні обчислення, дав спосіб визначення відстаней до небесних тіл, винайшов дотепний механічний прилад для вивчення положень планет. Частина цих відкриттів на кілька століть пізніше знову зробили європейські вчені.
Повернутися назад
Перейти до списку математиків

Переклад на інші мови

Число 10100 називається гугол. Цей термін був запропонований 9-річним племінником Едварда Кайзера (США) (пом. 1955 р). 10 в ступені гугол називається гуглоплексом. Деякі уявлення про цю величині можна отримати, згадавши, що кількість електронів в спостережуваному Всесвіті, згідно з деякими теоріями, не перевищує 1087.

На даний момент в базі присутня інформація про 1847 великих математиків.
Для ознайомлення доступні 48 книг.

Остання новина:
Доданий матеріал "Показові рівняння і нерівності", в якому заповнені розділи "Теорія" і "Методи рішень". Найближчим часом чекайте завдання з цього матеріалу.

18.03.2013


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация