Медаль "За взяття Відня"

  1. Положення про медалі.
  2. Опис медалі.
  3. Історія медалі.
  4. Особливості та різновиди медалі.
  5. Орієнтовна вартість медалі.

Медаль заснована Указом Президії Верховної Ради СРСР від 9 червня 1945 року

Медаль заснована Указом Президії Верховної Ради СРСР від 9 червня 1945 року.

Положення про медалі.

Медаллю "За взяття Відня" нагороджуються військовослужбовці Червоної Армії, Військово-Морського Флоту і військ НКВС - безпосередні учасники героїчного штурму і взяття Відня в період 16 березня - 13 квітня 1945 року а також організатори і керівники бойових операцій при взятті цього міста.

Вручення медалі проводиться від імені Президії Верховної Ради СРСР на підставі документів, що засвідчують фактичну участь в штурмі і взятті Відня, які видаються командирами частин і начальниками військово-лікувальних закладів.

Вручення проводиться:

  • особам, які перебувають у військових частинах Червоної Армії і Військово-Морського Флоту, - командирами військових частин;
  • особам, що вибув зі складу армії і флоту, - обласними, міськими та районними військовими комісарами за місцем проживання нагороджених.

Медаль "За взяття Відня" носиться на лівій стороні грудей і за наявності інших медалей СРСР розташовується після медалі "За взяття Кенігсберга".

Опис медалі.

Опис медалі

Медаль "За взяття Відня" виготовляється з латуні і має форму правильного кола діаметром 32 мм.

На лицьовій стороні медалі: в центрі напис "ЗА Взяття ВІДНЯ", вгорі п'ятикутна зірочка, внизу лаврова гілка. Лицьова сторона медалі облямована бортиком.

На зворотному боці медалі дата взяття Відня: "13 квітня 1945", над датою п'ятикутна зірочка.

Всі написи і зображення на медалі опуклі.

Медаль за допомогою вушка і кільця з'єднується з п'ятикутною колодочкою, обтягнутою блакитний шовковою муаровою стрічкою шириною 24 мм. Посередині стрічки синя смужка шириною 8 мм.

Історія медалі.

Історія медалі

Начальник тилу Червоної Армії генерал армії Хрулев 19 квітня 1945 року дала завдання Технічного комітету головного інтендантського управління розробити проекти медалей за визволення міст за межами СРСР. До роботи над проектами медалей була залучена велика група художників. Перегляд перших ескізів відбувся вже 24 квітня, а через шість днів була представлена ​​ще одна серія проектів. В цілому розглядалося 116 малюнків. Уже до 3 травня 1945 року по відібраним проектам гравер Б. Андріанов зробив кілька зразків в металі.

Всього розглядалося близько 15 проектів медалі "За взяття Відня". Автор прийнятого проекту - художниця Зворикіна.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 5 лютого 1951 року встановлено, що медаль "За взяття Відня" і посвідчення до неї в разі смерті нагородженого залишаються в його сім'ї для зберігання як пам'ять. До появи цього Указу сама медаль і посвідчення до неї після смерті нагородженого поверталися державі.

На 1962 рік медаллю було нагороджено близько 268 тисяч чоловік. Станом 1 січня 1995 року медаллю "За взяття Відня" нагороджено приблизно 277.380 осіб.

Особливості та різновиди медалі.

Про особливості та різновиди медалей Ви можете дізнатися на сайті медалі СРСР

Орієнтовна вартість медалі.


Скільки коштує Медаль "За взяття Відня"?

Нижче ми наведемо приблизну ціну для деяких номер: Діапазон номерів: Ціна: Латунь, вушко паянное, 275 000 нагороджень 70-80 $ Новоділи 1985 року, цельноштампованная, вушко округле 100-120 $ Цельноштампованная, вушко сточеними, а так само "П" - образне 70-80 $

Згідно з чинним законодавством Російської Федерації Забороняється купівля та / або продаж медалей, орденів, документів СРСР і Росії, це все описано в статті 324. Придбання або збут офіційних документів і державних нагород. Більш детально Ви можете прочитати про це в СТАТТІ , В якій більш детально розкритий закон, а так само описані ті медалі, ордени та документи які не належать до прем'єрській забороні.

Якщо ви знайшли помилку, друкарської помилки, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Переглядів: 344

Скільки коштує Медаль "За взяття Відня"?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация