Мавр зробив свою справу: з Росії виганяють українських біженців

Після початку конфлікту в Україні Росія дозволила перебувати на своїй території українським громадянам і особам без громадянства, які постійно проживають на Україні і прибулим в РФ в екстреному масовому порядку
Після початку конфлікту в Україні Росія дозволила перебувати на своїй території українським громадянам і особам без громадянства, які постійно проживають на Україні і прибулим в РФ в екстреному масовому порядку. Але з 1 листопада ФМС скасує ці міграційні преференції.

Вони збережуться вони тільки для вихідців з Донбасу, пише сьогодні Deutsche Welle. Іншим же громадянам України в РФ доведеться "звернутися в ФМС для визначення свого правового статусу", йдеться на сайті відомства: або вони як постійні резиденти РФ повинні отримати дозвіл на тимчасове проживання, або як трудові мігранти купити патент. В іншому випадку їх перебування на території Росії, як і інших іноземців, буде обмежена терміном в 90 днів протягом півроку.

У комітеті допомоги біженцям вважають, що це рішення - частина загальної політики російської держави, спрямованої на поступове позбавлення від представників українського народу. "Мавр зробив свою справу - і значить, в ньому вже немає необхідності", - вважає Олена Буртина. Вона вважає, що незабаром втратять преференцій і вихідці з Донбасу.

На думку Буртин, українські біженці зіграли для Кремля певну політичну роль як аргумент в політичній суперечці з владою України, з опонентами на міжнародній арені. Зараз вони перестали грати цю роль, вважає правозахисниця, і необхідність в них для російської держави відпала: "Вони перетворюються вже просто в тягар, і російська влада постараються від них позбутися. Поступово, не роблячи різких рухів".

В опублікованому 28 жовтня доповіді "Комітету громадянських ініціатив" (КГІ), подтовленного експертами в рамках проекту "Міграція", стверджується, що російські міграційні служби не впоралися із завданням інтеграції українських біженців.

Експерти КГИ переконані, що Росія, вводячи нескінченні бюрократичні перепони для мігрантів, не зуміла не тільки допомогти нужденним, а й ефективно використовувати трудовий потенціал біженців з України, які по своїй професійній підготовці вигідно відрізняються від мігрантів із Середньої Азії. "Розподіл біженців за суб'єктами РФ проводилося без урахування наявних у них професії та спеціальності. В результаті досвідчені інженери і професіонали технічних спеціальностей змушені працювати вантажниками і будівельниками", - відзначають автори доповіді. І саме цим, на їхню думку, пояснюється відтік біженців на батьківщину.

"З України йде освічена, культурно ідентичний контингент, а ми не можемо його прийняти, хоча ринок праці потребує мігрантів", - повідомила на презентації доповіді завідуюча лабораторією міграційних досліджень Інституту народногосподарського прогнозування РАН Жанна Зайончковская. "Напевно, з одного боку, це добре, що люди повертаються. З іншого боку, ми могли б використовувати їх потенціал", - заявив один з авторів доповіді Євген Гонтмахер.

За словами Марини Лексина, відтік українських біженців почався близько півроку тому - багато хто приходить в "Громадське сприяння" з проханням допомогти їм купити зворотний квиток. Це підтверджує офіційна статистика. "Симптоми того, що громадяни України починають повертатися, є. У Ростовській області 1400-1500 чоловік в середньому за 10 днів їдуть назад. Мінус пішов. Безумовно, напевно, це нас, як міграціонщіков радує", - цитує офіційний сайт відомства його главу Костянтина Ромодановського.

У даній статті в Deutsche Welle також розповідається про конкретні приклади, коли біженці з України не можуть отримати в Росії (в Москві) медичну допомогу, в якій гостро потребують - російська влада нахабно і цинічно їм в цьому відмовляють.

Нагадаю, у вересні навіть російські ЗМІ розповіли, як біженці з України в Барнаулі голодують, не маючи житла іработи .

Природно, що в таких умовах люди, що втекли з Донбасу до Росії, тепер - коли там майже припинилися військові дії - масово повертаються додому. це підтвердив на початку жовтня і глава Федеральної міграційної служби РФ Ромодановський в інтерв'ю телеканалу «Росія 24». За його словами, з Ростовської області кожні 10 днів повертаються в Україну 1300-1500 чоловік.

До речі, я розповідав навесні, як повії Краснодарського краю Росії скаржилися на які приїхали з України конкуренток, які обвалили ціни на відповідні послуги в кілька разів (демпінг - Пророк). Тепер, напевно, у російських повій з прикордонних до Донбасу регіонів РФ настане деяке полегшення - частина їх українських колег теж повернеться додому в Україну ...

загрузка ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация