Меченосец (Xiphophorus helleri)

Меченосец (Xiphophorus helleri) - живородящая риба сімейства пецилиевих (Poeciliidae) Меченосец (Xiphophorus helleri) - живородящая риба сімейства пецилиевих (Poeciliidae).

Меченосец в природі мешкає в Центральній Америці, Південній Мексиці і Гватемалі. Зустрічається як в гірських річках з бурхливою течією, так і в їх низов'ях, а також в озерах, болотах, лагунах.Сіноніми - Меченосец Геллера, Меченосец звичайний.

Назва Xiphophorus відбувається з грецьких слів xiphos (меч) і phoros (нести). Другу частину назви Нelleri, мечоносець отримали по імені доктора Карла Бартоломауса Геллера - ботаніка. Крім рослин він цікавився дрібними тваринами і виловлених в одному з струмків Мексики мечоносців, він доставив їх в Європу. Вперше рибок описав в 1848 році професор І. Я. Хекель (Heckel), і в честь Геллера (Helleri) дав їм видову назву Xiphophorus hellerii. Тому їх іноді називають мечоносцями Геллера.

Меченосец - одна з найбільш популярних акваріумних риб, вперше завезений в Європу в 1907 році. Тіло витягнуте, щільне, приплюснуті з боків. Самець дрібніше, стрункішою самки, в довжину досягає 8-12 см (не рахуючи меч), ​​самка більш висока - до 12-15 см завдовжки. Основна природна забарвлення лимонно-жовта або зеленувата, на відблиск бірюзова. Уздовж боків проходить карміново-червона двохміліметрова смуга, а нижче і вище її ще дві вужчі червоні смужки. Самки пофарбовані трохи блідіше самців. Мечоносці характеризуються витягнутим у вигляді меча нижнім краєм хвостового плавника у самців, який пофарбований в жовтий, зелений, оранжевий, червоний кольори і має чітку чорну окантовку. У самців також є гоноподий. У дорослих самок добре помітно «пляма зрілості», розташоване перед анальним плавником. Часті випадки трансформації самок в продуктивних самців. Живуть мечоносці до трьох-п'яти років.

Види мечоносців.

Меченосец включає 23 різновиди. Виведено безліч форм, що розрізняються як за забарвленням, так і за формою плавників. Існують крапчатая, рубінове, тигрова, ситцеве (червоно-чорно-біла), червона, оранжева і чорна форми з нормальними, ліровидні, трилопатевими або вуалево хвостовими і з подовженими спинний плавець. Також виведені мечоносці з двома мечами - в нижній і верхній частині хвоста.

Зелений мечоносець - має довгий, вузький, сплюснутий з боків корпус Зелений мечоносець - має довгий, вузький, сплюснутий з боків корпус. Довжина самки - до 12, самця - до 8 сантиметрів, не рахуючи меча. Основне забарвлення корпусу - світло-оливково-коричнева зі світло-зеленим відливом. Уздовж тіла проходить червона смуга, паралельно їй розташовані інші червонуваті смуги. На спинному плавці є коричневі точки. Меч знизу красиво облямований. Самка забарвлена ​​набагато блідіше, ніж самець. В даний час зустріти зеленого мечоносці чистого виду майже неможливо. Селекціонери НДР оцінюють їх дуже високо, так як вони є цінним матеріалом для гібридизації.

Червоні мечоносці - одна з перших кольорових різновидів Червоні мечоносці - одна з перших кольорових різновидів. Отримано від зелених мечоносців за участю пецілій червоних. Якість цих рибок в останні роки помітно покращився - зникли жовтувато-рожеві і бурі відтінки, білогрудий, біла краватка (одеські лінії червоних). Завдяки повторним схрещування з червоними пеціліямі, суворому відбору і вибракування сучасні червоні мечоносці мають яскраво-червоний колір і заслужено називаються «рубіновими».

Чорний мечоносець отриманий від схрещування зеленого мечоносці з пеціліей чорної Чорний мечоносець отриманий від схрещування зеленого мечоносці з пеціліей чорної. За формою гібрид менш типовий, ніж зелений мечоносець. Чорний мечоносець з довгим вузьким корпусом і довгим вузьким мечем є рідкісним винятком. Забарвлення насичено-чорна з зеленим або синім відтінком. Знавці віддають перевагу рівною матово-оксамитової забарвленням. Очі - світло-срібні з темним вічком. Розведення чорних мечоносців досить складно: риби часто страждають меланозіса (перенасичення пігментом). Кращі екземпляри в післявоєнний період були отримані від схрещування самок зеленого мечоносці з самцями чорної пеціліі. В отриманому приплоді більшість самок виявилися марними. Для посилення забарвлення і додання бархатистості чорних мечоносців іноді схрещують з насичено-червоними.

Лимонні мечоносці - альбіністіческая форма зеленого мечоносці Лимонні мечоносці - альбіністіческая форма зеленого мечоносці. На пофарбованому жовто-зеленому корпусі ті ж позначення, що і у зеленого. Яскраво-лимонна форма малостійкі.

Ситцеві мечоносці називаються так через властивої їм потрійний забарвлення - яскраві червоні і чорні плями розкидані по білому тлу корпусу Ситцеві мечоносці називаються так через властивої їм потрійний забарвлення - яскраві червоні і чорні плями розкидані по білому тлу корпусу. Селекційна робота з ситцевими мечоносцями вельми складна. У приплоду дуже рідко зустрічаються правильно пофарбовані особи з яскраво-червоними контрастними плямами. Протягом чотирнадцяти років не вдається закріпити і стабілізувати забарвлення, необхідну любителями.

Болгарські білі мечоносці - яскраво вираженню альбіністіческая форма з червоними очима Болгарські білі мечоносці - яскраво вираженню альбіністіческая форма з червоними очима. На відміну від лимонних болгарські мечоносці - стійкі і сильні по конституції. За походженням вони близькі з нашими мечоносцями. При спарюванні з нашими мармуровими мечоносцями (білі з чорними плямами) можна отримати білих з темними очима.

Райдужні мечоносці - продукт селекціонування, отриманий при безпосередній участі болгарських білих мечоносців Райдужні мечоносці - продукт селекціонування, отриманий при безпосередній участі болгарських білих мечоносців. За сіро-зеленого з помаранчевим відтінком корпусу розташовані слабо позначені червонувато-коричневі смуги. Плавці яскраво-оранжево-червоного кольору. За малюнком і забарвленням райдужні мечоносці схожі з австралійської райдужної рибкою.

Червоно-крапчасті тигрові мечоносці и - форма, що витіснили старі форми московських тигрових Червоно-крапчасті тигрові мечоносці и - форма, що витіснили старі форми московських тигрових. Серйозна робота з ними розпочата в Москві з 1948 року. Забарвлення насичено-червона з великими чорними плямами, мечі довгі, випадки меланозіса рідкісні. Але при виборі виробників не слід зупинятися на рибок з повністю пофарбованими чорними хвостами і надто чорним предхвостье.

Меченосец високоплавнічних чорнохвостий червоний - селекційна форма зеленого мечоносці Меченосец високоплавнічних чорнохвостий червоний - селекційна форма зеленого мечоносці. Максимальний розмір 8-10 см.

Меченосец чорнохвостий - селекційна форма зеленого мечоносці Меченосец чорнохвостий - селекційна форма зеленого мечоносці. Користується давньої і заслуженою любов'ю акваріумістів за привабливий зовнішній вигляд, невибагливість, простоту в догляді. Максимальний розмір - 8-10 см.

Меченосец лірохвостів - селекційна форма зеленого мечоносці. Непогано уживається з пропорційними рибами східного темпераменту. Максимальний розмір 8-10 см.

Меченосец чорно-білий, мечоносець Ада - селекційна форма зеленого мечоносці Меченосец чорно-білий, мечоносець Ада - селекційна форма зеленого мечоносці. Непогано уживається з пропорційними рибами східного темпераменту. Максимальний розмір 8-10 см.

Гірський мечоносець (Xiphophorus nezahualcoyotl) - рибка пофарбована в кремово-жовті тони, на боках проявляється крапка і звивисту лінійність, Луска при певному падінні світла переливаються фіолетом Гірський мечоносець (Xiphophorus nezahualcoyotl) - рибка пофарбована в кремово-жовті тони, на боках проявляється крапка і звивисту лінійність, Луска при певному падінні світла переливаються фіолетом. Плавці прозорі, трохи жовтуваті, спинний плавник покритий чорними точками. Самці мають «меч» на хвостовому плавці з чорною облямівкою. Анальний плавник самців голчастий, на відміну від веерообразного у самок.

зміст мечоносців

Утримувати мечоносців в акваріумах досить легко через їх невибагливості до складу і обсягу води. На одну пару повинно бути не менше 6 літрів води. Акваріум необхідний довгий і просторий, з кришкою (можуть вистрибувати з води) .Оптімальние параметри води: температура 20-25 ° С, dH 5-20 °, рН 7,0-7,5. Потрібно сильна аерація і фільтрація. Раз в тиждень необхідна заміна води на 1/3 об'єму. Акваріум з мечоносцями потрібно утримувати в постійній чистоті. Рекомендується додавати в воду морську або куховарську сіль: 1 ст.лож. на 10 л води.Густие зарості мелколістних рослин (наприклад, зубчаста елодея, кабомба, валліснерія) відмінно підійдуть для акваріума з мечоносцями. Бажані водорості в акваріумі з мечоносцями - лімнофіла індійська і блестянка. Але вільний простір для плавання риб теж повинне бути присутнім. По поверхні води бажано пустити Річчі, в якій змогли б ховатися новонароджені мальки. Рибки тримаються в середньому і верхньому шарах води.

Як сусідів підійдуть будь-які мирні риби Як сусідів підійдуть будь-які мирні риби. У групі між самцями мечоносців бувають конфлікти, тому необхідно, щоб самок було більше, ніж самців. При цьому самців має бути або один, або більше трьох особин - агресія розпорошується, а не спрямована розташовані один навпроти одного між двома самцями.

годування мечоносці

Оптимальний раціон для мечоносців включає в себе живий і рослинний корм: трубочник, мотиль, артемія, циклоп, дафнія, личинки комарів, шпинат, товчена вівсянка, водорості, горох, різні сорти салату, кропива. Рослинний корм обязателен.Еслі мечоносці єдині мешканці акваріума, то весь корм, що вони не з'їли, прибирають через п'ять хвилин, так як він швидко псує воду, впавши на дно.Раціон мальків повинен містити велику кількість білка: наупліі циклопа, артемії, мікрочервь, коловертки, різаний трубочник. Мальков годують часто.

розмноження мечоносців

Мечоносці - живородні рибки. Розводити їх вельми просто. Статева зрілість настає в 5-8 місяців жізні.Самци відрізняються від самок яскравим забарвленням, меншими розмірами і наявністю меча. Для спарювання вибирають самого стрункого самця в віці 8 місяців, довжиною (без «меча») 7 - 8 сантиметрів. Він повинен бути активним, інтенсивно забарвленим і по можливості з найдовшим «мечем». Самок вибирають з потомства найбільш продуктивних проізводітелей.Прізнак вагітності самки - збільшення черевця. Вагітність триває приблизно п'ять тижнів. Запліднення внутрішнє, одного разу запліднена самка здатна кілька разів приносити мальків за відсутності самцов.Беременная самка мечоносці поміщається за пару днів до пологів в окрему ємність (акваріум, банку) з великою кількістю мелколістних рослин, розташованих як на дні, так і на поверхні води. Оптимальний обсяг ємності - від 25 л, температура 25-27 ° С, жорсткість 12 °, рН 7,5. Достатня кількість водоростей буде служити малька укриттям від власної матері, яка здатна їх унічтожіть.После пологів матір потрібно відсадити в загальний акваріум від діток.

Мальки після народження починають відразу плавати і харчуватися, так як народжуються сформованими. При правильному раціоні мальки ростуть дуже швидко. Раціон мальків повинен містити велику кількість білка: наупліі циклопа, артемії, мікрочервь, коловертки, різаний трубочник. Мальков годують часто.Колічество мальків у самки мечоносці залежить від її умов життя, розмірів, віку і варіюється від 15 до 100 і більше штук за один раз. Іноді виводок може становити і до 300 рибок! Формування статі залежить від температури води: при температурі води близько 30 ° С - співвідношення самок і самців 1:10, при температурі близько 20 ° С - навпаки. У процесі життєдіяльності мечоносці можуть перероджуватися (міняти свою стать) .При стабільній температурі води і ситно живому кормі самка мечоносці може метати мальків майже щомісяця, не потребуючи в самця протягом декількох місяців - до повного розмаху. У віці 3-4 місяців у самців з'являється «меч». Рибки ростуть нерівномірно, тому раз в два місяці їх треба сортувати за розміром, пересаджуючи в просторіший акваріум.Меченосци різних порід можуть довільно схрещуватися між собою. Це дає змішане потомство. Бувають удачі, коли народжується абсолютно нова, не схожа на інших за забарвленням або формі плавників рибка.

хвороби мечоносців

Слід уважно стежити за здоров'ям риб. До причин захворювань відносяться: застуда, порушення елементарних умов утримання, явища меланозіса і інфекція, занесена з кормами. При появі на рибі пухнастих утворень її слід помістити в ванну на 10-12 хвилин (10 грамів кухонної солі на літр води). Після прийнятої ванни рибу треба помістити на кілька днів у слабкий розчин метиленової синьки при температурі 22-24 градуси. При зябрових захворюваннях і пом'ятою лусці користуйтеся тріпафлавіном. При заразних захворюваннях, коли рибка покривається білими крапками - бульбашками, необхідно повільно підняти температуру води до 30 градусів, додавши слабкий розчин трипафлавина. Хороші результати при цьому дає додавання біоміцин (одна таблетка на одне відро води). Через день повторно вноситься біоміцин, але в зменшеній дозі - одна таблетка на півтора відра води. Щоб уникнути меланозіса можна рекомендувати тільки профілактичні заходи. Рибу, схильну до меланозіса, слід утримувати при температурі, близькій до нижньої межі.

купити мечоносців можна у нас в аквамагазіне.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация