меч Таті

Однак Гилбертсон, Оскар Раті і Адель Вестбрук стверджують, що меч називався Таті, коли він висів за обі (поясі) лезом вниз, і той же меч називався Катана, коли його носили вістрям вгору, пропущеним через пояс. Стиль «Таті» в кінцевому рахунку, був віднесений до Катана.

Дайто (довгий меч), який передував катана , Мав в середньому довжину леза близько 78 см і був довший, ніж катана в середньому на близько 70 см. На відміну від традиційної манери носіння катана, Таті носили на поясі лезом вниз, і його, як правило, використовували кавалеристи. Мечі, довжина яких відхилялася від середньої довжин Таті, мали в назві префікси «ко» (короткі) і «о» (великі або довгі). Наприклад, Таті, який був шото і наближався за розмірами до вакидзаси, називали КОДАТА. Найдовший Таті (меч Одате 15-го століття) був довжиною 3,7 метра (лезо довжиною 2,2 м), але вважався скоріше церемоніальним. У 1600 році багато старих Таті були перероблені в Катана. Більшість існуючих сьогодні таті мають леза о-суріаже (мають свою оригінальну назву), так що рідко можна побачити оригінал, підписаний Убу (оригінальний і незмінений вид).

Використання

Тати використовувалися в основному вершниками, так як в цьому випадку їх застосування було ефективним проти піхотинців. На землі це як і раніше було ефективним зброєю, але кілька незручним у використанні. Саме тому було виготовлено додаткову зброю усігатана (попередник Катана).

Він був попередником Катана і був бойовим ножем буси феодальної Японії (військовий клас). Після того як зброю модернізувалося, воно відрізнялося від Тати тільки тим, як їх носили і які були піхви. Саме під час монгольської навали, у меча були виявлені деякі недоліки, які привели до розробки Катана. У більш пізній феодальне час, в періоди Сенгоку і Едо, деякі високопоставлені воїни, які стали правлячим класом, носили мечі в стилі таті (в піхвах), на поясі вістрям вгору.

З ростом мілітаризму в епоху Сева Японська імператорська армія і Японський імператорський флот користувалися Таті, які називалися Шин Гунто і Кай Гунто.

Оцінити статтю:

Оцініть сайт:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация