Материнство і повивальное мистецтво (ікони і молитви, які допомагають при вагітності і пологах)

  1. Ікона Божої Матері «Взиграніе немовляти»
  2. Ікона Божої Матері «У пологах Помічниця»
  3. Ікона Божої Матері «Годувальниця»
  4. Ікона Божої Матері «Виховання»
  5. Замовлення треб на Святій Землі

Протягом століть і тисячоліть Культ шанування Великої Матері, а пізніше, з приходом християнства став шануванням Богоматері, безпосередньо впливав на свідомість і побут народів, втілюючись також в побожному повазі будь-якої жінки як матері


Протягом століть і тисячоліть Культ шанування Великої Матері, а пізніше, з приходом християнства став шануванням Богоматері, безпосередньо впливав на свідомість і побут народів, втілюючись також в побожному повазі будь-якої жінки як матері. Материнсих вміння з раннього дитинства передавалося дочкам, які виховувалися як майбутні матері. Таїнство народження ставало доступним вже для дівчини, і це означало що вона ставала учасниць підготування до пологів, допомагала вагітної в підготовчому періоді при радах повівальніци. Це було у вищій мірі свято і саме таїнство народження проходило в точності як святая служба. До моменту дітородного віку така дівчина була вже готова стати матір'ю і сама вагітність, пологи і турбота про дітей не було для неї чимось невідомим.

Традиції, які супроводжували вагітності й пологів, а також виховання дітей безперервно передавалися з покоління в покоління, від матері до дочки.

Вагітна повинна була вести благочестивий спосіб життя. Всередині неї Господь творить душу і тіло людини, і як ні в якій іншій період життя вагітної необхідно піклуватися про свою душу, бути люблячою, милостивої, доброї, лагідної, правдивої, покращувати свої душевні якості, недопускати вад і здійснення гріхів. Носить в утробі слід утримуватися від роздратування, гніву, заздрощів, гордості, пустослів'я, злоби, переляку, страху і зневіри у всіх їх проявах. Бо все почуття, думки, вчинки, які наповнюють мати в період очікування дитини, неодмінно в тій чи іншій мірі передадуться малюкові.

Вагітна жінка повинна була бути уважною, плавно рухатися, стежити за тим, що під ногами, щоб не спіткнутися, ходити обережно. У народі говорили, що якщо вагітна буде жувати на ходу, то дитина буде крикливим. Суворо вагітним заборонялося працювати в святкові дні. Пропонувалося неухильно дотримуватися празники і знати міру і ритм. В іншому випадку як було записано повір'я можуть бути передчасні або запізнілі пологи. Повністю заборонялося в'язати або що-небудь плести під час вагітності. Це могло призвести до провокування того, що дитина могла в пологах заплутається пуповиною. Разом з тим, жінки виконували посильну роботу і по дому, і в поле. Варто було утримуватися від лінощів і сонливості, бути бадьорою, моторної на будь-яку роботу, щоб і дитя було працьовитим.

Носити дитину під серцем намагалися з молитвою. Вагітність і майбутні пологи - події, які показують божественну велич життя.

У православному християнстві перед пологами було прийнято брати благословення у священика і служити молебень з акафістами в честь ікон Божої Матері: «Взиграніе немовляти» і «В пологах Помічниця». Завдяки молитвам до цих ікон Богородиці траплялися чудеса під час пологів: не можуть звільнитися від тягаря дозволялися, сильні родові болі проходили, і навіть відкриваються кровотечі під час пологів зупинялися.

Після пологів служили молебні ікон Богородиці: «Годувальниця» і «Виховання». Це допомагало налагодити грудне вигодовування і правильно виховувати дитину.

Ми наводимо зображення цих священних ікон з молитвою до кожної.

Ми наводимо зображення цих священних ікон з молитвою до кожної

Ікона Божої Матері «Взиграніе немовляти»

Молитва дружині перед пологами до Пресвятої Богородиці

Пресвята Діво, Мати Господа нашого Ісуса Христа, яже села народження і єство матере і чада, помилуй рабу Твою (ім'я) і допоможи в годину Оцей вирішиться Бремені свого благополучно. Про усемилостива Владичице Богородице, яже не поставила вимогу про єси допомоги в народженні Сина Божого, подай допомогу сей був своїй невільниці допомоги потребує, особливо ж від Тебе. Даруй їй благомощіе в годину цю, і немовляти іже имать родитися і ввійти у світ світу цього сподоби в благопотребное час і розумного світла у святому хрещенні водою і духом. Тебе припадаємо, Мати Бога Вишнього, молячись: Буди милостива мати цей, ейже Прийди час бити мати, і умоли воплотився з тебе, Христа Бога нашого, нехай укріпить ту силою своєю згори. Амінь.

Амінь

Ікона Божої Матері «У пологах Помічниця»

Молитва Божої Матері в честь Її ікони «Помогательніца дружинам чада рождати» і «В пологах Помічниця»

Про Пресвята Богородице, Мати наша милосердна! Яви на нас, в печалі сущих і в гріхах завжди перебувають Рабех Твоїх (імена), милість Свою і не погорди нас, Многогрішний рабів Своїх.

До Тебе прибігаємо, Пресвята Богородице, багато безліч усвідомлюючи гріхів наших і молимось Тобі: відвідай немощствующия наші душі і випроси у улюбленого Сина Твого і Бога нашого дати нам, рабам Твоїм (імена), прощення. Єдіна Пречиста і Благословенна, все уповання наше на Тя покладаємо: премилосердна Мати Божа, збережи нас під покровом Своїм.

Ікона Божої Матері «Годувальниця»

Молитви перед іконою Пресвятої Богородиці, іменованої «Годувальниця».

Молитва перша.

Прийми, Пані Богородице, слізна моління рабів Твоїх, до Тебе притекающих. Дивимося Тебе на святій іконі, на руках носить і молоком живильну Сина Твого і Бога нашого, Господа Ісуса Христа. Аще і безболісно народила єси Його, обаче матірних скорботи весі і немочі синів і дочок людських Зришь. Тим же теплі припадаючи до цельбоносно образу Твоєму і розчулено цього цілуючи, молимо Тебе, усемилостива Владичиці: нас, грішних, засуджених в болезнех родити і в печалях питати чада наша, милостиво помилуй і співчутливо заступи, немовлята ж наша, такожде і родівшія їх, від тяжкої недуги і гіркі скорботи визволи. Даруй їм здоров'я і благомощіе, та й пітаема від сили в силу возрастаті будуть, і пітающе їх здійсняться радістю і втіхою, щоб і нині заступництвом Твоїм з вуст немовля і ссущіх Господь зробить хвалу Свою. Про Мати Сина Божого! Він буде йому милосердний на матері синів людських і на немощния люди Твоя: постігающія нас хвороби скоро зціли, належащія на нас скорботи і печалі утоли, і не погорди сліз і зітхань рабів Твоїх. Почуй нас в день скорботи перед іконою Твоєю припадаємо, і в день радості і позбавлення прийми вдячна хваління сердець наших. Вознеси благання наша до престолу Сина Твого і Бога нашого, так милостивий буде до гріхом і неміччю нашим і пробавіт милість Свою провідним ім'я Його, щоб і ми, і чада наша, прославимо Тебе, милосердя Заступницю і вірну надію роду нашого, на віки віків .

Амінь.

Молитва друга.

Про Пресвята Владичице Владичице наша Богородице, Небесна наша Царице, млеко Христа Бога нашого підживлювала, і нас недостойних і Многогрішний Твоєю багатою милістю пітаеші. Спаси і ізбави нас грішних рабів Твоїх від наглої наклепу, від усякої біди і напасті і внезапния смерті. Помилуй нас в денних часех, у ранкових і вечірніх і повсякчас збережи нас: що стоять, сидять збережи і на будь-яких путех ходять і в нічних часех сплячих покрий і заступи. Захисти нас, Владичице Богородице, від усіх наших ворогів видимих ​​і невидимих ​​і від усякого злого обставинах. На всякому місці і на будь-який час будь нам, Мати Преблагая, необоримая стіна і міцне заступництво, завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Амінь.

Ікона Божої Матері «Виховання»

Як правило, повівальніцамі були досвідчені, не раз народжували жінки, які надавали допомогу під час пологів і знали в цьому толк. Крім уміння приймати пологи (повивального мистецтва), повівальніца повинна була мати бездоганну репутацію, бути доброю, лагідною, мовчазною, спритною і працьовитою. Повівальніца приходила в будинок, хрестячись, переступала поріг і читала молитву, а потім приймалася за справу. Перед іконами жевріла лампада, запалювалися Стрітенські, Великодні свічки, хтось із членів сім'ї, наприклад чоловік, читав молитви, особливі глави Євангелія, закликаючи на допомогу Господа. У пологах просили допомоги у святих великомучениць Варвари і Катерини.

Повівальніца направляла дії жінки під час пологів, заварювала напої з трав, робила розтирання, підтримувала промежину, окроплює породіллю святою водою, читала таємні святі молитви. Повівальніца мала підхопити новонародженого, щоб не впав, не вдарився. У пологах жінці належало ходити, переступати через пороги. Породіллі розпускали волосся, розв'язували всі вузли на одязі. У будинку відкривали все скрині, двері, символічно допомагаючи процесу розкриття шийки матки. Якщо пологи затягувалися, важко було, повівальніца просила піти до церкви і попросити священика помолитися про породіллі і відкрити Царські врата.

Повівальніца очікувала народження плаценти, яку називали «місце» і допомагала зав'язати і перерізати пуповину. Зав'язувалася пуповина лляної або конопляної ниткою, «щоб в сім'ї далі народжувалися діти». Пуповину відрізали і перев'язували з молитвою і побажаннями довгих років, здоров'я, щастя. Якщо поруч був батько, то пуповину довіряли перерізати йому. Після того як пуповина всохне, її клали між іконами в скриню, зберігаючи як талісман. Він застосовувався для лікування дитини в разі такої потреби.
Плаценту - «місце» або «послід», «гніздо» закопували у дворі під молоде плодове дерево.

Безпосередньо після пологів (протягом перших хвилин) повівальніца вимовляла таємну молитву. Це дуже важлива молитва. Її виконувала саме повівальніца і ТІЛЬКИ жінка. Потім наступав черга трьом молитвам першого дня по народженні (після народження плаценти і через кілька годин), що читаються священиком. На восьмий день вироблялося наречення імені. Потім на 40-й день відбувалося воцерковлення (жінка приходила до церкви з новонародженим, де здійснювався відповідний обряд очищення і введення в храм).

Замовлення треб на Святій Землі


Поминання на Божественній Літургії
водосвятний молебень
Молебень за здоров'я
Молитва за упокій
Молитва за здоров'я
Свічка за упокій
Свічка за здоров'я
Сорокоуст за упокій
Сорокоуст за здоров'я
панахида

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация