Меморіальний парк миру в Хіросімі як символ боротьби за без'ядерний світ

  1. Парк, побудований поблизу від епіцентру вибуху
  2. 1 - Меморіал загиблим від атомного бомбардування
  3. 2 - Меморіальний музей світу
  4. 3 - Атомний купол
  5. 4 - Дитячий пам'ятник миру
  6. 5 - Меморіальний зал пам'яті жертв атомного бомбардування Хіросіми
  7. інші пам'ятки
  8. 6 - Атомне дерево
  9. 7 - Пам'ятник ученицям старшої школи для дівчаток м Хіросіма
  10. 8 - Пам'ятник корейцям, загиблим від атомної бомби
  11. 9 - Пам'ятник поету тоге Санкіті

27 травня президент США відвідає Хіросіму. Це буде перший візит чинного президента в місто, що піддався атомному бомбардуванню. Тут ми розповімо, як влаштований Меморіальний парк миру, яка втілила в собі надії на відмову від ядерної зброї і мир у всьому світі.

Парк, побудований поблизу від епіцентру вибуху

Меморіальний парк миру знаходиться в самому центрі міста, на захід від району Хаттёборі, в кварталі Камия, де зосереджені адміністративні і комерційні установи. Від залізничної станції Хіросіма можна за 20 хвилин доїхати до нього на трамваї. Найближчі трамвайні зупинки - «Гембаку дому мае», «Хондорі» і «Фукуроматі».

Раніше район Накадзіма, де розташований парк, був центром міста, і під час вибуху в 1945 році там жило, за приблизними підрахунками, 6500 осіб. В якості мети бомбардування був обраний легко розпізнається з повітря міст Аіоі, що знаходиться на північ від парку. Вранці 6 серпня 1945 року міська квартали, розташовані поблизу епіцентру вибуху, в одну мить перетворилися на руїни ...

Згодом цю зону вирішили перетворити в меморіал світу, і в квітні 1954 року будівництво було завершено. Площа парку становить 122 100 кв.м.. м.

У центрі парку встановлено Меморіал загиблим від атомного бомбардування. На південь від нього знаходиться Меморіальний музей світу, а на північ - Атомний купол.

1 - Меморіал загиблим від атомного бомбардування

Меморіал виконаний у вигляді кам'яної арки в стилі стародавніх японських глиняних фігурок ханива. Його ще називають «Меморіалом миру в Хіросімі», оскільки, як зазначено в письмовому поясненні, метою створення меморіалу було втілити щире бажання знову відбудувати Хіросіму, перше місто, знищений атомною бомбою, як «Міста світу».

У склепі меморіалу зберігається список всіх людей будь-якої національності, які загинули від атомного вибуху. 6 серпня 2015 року в ньому були імена 297 684 осіб. Широко відома фраза, відбита на меморіалі: «спочивайте в світі! Ми більше не повторимо цю помилку! ».

Меморіал загиблим від атомного бомбардування Меморіал загиблим від атомного бомбардування

2 - Меморіальний музей світу

Музей створений містом Хіросіма для того, щоб розповісти людям про страшну трагедію бомбардування і жахливі наслідки впливу радіації. Він відкрився в 1950 році. У музеї зібрані речі загиблих і інші свідоцтва атомного вибуху; там розповідають про подіях 6 серпня 1945 року. У східному крилі музею показана Хіросіма до і після вибуху, хід війни і обставини, які призвели до бомбардування, а також описані зусилля жителів Хіросіми, спрямовані на повну ліквідацію ядерної зброї.

Меморіальний музей світу Меморіальний музей світу

3 - Атомний купол

Будівля Виставкового центру торгово-промислової палати Хіросіми було спроектовано чехом Яном Летцелем і побудовано в 1915 році. У 1945 році воно використовувалося як адміністративного офісу. Епіцентр вибуху був всього лише в 160 метрах по горизонталі, і в ньому обрушилися майже всі стіни. Як нагадування про страшні наслідки атомного бомбардування воно було внесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 1996 році. Зараз там втретє проводяться реставраційні роботи.

Атомний купол, вид з північного боку Атомний купол, вид з північного боку

4 - Дитячий пам'ятник миру

Його ще називають «Могила тисячі журавлів» або «Пам'ятник Садако». У цього монумента часто можна побачити школярів, які приїхали до Хіросіми на екскурсію, з гірляндами з паперових журавлів.

У Сасакі Садако, в дворічному віці пережила бомбардування, в 1955 році виявили лейкемію. Дівчинка 8 місяців боролася з хворобою, але потім померла. Садако вірила, що якщо скласти тисячу паперових журавликів, то можна одужати, і зробила більше 1300 журавлів з обгорток ліків та інших клаптиків паперу. Однокласники, важко сприйняли смерть Садако, захотіли створити меморіал усім дітям, загиблим через атомного бомбардування, і почали збір коштів в багатьох школах. Пам'ятник відкрився 5 травня 1958 року народження, його відкриття було приурочено до дню дітей .

Дитячий пам'ятник миру Дитячий пам'ятник миру

5 - Меморіальний зал пам'яті жертв атомного бомбардування Хіросіми

Цей меморіальний зал створений за рішенням уряду в 2002 році. У ньому знаходиться більше 100 тисяч записів постраждалих від бомбардування і документальні відеоматеріали, тут збирають, зберігають і експонують фотографії загиблих.

інші пам'ятки

У парку і його околицях знаходиться в загальній складності понад 50 різних пам'ятників, встановлених школами і виробничими колективами. Розповімо про деякі з них.

6 - Атомне дерево

дерево Фірміана , Зростаюче на північ від східного крила Меморіального музею світу, було пересаджено в Парк миру в 1973 році, а спочатку росло на відстані 1,3 км від епіцентру вибуху. Через опромінення і ударної хвилі воно ніби засохло, але наступної весни знову випустило нирки, вселяючи надію в серця тих, хто вижив після бомбардування.

7 - Пам'ятник ученицям старшої школи для дівчаток м Хіросіма

У цій школі загинуло 676 учениць і працівників школи, це найбільша кількість серед навчальних закладів Хіросіми. На пам'ятнику викарбовано формула «E = MC²». Пам'ятник був встановлений школою в 1948 році, а в 1957 р перенесений на нинішнє місце. Він примітний в тому числі і тим, що на ньому немає слів «атомне бомбардування» - в момент створення пам'ятника Японія була окупована військами союзників, і ці слова не могли вживати.

8 - Пам'ятник корейцям, загиблим від атомної бомби

Встановлено в 1970 році, а в 1999 р перенесений в Меморіальний парк миру. До війни Хіросіма була військово-промисловим містом, де знаходилося багато військових підприємств, куди привозили на відбування трудової повинності і мобілізованих. У той час в Хіросімі жило близько 100 тисяч уродженців Корейського півострова, і близько 20 тисяч з них загинуло при атомному бомбардуванню. З південного боку цієї пам'ятки збереглося кам'яний надгробок, яке пережило атомний вибух.

9 - Пам'ятник поету тоге Санкіті

Тоге Санкіті - місцевий поет, видав безліч творів, в яких він закликав до миру і відмови від ядерної зброї. На пам'ятнику викарбувано слова з передмови до його збірки антиядерні віршів: «Поверніть батька, поверніть мать!».

Фотографія до заголовку: Меморіал загиблим від атомного бомбардування і Атомний купол

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация