Мавзолей Святого Данила в Самарканді

На березі у невеликого припливу Зерафшан - Сіаба варто святе місце, на яке зійшло благословення На березі у невеликого припливу Зерафшан - Сіаба варто святе місце, на яке зійшло благословення. Тут поховані мощі Данила - старозавітного біблійного пророка. Інша версія свідчить, що тут лежить Доніяр (Данієрі) - сподвижник арабського проповідника Куссама ібн Аббаса, але все думки сходяться на тому, що Доніяр - святий, поклонитися якого приходять представники всіх трьох світових релігій.

Вважається, що дух похованого тут святого протегує Самарканду, захищає його, приносить добробут і процвітання. Віруючі приїжджають сюди для молитви біля мавзолею з проханнями про допомогу. Особливий шана паломники віддають джерела, який б'є у підніжжя мавзолею.

Так хто ж похований в Самаркандському мавзолеї? За однією з версій мощі святого Даниїла привезені в Самарканд Аміром Темуром. Легенда свідчить, що Великий Тимур зробив військову кампанію в Малу Азію, завоювавши майже всі міста, але підійшовши зі своєю величезною армією до маленького міста в Ірані - Сузи, не зміг його захопити, так як місто надав небачене опір і не здавався непереможної армії. Амір Тимур звернувся до місцевих жителів і своєму духовному вчителю з питанням, чому він не може взяти місто і отримав відповідь, що місто охороняється духом самого Данила, старозавітного єврейського пророка. Тимур оголосив про припинення облоги і звернувся до городян з проханням провести його до поховання святого. Він провів у мощей деякий час, переконав влади віддати їх землі, а вранці наступного дня відправив в Самарканд караван з прахом з могили святого.

Згідно з іншою легендою, коли караван досяг Самарканда, верблюди раптово зупинилися біля місця, нагадує Сузи, і більше не рухалися. Як не старалися погоничі, верблюди не зрушили з місця. Тоді було вирішено зрадити прах святого землі, а на його місці був споруджений мавзолей.

За іншою версією в мавзолеї лежать останки пророка Табба. Ця версія згадується в "Малої Кандии", яка посилається на слова самаркандського шейха Ходжі Абду-Даруна про те, що "... пророк Божий перейшов річку Джейхун (Амудар'я) і досяг Самарканда. Він був майстерний ворожбит. Населення міста надавало йому повагу. Він оселився тут і помер в Самарканді. По-арабськи його називали Табба наби (пророк Табба). пророк сказав: "Я Мухаммад, син Абдулли, досконалість пізнання світу таємного знайшов у його могили". і кожен, хто бажає почути одкровення, повинен щоп'ятниці, після п'ятничного намазу прислужувати а Мазарі пророка ... "

Існує ще одна легенда про те, що в мавзолеї лежать останки Данила, сподвижника Куссама ібн Аббаса. Про цю версії повідомляє арабський історик Абу-Тохір Ходжа в своєму творі "Самарія" (кінець XIX століття). Він пише, що багато хто плутає Данила з арабським праведником Ходжа Даніёлом, які прибули в Самарканд для поширення ісламу разом з самим Куссамой ібн Аббасом, двоюрідним братом пророка Мухаммеда. Згідно з цією версією, Ходжа Даніёл користувався особливою повагою у самаркандців.

Так хто ж похований в Самаркандському мавзолеї?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация