Механічний рух населення

Крім природного руху, динаміку населення характеризує його механічний рух, або міграції (лат. Migratio-переселення) -переміщення людей з одних місць проживання в інші.

Міграції бувають сезонними, тимчасовими, постійними. У напрямку переїзду розрізняють міграції внутрішні і зовнішні. Різновидами зовнішньої міграції є еміграція і імміграція. Іноземець, який прибуває в країну на законних підставах з метою постійного проживання і роботи, називається іммігрантом, а людина, яка залишає країну для зміни місця проживання, - емігрантом.

Іноземець, який прибуває в країну на законних підставах з метою постійного проживання і роботи, називається іммігрантом, а людина, яка залишає країну для зміни місця проживання, - емігрантом

Реферат: Механічний рух населення

Серед міграцій особливо зараз виділяються соціально-економічні, або трудові міграції, політичні, військові, релігійні, національні, екологічні. Особливим видом трудових міграцій є так звана витік мізків - виїзд кваліфікованих фахівців з країн, що розвиваються, і постсоціалістичних держав в розвинені, де вони мають можливість працювати в кращих умовах і за більшу винагороду.

На початку XXI ст. потік міжнародних міграцій перевищував 150 млн осіб, при цьому щорічні темпи зростання чисельності мігрантів становлять 2,5%.

потік міжнародних міграцій перевищував 150 млн осіб, при цьому щорічні темпи зростання чисельності мігрантів становлять 2,5%

Механічний рух населення в світі

Зараз можна виділити три основні, найбільш привабливі для мігрантів райони - Північна Америка, Європейський Союз (кожен прийняв по 25 млн мігрантів) і країни Перської затоки (більше 15 млн осіб) (56). Також велика кількість мігрантів їде в Австралію, ПАР, Ізраїлю, Росії, Бразилії, азіатських НІС т.п .. Корінне населення країн зазвичай негативно ставиться до іммігрантів і біженців, в основному працюють на низькооплачуваних роботах, серед них високий рівень злочинності. Головними постачальниками мігрантів країни Південної Азії (Індія, Пакистан), Південно-Східної Азії (Індонезія, Філіппіни, Таїланд, В'єтнам), Південно-Західної Азії (Туреччина, Іран, Ірак, Йорданія, Палестина), Африки (Конго, Судан, Камерун, Ефіопія та ін.), Латинської Америки (Мексика, Перу, Колумбія), а також найменш розвинені країни Південної Європи (Греція, Португалія, Іспанія) і Південно-Східної та Східної Європи (Сербія, Хорватія, Боснія і Герцеговина, Албанія, Молдова, Україна).

Механічний рух населення Росії

Наслідком зрослого впливу політичних і військових мотивів стало значне збільшення в світі кількості біженців, що стало однією з глобальних проблем людства. Біженці - це люди, що переходять кордон своєї держави через страх релігійних, расових і етнічних переслідувань або через політичні погляди. Згідно зі статистикою, на початку XXI ст. в світі налічувалося понад 25 млн біженців, причому майже 3/4 їх кількості припадає на країни, що розвиваються, в Африці і Азії. За останні роки основні потоки біженців були з Афганістану, Палестини, Ефіопії, Мозамбіку, Анголи, Руанди, Сомалі, Ліберії і т.д .. Появі біженців сприяє і погіршення екологічних умов життя людини, різні техногенні катастрофи (біженці з території навколо Чорнобильської АЕС) або природні катаклізми (виверження вулканів, повені, опустелювання і т.д.).

Теги: біженці

, види міграції , міграція , ставлення до міграції , робота , райони міграції , зростання міграції

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация