Medok - Мед в кулінарії: чи варто застосовувати?

  1. Чи такий страшний оксиметилфурфурол?
  2. Навіщо кухареві мед?

мед - популярний інгредієнт багатьох страв. Причому не тільки десертів і напоїв. В азіатській (наприклад, китайської) кухні мед активно використовують і в рецептах основних страв. Найчастіше медом замінюють цукор в випічці і напоях, його використовують і для додання м'ясу хрусткої скоринки. У деяких випадках мед краще, ніж цукор.

Але виникає питання - а як же температура? Адже нагрівати мед не рекомендується. А в багатьох джерелах пишуть, що при високій температурі він і зовсім перетворюється мало не в отруту. Звичайно, така інформація змушує задуматися про доцільність застосування меду в кулінарії. Багато хто навіть гарячий чай з медом бояться пити. Так безпечно чи ні застосування меду в кулінарії?

Чи такий страшний оксиметилфурфурол?

Напевно, навіть маленькі діти вже знають про те, що в нагрітому меді утворюється страшне речовина - оксиметилфурфурол. Дійсно, оксиметилфурфурол - продукт хімічного розкладання цукрів. У меді основним його джерелом є фруктоза. При нагріванні фруктоза розкладається, в результаті чого утворюється оксіметілфурфрол. ГОСТ обмежує допустиме його кількість в меді до 25 мг на 1 кг меду.

Вважається, що оксіметілфурфрол дуже шкідливий для людини і його накопичення в організмі призводить до різних захворювань, аж до раку. Тому нагрівати мед вище 400С, а тим більше використовувати його в приготуванні їжі ні в якому разі не можна. Адже при нагріванні концентрація оксіметілфурфрола різко зростає.

Адже при нагріванні концентрація оксіметілфурфрола різко зростає

Чи так це насправді? Так, оксіметілфурфрол дійсно утворюється при нагріванні меду. Але навіть в нагрітому меді його в десятки разів менше, ніж в деяких інших продуктах, які ми вживаємо без побоювання. При цьому про існування в їх складі оксіметілфурфрола ми навіть не підозрюємо. Наприклад, його концентрація в смажених зернах кави приблизно 2000 мг на 1 кг, а Кока-кола і Пепсі містять 300-350 мг оксіметілфурфрола на 1 л. І при цьому ніхто особливо не поспішає відмовлятися від чашечки ранкової кави по причині змісту у ньому оксіметілфурфрола.

У традиційних кухнях багатьох країн, в тому числі і української, мед використовувався століттями. І шкоди від його застосування точно набагато менше, ніж від тієї ж коли.

Навіщо кухареві мед?

Заміна цукру в випічці медом має ряд переваг:

  • випічка довго не черствіє,
  • тісто набуває красивий колір і приємний аромат,
  • мед відмінно поєднується з прянощами,
  • в меді міститься фруктоза, яка набагато корисніше, ніж глюкоза, з якої складається цукор.

випічка довго не черствіє,   тісто набуває красивий колір і приємний аромат,   мед відмінно поєднується з прянощами,   в меді міститься фруктоза, яка набагато корисніше, ніж глюкоза, з якої складається цукор

Але при цьому потрібно дотримуватися низки нескладних правил, щоб випічка вийшла смачною:

  • меду потрібно додавати в два рази менше, ніж цукру,
  • в меді близько 18-20% води, тому потрібно відповідно зменшити кількість рідини в рецепті,
  • будьте уважні - мед важча за воду, тому, наприклад, в склянці (200 мл) буде не 200, а приблизно 350 г меду.

Мед використовується в рецептах багатьох соусів для салатів і м'яса, а також у складі маринадів. М'ясо або курка, замариновані в меді, придбають чудовий аромат і апетитну хрустку скоринку.

З давніх-давен мед застосовують для приготування медових напоїв. Вони бувають гарячими (суботні) і холодними (квас). Всім відомий споконвічно російська хмільний напій медовуха, а також питна меду, якими пригощали в князівських дворах Київської Русі. І попиваючи в мороз гарячий збитень, наші предки навіть не замислювалися, що він може бути шкідливий!

Чи такий страшний оксиметилфурфурол?
Навіщо кухареві мед?
Але виникає питання - а як же температура?
Так безпечно чи ні застосування меду в кулінарії?
Чи такий страшний оксиметилфурфурол?
Чи так це насправді?
Навіщо кухареві мед?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация