Методика відображення нарахування матеріальної допомоги співробітнику організації

  1. загальні положення
  2. приклад 1
  3. приклад 2

1С: Підприємство 8.2 /
Бухгалтерія для України /
Розрахунок заробітньої плати

Зміст

загальні положення

приклад 1

приклад 2

У даній статті надано порядок дій, який дозволяє виконати відображення нарахувань матеріальної допомоги співробітнику організації , А також порядок утримання податків з цієї суми. Наведені в методиках рекомендації моделювалися в конфігурації « Бухгалтерія для України », Редакція 1.2.

загальні положення

    1. Згідно п 2.3.3 Інструкції зі статистики заробітної плати матеріальна допомога, що має систематичний характер, надана всім або більшості працівників (на оздоровлення, у зв'язку з екологічним станом, крім сум, зазначених у п. 3.31), відноситься до заробітної плати як інші заохочувальні та компенсаційні виплати.

Згідно п.1 ч.1 ст.7 закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок нараховується на суму заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі , Які визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Відповідно, така матеріальна допомога є базою для нарахування та утримання єдиного внеску.

  • Відповідно до п. 14 розд. I Постанови КМУ від 22.12.2010 р №1170 матеріальна допомога разового характеру, що надається окремим працівникам у зв'язку із сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання, не є базою для нарахування єдиного внеску.
  • Згідно з п.п. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 ПКУ не підлягає оподаткуванню сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, яка надається платникам податків резидентами - юридичними або фізичними особами.

При цьому розмір такої допомоги протягом звітного податкового року не повинен перевищувати суми граничного розміру доходу, визначеного відповідно до абз. 1 п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ (місячний прожитковий мінімум для працездатної особи, встановленого на 1 січня поточного звітного року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн.). У 2012 році сума межі становить 1500 грн.

Відповідно, при нарахуванні, наприклад, матеріальної допомоги в розмірі 5000 грн, обкладається ПДФО тільки суму 3500 грн (5000-1500).

Розглянемо приклади нарахування щомісячної матеріальної допомоги та разової матеріальної допомоги.

приклад 1

Співробітникові Абдулову Ю.В. щомісяця нараховується матеріальна допомога (див. п.1 розділу I "Загальні засади») в розмірі 5000 грн.

Для початку необхідно в довіднику «Види доходів ПДФО» (рисунок 1) створити новий вид доходу з кодом 126, встановити основну ставку ПДФО, а також встановити прапор « Віднімати ПСП і внески ». Неоподатковувана матеріальна допомога з кодом 169 створена зумовлено, відповідно ставка «Не обкладається».

Оскільки сума перевищує граничний розмір доходу (див. П. 3 розділу «Загальні положення»), необхідно створити два нарахування по неоподатковуваної і оподатковуваного матеріальної допомоги.

Для цього заходимо в меню «Зарплата» - « нарахування організації »І створюємо новий елемент. Вказуємо «Найменування» - Мат.помощь (необл.), «Код», «Спосіб розрахунку» - фіксованою сумою , «Категорія розрахунку» - Первинне і вказуємо код доходу ПДФО 169 (рисунок 2).

На закладці «База для розрахунків» (малюнок 3) необхідно вказати Види розрахунків, для яких це нарахування буде базою для розрахунків.

Аналогічно до попереднього нарахування створюємо нарахування для оподатковуваної ПДФО матеріальної допомоги, тільки код доходу ПДФО вказуємо 126 (рисунок 4).

Оскільки це щомісячне нарахування, призначити його необхідно документом « Прийом на роботу в організацію ». Якщо ж співробітник вже працює на підприємстві додатково призначити даний вид нарахування необхідно документом « Кадрове переміщення організацій »(Малюнок 5).

Оскільки сума доходу (5000 грн.), Описана в прикладі, перевищує граничний розмір доходу (див. П.3 розділу загальні положення ), Необхідно самостійно розбити цю суму на 1500 і 3500.

Далі нараховуємо суму матеріальної допомоги документом « Нарахування зарплатні працівникам організацій »(малюнок 6). У шапці документа необхідно вказати місяць нарахування, а в табличній частині документа необхідно вибрати працівника. Далі необхідно заповнити документ і розрахувати суми нарахованої зарплати і матеріальної допомоги. Для цього використовуємо кнопки «Заповнити» і «Розрахувати» відповідно.

На закладках «Внески» (малюнок 7) і «Внески ФОП» (малюнок 8) нараховується і утримується ЄСВ з усього нарахованого доходу.

На закладці «ПДФО» (малюнок 9) бачимо, що ПДФО розділений за різними кодами і по неоподатковуваної частини матеріальної допомоги (код доходу 169) ПДФО не розраховується.

для формування проводок по нарахуваннях працівникам в бухгалтерському та податковому обліку необхідно, перейшовши на закладку « проведення »(Рисунок 10), сформувати проводки (кнопка« Сформувати проводки »).

приклад 2

Співробітникові Абдулову Ю.В. нарахована разова матеріальна допомога (див. п. 2 розділу «Загальні положення») в розмірі 5000 грн.

Необхідно створити нарахування (див.вище, нарахування «Мат.помощь (необл.)» (Малюнок 2) і «Мат.помощь (обл.)») (Рисунок 4). Оскільки це разова матеріальна допомога, вона не обкладається ЄСВ, закладку «База для розрахунків» (рисунок 11) не заповнюємо.

Для нарахування матеріальної допомоги створюємо документ « Нарахування зарплати працівникам організацій »(Рисунок 12). У шапці документа необхідно вказати місяць нарахування, а в табличній частині документа необхідно вибрати працівника. Документ можна заповнити автоматично. На закладці «Нарахування» для працівника необхідно додати дві нові рядки і вказати «Нарахування» - «Мат.помощь (обл.)» І «Мат.помощь (необл.)», Розмір нарахованої працівникові суми матеріальної допомоги розраховується вручну і вказується в стовпці «Розмір». Відповідно, суму матеріальної допомоги необхідно самостійно розбити на 1500 і 3500 (див. П 3 розділу «Загальні положення»).

Виконати розрахунок нарахувань працівника необхідно за допомогою кнопки «Розрахувати».

На закладках «Внески» (рисунок 13) і «Внески ФОП» (рисунок 14) необхідно заповнити і розрахувати утримання із зарплати співробітника і з фонду заробітної плати (кнопки «Заповнити» і «Розрахувати» відповідно). Як бачимо, нараховується і утримується ЄСВ тільки з основної зарплати.

На закладці «ПДФО» (рисунок 15) необхідно заповнити та розрахувати дані по ПДФО (кнопка «Заповнити» і «Розрахувати» відповідно). Як бачимо, ПДФО розділений за різними кодами і по неоподатковуваної частини матеріальної допомоги (код доходу 169) ПДФО не розраховується.

Для формування проводок з бухгалтерського та податкового обліку нарахованої зарплати і лікарняних необхідно, перейшовши на закладку «Проведення» (рисунок 16) сформувати проводки (кнопка «Сформувати проводки»)

Інші матеріали по темі:
категорія розрахунку , допомога , місяць нарахування , спосіб розрахунку , нарахування зарплати працівникам організації , заповнити і розрахувати всі , загальні положення , розмір , внески , нарахування зарплати працівникам організацій , розрахувати , дохід , нарахування зарплатні , перейти , проводки , зарплата , нарахування , заповнити , нарахування , організація , організації , бухгалтерія , дії , розрахунок , рахунок , документ

Матеріали з розділу: 1С: Підприємство 8.2 / Бухгалтерія для України / Розрахунок заробітної плати

Інші матеріали по темі:

Загальносистемні механізми і принципи

Методика відображення сум нарахованих відпускних в конфігурації "Бухгалтерія для України"

Нарахування заробітної плати працівникам, які працюють за договором цивільно-правового характеру (ЦПХ)

Методика відображення компенсації за невикористану відпустку при звільненні працівника

Сервісні можливості документа "Нарахування зарплати працівникам організацій"


Нас знаходять: розрахунок матеріальної допомоги держслужбовцю України зразок, матеріальна допомога співробітнику в Україні 2014 року, матеріальна допомога співробітнику в Україні 2013, неоподатковувана матеріальна допомога співробітнику в Україні 2013, неоподатковувана матеріальна допомога співробітнику в Україні 2014 року, бухгалтерські проводки по нарахуванню матеріальної допомоги, неоподатковувана матеріальна допомога проводки, матеріальна допомога бухгалтерські проводки, матеріальна допомога проводки, нарахування матеріальної допомоги проводки


1С: Підприємство 8

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация