Медицина як покликання душі

"Орден Святого Пантелеймона", глорифікація, квіти і солідні премії - так в Києві вшановували кращих медиків України.

Справжній лікар не тільки надає медичну допомогу, він повинен служити людям, суспільству. Тому що з давніх-давен це невід'ємна складова його професії. І хоча зараз модно говорити - я нікому нічого не винен, як мені платять, так я і працюю, це все порожні слова, які не стосуються тих медиків, які вибрали медицину за покликанням.

Саме таких - закоханих у свою професію, високоосвічених, гуманних, готових прийти на допомогу в будь-яку хвилину, весь рік шукали по всій Україні, щоб відзначити їх в день пам'яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона. Експертні регіональні ради, створені у всіх областях, відбирали кандидатів в п'яти номінаціях. Непросто було зробити вибір, адже, незважаючи на всі складності і протиріччя нашого життя, хороших медиків у нас дійсно багато. І серед них є ті, які не вагаючись ризикують власним життям заради порятунку людей.

Взірець служіння суспільству

Владислав прочуханки мріяв стати хірургом. Ще під час навчання йому неодноразово говорили, що це дійсно його покликання, тому що у нього обидві руки - праві.

Орден Святого Пантелеймона, глорифікація, квіти і солідні премії - так в Києві вшановували кращих медиків України

Владислав не встиг стати хірургом, був інтерном, коли отримав повістку з військкомату. У зоні АТО пройшов через гарячі точки, був важко поранений. Старші колеги, які бачили його в ті пекельні дні, говорили, що він стане видатним хірургом, тому що скальпель у нього - як продовження руки, він відчуває хворого так, ніби провів в операційній багато років.

У лютому 2014 року він приїхав додому, на Буковину, у відпустку. Але незабаром його відкликали, - в зоні бойових дій не вистачало медиків. Владислав потрапив в Дебальцеве, яке тоді здригалося від вибухів, виходило кров'ю і волало про допомогу. Хто там був, той знає: медики працювали цілодобово, без перепочинку, поки могли триматися на ногах. Ніхто й подумати не смів: "Я нікому нічого не винен і нічим не зобов'язаний". Владислав перевозив поранених з передової в госпіталь на автомобілі, який називали "таблеткою". У неймовірних умовах зупиняв кровотечі, реанімував, стабілізував стан поранених, знаходив слова підтримки. У той день він встиг вивезти вісім тяжкопоранених бійців. Їх врятував. А сам, повертаючись з госпіталю, потрапив під обстріл ...

Владислав так і не дізнався, що у нього народилася дочка, яку він дуже чекав. Талановитий хірург назавжди залишився молодим.

Владислав прочуханки посмертно нагороджений "Орденом Святого Пантелеймона" в номінації "Зразок служіння суспільству".

Учасники урочистої церемонії, яка в цьому році проходила в Національному театрі ім. І.Франка, хвилиною мовчання вшанували пам'ять медиків, які загинули під час бойових дій в Донбасі.

кращий лікар

У номінації "Кращий лікар" переможцем став Геннадій Охматенко, начальник хірургічного відділення Запорізького військового госпіталю, завідувач кафедри хірургії Запорізького медичного університету. Геннадій Олександрович родом з Донбасу, він до цих пір не може змиритися з тим, що на його малій батьківщині йде війна. Запорізький госпіталь, м'яко кажучи, був не готовий до таких подій, занедбаність панувала всюди і в усьому. Геннадій Охматенко рятував бійців і на передовій, і в своєму відділенні. Бувало, цілодобово не виходив з операційної. На ходу створювали сучасний шпиталь - жителі Запоріжжя допомагали хто грошима, хто руками, - робили ремонт, облаштовували палати, купували все необхідне. Тепер це одне з найкращих медичних закладів міста.

Тепер це одне з найкращих медичних закладів міста

За роки АТО через Запорізький госпіталь пройшло понад 8 тис. Поранених бійців, багато з яких зобов'язані своїм порятунком співробітникам відділення хірургії, яке очолює Геннадій Охматенко.

"Непросто було вибрати переможця, адже кого з номінантів не візьми - кожен має свої досягнення, великий досвід, демонструє чудові приклади не тільки професійної майстерності, але також людяності і доброти, - ділиться враженнями член Поважного ради, президент Національної академії наук України академік Віталій Цимбалюк . - Мені приємно було привітати з перемогою Геннадія Охматенко і вручити йому нагороду, адже саме військові хірурги показують нам всім, як треба працювати в такий складний час. Завдяки їх неймовірні м зусиллям, майстерності, небайдужості вдалося врятувати життя дуже багатьох поранених бійців АТО і мирних жителів.

Серед тих, кого вважають кращими в різних номінаціях, є і наші фахівці - співробітники інститутів академії медичних наук. Це для нас дуже важливо, оскільки відбір проходить в кілька етапів, голосування таємне, ніхто ні на кого не може впливати, - вибирають дійсно кращих. Свого часу "Орден Святого Пантелеймона" ми назвали "українським медичним Оскаром", щоб привернути увагу не тільки до цієї події, але і до медицини, до тих людей, які самовіддано працюють і розвивають її.

Свого часу Орден Святого Пантелеймона ми назвали українським медичним Оскаром, щоб привернути увагу не тільки до цієї події, але і до медицини, до тих людей, які самовіддано працюють і розвивають її

Валерій Бойко, директор Інституту загальної та невідкладної хірургії ім. Зайцева НАМН, член-кореспондент НАМН, став переможцем у номінації "Новатор охорони здоров'я". Я був в операційній, бачив його роботу, по-моєму, він не просто новатор, а ураган хірургії. В.Бойко - не тільки унікальний професіонал, але і унікальна людина, що заслуговує нашої вдячності і поваги ".

новатор охорони здоров'я

За роки своєї роботи Валерій Бойко провів близько 10 тис. Операцій. Про нього, без перебільшення, можна сказати - живе своєю роботою. Маючи колосальний досвід, він щедро ділиться ним з молодими колегами - створив свою школу, підготував близько 30 докторів наук і втричі більше - кандидатів медичних наук. Чому до нього йдуть? Тому що Валерій Володимирович, за словами колег, вміє виконувати оперативні втручання на будь-якому органі людського організму, береться за найскладніші випадки, робить все, щоб врятувати здоров'я і життя пацієнтів.

Він вчить студентів і сам все життя вчиться. Коли почалися бойові дії на Донбасі, довелося займатися військовою хірургією, - в інститут постійно привозили поранених бійців. Різних. Хтось був в середньому стані тяжкості, а Олексій Ш., скоріше, ставився до безнадійних. Осколок потрапив йому прямісінько в серце, він втратив близько 2 л крові, знадобилося більше доби, щоб доставити його в операційну. Але це був інститути не кардіохірургії, а загальної хірургії. Які тут можуть? ..

Цього пацієнта хірург В.Бойко запам'ятав на все життя. Незважаючи ні на що, операція пройшла успішно, Олексій вижив. Власне, йому часто доводиться рятувати унікальних пацієнтів. Привезли якось молоду жінку з вогнепальними пораненнями. Велика крововтрата, стан важкий. Операція тривала довго, пацієнтку врятували, але куля залишилася, - занадто ризиковано було її діставати.

Через деякий час жінка прийшла на прийом, щоб запитати, чи можна їй народжувати дітей. Чи не може так статися, що малюк народиться з кулею, яку не змогли дістати? Довелося пояснювати, переконувати. На щастя, все пройшло благополучно: вона народила здорову дитину. Без кулі.

Валерій Бойко вважає, що успіх операції залежить від досвіду, від уміння оцінити ситуацію, прийняти правильне рішення, зосередитися, відкинути всі страхи і емоції. Тоді операція проходить так, немов руками хірурга оперує сам бог, звичайно, якщо ці руки чисті.

Кращий медичний працівник

Ми вже якось і забули, що медичних сестер раніше називали сестрами милосердя. Щоб стати кращою в своїй професії, мало лише знань і практичних навичок - потрібно мати співчуття і добро в своєму серці.

Щоб стати кращою в своїй професії, мало лише знань і практичних навичок - потрібно мати співчуття і добро в своєму серці

Переможниця в номінації "Кращий медичний працівник" Наталія Тимошенко, медична сестра Авдіївської центральної районної лікарні, навіть і подумати не могла, що їй доведеться рятувати поранених, лікувати вогнепальні рани і контузії.

Коли війна докотилася до Авдіївки, сім'я Тимошенко відвезла дитину до бабусі, а самі залишилися - не змогли покинути рідне місто, свою роботу, хоча там вже не було ні води, ні світла. Не тільки житлові будинки, але і лікарня потрапила під обстріл - дивилася на білий світ вибитими вікнами. Як не боялися люди вибухів і обстрілів, але якось добиралися до лікарні, сподіваючись отримати там медичну допомогу.

Чи мають право медики виїхати з міста, де кожен день - вибухи? Де руйнуються і горять будинки, а від снарядів гинуть люди? Не всі ж військовозобов'язані. І можуть перебратися туди, де безпечно і спокійно. На щастя, виїхали далеко не всі. Серед тих, хто залишився на посаді, - і Наталя Тимошенко. За її словами, такої біди вона за всю свою медичну практику не бачила, - людей привозили посічених осколками снарядів, знекровлені, з відірваними руками і ногами. Були серед них і місцеві жителі, і бійці АТО.

Такі криваві рани - це дуже страшно. Всім - пораненому, його родичам, які за нього хвилюються, і медикам. Адже такого в мирний час вони не бачили і не завжди знали, як підійти до таких пацієнтів. Але вчилися швидко, працювали стільки, скільки потрібно. Найважчими для Наталії були обстріли, що не чергування, які могли тривати по кілька діб, найскладніше було - знайти потрібні слова, щоб підтримати тяжкопоранених, тих, у кого війна забрала здоров'я, хто через неї втратив найрідніших людей.

Досягнення в здійсненні міжнародного співробітництва в охороні здоров'я

"Лікує не на часі, а то, що ми робимо в протягом цього часу". Ця фраза, що стала крилатою, належить Арнальдо Панграцці, професору Міжнародного богословського інституту душпастирства "Камілліанум" (Рим, Італія), яка була нагороджена "Орденом Святого Пантелеймона" в номінації "За досягнення в здійсненні міжнародного співробітництва в охороні здоров'я".

Він обрав своє служіння ще в дитинстві, коли ходив у монастир, де у ченців-Камілліанці навчився співчувати хворим і піклуватися про них. Нині о. Арнальдо Панграцці - один з найбільш авторитетних фахівців у сфері паліативної допомоги.

Більше десяти років він приїжджає в Україну, вбачаючи свою місію в гуманізації української медицини: читає лекції з біоетики, проводить тренінги та семінари для лікарів і капеланів на теми, пов'язані з душпастирством хворих. За словами о. Арнальдо, "він подорожує з лекціями по всьому світу, але дуже любить Україну і український народ". Саме він в 2014 р згуртував священиків і психологів для того, щоб підтримати сім'ї Героїв Небесної сотні.

Арнальдо Панграцці написав багато книг, шість з яких видані в українському перекладі: "Мозаїка милосердя" (2008), "Будь соняшником у плакучих верб" (2010), "Подорож всередину себе" (2011), "Слідами доброго самарянина" (2015 м), "Допоможи мені сказати прощай" (2016 р), "Біль не буде тривати вічно" (2018 р). Його лекції, статті, книги, присвячені паліативної та хоспісної допомоги, містять практичні поради для медиків, соціальних працівників, душпастирів, волонтерів, груп взаємодопомоги в скорботі, психології пізнання особистості.

Вшанування кращим медикам пройшло урочисто, щиро, під супровід класичної музики. До п'яти традиційних номінацій в цьому році додалася нова, орієнтована на молодь.

"Молоді медики потребують уваги і підтримки, серед них є дуже багато обдарованих, які в майбутньому стануть прекрасними лікарями, -убежден Василь Князевич, голова Поважного ради відзнаки" Орден Святого Пантелеймона ". - У цьому році ми вперше провели конкурс на відзнаку для молоді "Медаль Святого Пантелеймона". Вона має професійно-спеціалізований напрямок, буде присуджуватися громадянам України віком до 35 років за активність в молодіжному медичному русі, інновації, наукові та практичні резу ьтати в галузі охорони здоров'я. Ми визначили три номінації, в кожній з них буде по три переможця, які отримають "Медаль Святого Пантелеймона", а також сертифікат на 10 тис. грн.

У номінації "За лікарське мистецтво" переможцями стали: Дмитро Бешлей, кардіохірург Львівської обласної клінічної лікарні; Сергій Войтенко (Одеська обл.), Ординатор відділення анестезіології та реаніматології ВМКЦЮР; Катерина Гринь, кандидат медичних наук, лікар-психіатр Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні ім. А.Мальцева.

Кращими в номінації "За турботу і ласку до хворого" були визнані: Сергій Басанський, що працює на посаді медичної сестри інфекційного відділення Київської дитячої клінічної інфекційної лікарні; Вікторія Сорока, операційна сестра урологічного відділення Військово-медичного клінічного центру Південного регіону (м.Одеса); Руслана Кончак, старша медсестра клініки амбулаторно-поліклінічної допомоги Військово-медичного клінічного центру (м.Львів) Держприкордонслужби України.

У номінації "За наукові розробки в медицині" перемогли: Ростислав Білий, професор кафедри гістології, цитології, ембріології Львівського національного медичного університету ім. Д.Галицького; Андрій Дудник, доцент кафедри фтизіатрії Вінницького національного медичного університету ім. М.Пирогова; Олександр Перфильев, ортопед-травматолог, науковий співробітник харківського Інституту патології хребта та суглобів ім. М.Ситенка НАМН України.

Хочу підкреслити, що Поважний рада, розглядаючи подані кандидатури, оцінює не тільки професійний аспект, а й людські якості. Політики в цьому не шукайте, - її немає, кожен член Поважного ради голосує так, як вважає за потрібне. Прийшов час повернути довіру, тому що ми живемо в системі тотальної недовіри, яку сферу не візьми - медицину, освіту, суди і т.д.

Для лікарів дуже важливо знати, що їх роботу цінують, їм вірять. Кожен з медиків, який переміг у своїй номінації, отримав "Орден Святого Пантелеймона" і сертифікат на 100 тис. Грн.

В цьому році було подано майже 400 заявок з усієї України, що значно більше, ніж було раніше. Сподіваємося, що в наступному році з'являться нові номінації, а бажаючих брати участь в конкурсі буде ще більше. Наше завдання - показати суспільству, що в медичній сфері працюють висококваліфіковані фахівці, самовіддані, освічені, милосердні, небайдужі до того, що відбувається в нашій країні ".

Чому до нього йдуть?
Які тут можуть?
Чи не може так статися, що малюк народиться з кулею, яку не змогли дістати?
Чи мають право медики виїхати з міста, де кожен день - вибухи?
Де руйнуються і горять будинки, а від снарядів гинуть люди?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация