Медведєв присоромив США: самим щось не сумно? фото

Президент Росії Дмитро Медведєв в черговий раз зажадав від США гарантій ненаправленої системи ПРО проти РФ, а також натякнув, що втручання у внутрішні справи третіх країн він готовий розглядати як спробу злому міжнародного права. Про це та багато іншого глава держави сьогодні говорив на науково-практичній конференції Російського ради з міжнародних справ "Євроатлантичне співтовариство безпеки: міф чи реальність", що проходить в Москві.

"Останнім часом знову зросла кількість тих, хто пропонує використовувати зброю в якості аргументу для вирішення проблем. Раз у раз звучать, причому не на експертному, а на офіційному рівні, заяви ультимативного характеру з погрозами зовнішнього військового втручання", - цитує Медведєва.

Як приклад президент навів сирійський і іранське питання. Спроба міжнародного співтовариства втрутитися в процес врегулювання непростої ситуації, що склалася зокрема в Сирії, яким намагається керувати чинний уряд "вкрай небезпечно" і може призвести до анархії. "Це неприйнятна тенденція", - додав Медведєв, відсилаючи, мабуть, до недавньої військової операції в Лівії, яка призвела ксверженію влади.

"Самим щось не сумно від цих мантр?"

"Ми проти прагнення диктувати суверенним державам рецепти вирішення наявних проблем, - підкреслив Медведєв. - Ну, як можна сприймати, як прийнято говорити, мантри окремих держав, які вважають себе головними провідниками демократії, якщо, скажімо, в лівійському, а зараз і в сирійському сюжеті як приклад для демократичного розвитку вибираються держави, внутрішньополітичне життя яких регулюється зовсім іншими нормами. Ну, це або демократія, або не демократія? Самим щось не сумно від цього? ".

Необхідно відкинути "кон'юнктурні підходи", - упевнений президент. Тут же він згадав і інформаційну кампанію, проведену в даний час проти влади низки близькосхідних держав.

"У підсумку так звані потрібні цілі, завдання, які ставлять перед собою держави і група країн, впроваджуються в свідомість людей, в політичний обіг як істина в останній інстанції, а інші точки зору відкидаються", - сказав Медведєв.

Радбез здатний виробити рішення, потрібно тільки слухати один одного, упевнений Медведєв.

Російський президент окремо підкреслив, що використання сили в міжнародних справах в обхід санкцій Ради Безпеки ООН неприпустимо. Дійсно, на тлі постійного протистояння Росії і західних країн в Радбезі, наслідком якого стала відсутність взаєморозуміння за проектом сирійської резолюції, все частіше звучить думка, що деякі держави можуть зважитися на проведення військової операції проти Дамаска без санкції.

"Потрібно виключити будь-які лазівки для дій в обхід повноважень Ради Безпеки ООН, для використання сили без його санкції", - заявив Медведєв. Тим часом, за його словами, "такі спроби регулярно повторюються під різними соусами". "Аргументація проста: ми не можемо домовитися в Організації Об'єднаних Націй, значить, вона недосконала, недосконала політика окремих держав, тому будемо діяти самі", - сказав глава держави.

Відзначимо, що "лазівки" для проведення військової операції, як показала практика, можуть виявитися і в тексті резолюції Радбезу, як це билопрі вирішенні лівійського питання. Тому Росія, за підтримки Китаю, відмовляється прийняти проект резолюції по Сирії, наполягаючи на виключенні з тексту всіх двозначних формулювань.

Робити свою промову обвинувальної щодо Радбезу і його членів Медведєв не став, підсолодивши пігулку заявою про те, що міжнародне співтовариство в стані виробити загальний підхід до врегулювання ситуації в Сирії.

"Якщо орієнтуватися не на пропаганду, а на професійний серйозна розмова, то міжнародне співтовариство здатне виробити загальний підхід до завдань врегулювання даної конфліктної ситуації. Про це свідчать і домовленість про відомих п'яти принципах, досягнутих на зустрічі за участю нашого міністра закордонних справ з колегами з ЛАГ , і схвалене кілька днів назадзаявленіе голови РБ ООН на підтримку місії Кофі Аннана ", - сказав Медведєв, зазначивши, що просто потрібно бути терпимими і слухати один одного.

"Американці пропонують нам користуватися ПРО. Як користуватися-то?"

Для Росії принципово важливі надійні гарантії ненаправленої розгортання системи ПРО в відношенні російських сил ядерного стримування, заявив сьогодні Медведєв. "Взаємодія між Росією і НАТО не налагодити без вирішення питань, які зачіпають сьогодні корінні інтереси наших країн. Тут тест один: тест на готовність США та інших членів Альянсу до справжнього партнерства з Росією. Він простий: спроба врахувати наші інтереси, перш за все, по проблематики ПРО ", - сказав президент.

Для Росії принципово важливі спираються на військово-технічні та географічні критерії гарантії ненаправленої розгортання системи ПРО в відношенні російських сил ядерного стримування, в черговий раз заявив глава держави.

"Американські партнери пропонують нам користуватися своєю системою. Як користуватися-то? Це - злом ядерного паритету в тій чи іншій ситуації, - підкреслив Медведєв. - Які б особисто у мене не були добрі стосунки з моїми колегами, якими б не були просунутими відносини між Росією і державами НАТО, ми все це змушені будемо враховувати. При певних обставинах, ми будемо змушені відповідати ".

Росія готова до партнерства, згодна обмінюватися військовою інформацією, але тільки за умови отримання заповітних гарантій, заявив глава держави.

"Ми повинні почути одну просту річ, почути і отримати її закріплення:" Шановні колеги, друзі з Росії! Протиракетна оборона не спрямована проти Російської Федерації ". Це повинно бути зафіксовано, але не в дружній бесіді за чашкою чаю або келихом вина, а в документі", - наполягає президент. За його словами, "так життя влаштоване". Він нагадав латинський вислів: "Те, що сказано - випаровується, то, що написано - залишається".

Двері не зачинені, впевнений президент

У той же час Медведєв звернув увагу на те, що діалог триває і "ніякі двері не зачинені", відзначає ІТАР-ТАРС. Про те ж, нагадаємо, говорив і генсек НАТО Андерс Фонг Расмуссен, хоча і оголосив про скасування запланованого саміту Росія - НАТО в Чикаго.

"Але прошу ще раз звернути увагу на те, що це (створення ЄвроПРО) - не наше рішення, не ми це придумали, і не ми це просуваємо, - додав Медведєв. - Скажу прямо: під час кулуарних розмов з багатьма лідерами європейських країн вони мені на вухо говорили, що їм це не треба, але є атлантична солідарність, тому ми будемо це робити, хоча і грошей на це нам шкода ".

Втім, попередні успіхи, досягнуті Росією і США в розвитку двосторонніх відносин, довели, що домовитися завжди можна, додав Медведєв. "Ми можемо домовитися. Є досить успішний приклад такої взаємодії. Я відчуваю певну гордість за те, що ми досягли таких результатів - це укладення нового договору про СНО, в основу якого покладено принцип рівноправності та паритетності сторін ... Такий же підхід потрібно і в щодо протиракетної оборони. Тоді все вийде ", - переконаний президент.

Медведєв при цьому наголосив на важливій ролі президента США Барака Обами, як, втім, і свою, в процесі переговорів по СНО. "Це безпрецедентна ситуація, коли два керівника держав обговорюють абсолютно технічні параметри, перебуваючи в прямому діалозі", - зазначив Медведєв. Він пояснив, що без особистої участі лідерів двох країн цей документ так і не з'явився б на світ.

Підписуйся на наш Telegram . Отримуй тільки найважливіше!

Quot;Самим щось не сумно від цих мантр?
Ну, це або демократія, або не демократія?
Самим щось не сумно від цього?
Як користуватися-то?
Як користуватися-то?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация