Меншіковскій палац в Санкт-Петербурзі

Санкт-Петербург не випадково називають містом палаців, мостів і музеїв, адже в цьому величезному мегаполісі їх стільки, скільки не знайти ні в жодному іншому місті країни Санкт-Петербург не випадково називають містом палаців, мостів і музеїв, адже в цьому величезному мегаполісі їх стільки, скільки не знайти ні в жодному іншому місті країни. Поряд з величними і прекрасними Зимовим палацом, Літнім палацом Петра I і Єкатерининським палацом, тут гордо височить Меншіковскій палац - чудовий зразок архітектури в стилі петровського бароко.

Цей розкішний палац був зведений на початку ХVIII ст. за проектом талановитих іноземних архітекторів Шеделя і Фонтана. Садиба була відведена одному з «пташенят гнізда Петрова» - першому губернатору Петербурга і високому вельможі Олександру Меншикову. Незважаючи на те, що закордонні архітектори спланували і оформили зовнішній вигляд палацу, будівельні роботи здійснювалися російськими майстрами. Внутрішні інтер'єри також були оформлені російськими умільцями.

Внутрішні інтер'єри також були оформлені російськими умільцями

Для будівництва палацу використовувалися новітні технології укладання каменю, розписна кобальтова плитка, ліплення, монументально-декоративний живопис. Як і личить архітектурної споруди епохи петровського бароко, Меншіковскій палац був прикрашений численними скульптурами, а його внутрішні приміщення були оздоблені мармуром.

Меншіковскій палац став унікальним архітектурним спорудженням своєї епохи. Будівля палацу використовувалося і як житлове, і як службове приміщення. На території Меншиковского палацу були обладнані лазні, пекарня, кузня і медоварня.

У ХVIII ст. палац Меншикова став найвідомішим маєтком в Петербурзі. Князь не шкодував коштів на розвиток своєї садиби, тому для оформлення внутрішнього оздоблення використовувалися західноєвропейські досягнення. Так, для оформлення кабінетів була використана голландська керамічна плитка, а меблі була привезена з Італії і Франції.

Згодом Меншіковскій палац перетворився в центр культурного життя міста, навіть сам Петро I нерідко називав його Посольським будинком. Тут регулярно влаштовувалися світські раути, проходили прийоми і бали. Уже в ті далекі часи палац був схожий на музей, адже Меншиков, неймовірно любив розкіш і багатство, під зав'язку наповнив його картинами, статуями та іншими предметами мистецтва.

Уже в ті далекі часи палац був схожий на музей, адже Меншиков, неймовірно любив розкіш і багатство, під зав'язку наповнив його картинами, статуями та іншими предметами мистецтва

Однак доля палацу не завжди була такою безхмарною. Після вигнання Меншикова з Санкт-Петербурга, в палаці сталася пожежа, регулярний сад був занедбаний, а майно палацу - вилучено. Згодом палац був перетворений до військового училища, яке було передано у володіння Першого кадетського корпусу.

У 1981 р палац став філією Ермітажу і відкрив свої двері для широкої публіки. Незважаючи на те, що будівля палацу неодноразово перебудовувалася, воно має величезне історичне значення. Сьогодні в палаці частково були відновлені інтер'єри петровської епохи, сюди ж були повернуті багато предметів інтер'єрів. Для огляду відвідувачів відновлені і відкриті покої високого сановника, Горіховий кабінет, їдальня, спальня і деякі інші приміщення.

Прогулюючись розкішними залами Меншиковского палацу, можна побачити портрети Петра Великого князя Меншикова, старовинні меблі, рідкісні зразки прикладного мистецтва, астрономічні прилади, музичні інструменти, античні статуї, зброя. Найціннішим експонатом, який нині зберігається в стінах Меншиковского палацу, можна по праву назвати дзеркало в янтарний обрамленні, подароване Петру Великому прусським королем.

Інформація для туристів

Меншіковскій палац знаходиться в центрі Пітера, за адресою Університетська наб., 15. Доїхати до нього можна автобусами №6, 7, 24, 47, тролейбусами №1, 10, 11 (зупинка «Університетська набережна / 1-я лінія») або автобусами №, 24 (зупинка «Університет»).

Меншіковскій палац можна відвідати з вівторка по неділю, з 10.30 до 18.00 (по четвергах - з 12.00 до 21.00). Вартість вхідного квитка становить 300 рублів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация