Міф про натуральні продукти в СРСР

Один з найбільш живучих міфів, які часто згадують прихильники СРСР в коментарях в моєму блозі - це те, які нібито "натуральні" продукти були в цій країні. Мовляв, не порівняти з сьогоднішніми - подивіться на прилавки і самі все зрозумієте! Цей міф ґрунтується на трьох китах, і перший з них - це порівняння невірних товарних категорій. Молоко, сметана та хліб порівнюються з "Доширак", супами швидкого приготування і всякими там жувальними цукерками - зрозуміло, порівняння буде не на користь останніх, пише відомий білоруський блогер Максим Мирович в Facebook .

Другий кит - це те, що в СРСР не було закону про вказування на етикетках повного складу продуктів - це нібито дає підстави вважати, що продукти були натуральними (раз не був вказаний склад), хоча в реальності в тих же радянських сосисках "хімії" могло бути побільше, ніж в сучасних.

Ну і третій кит - це замовчування справжніх масштабів використання будь-якої хімії в радянському сільському господарстві. Про це не люблять згадувати (або не хочуть знати) нинішні фанати СРСР, хоча масштаби проблеми воістину катастрофічні.

У сьогоднішньому пості - розповідь про те, як насправді виходили ті самі "натуральні продукти з СРСР". Заходьте під кат, там цікаво.

Що таке пестициди.

Почну відразу з головного - в радянському сільському господарстві масово використовувалися пестициди. Що таке пестициди і для чого вони потрібні? Пестицидами називають велику групу хімічних елементів, які нібито повинні "допомагати" в сільському господарстві отримувати більшу кількість врожаю з меншої площі. Пестициди знищують бур'яни, шкідливих комах, бактерії, грибки і навіть теплокровних тварин - тобто, по суті, є отрутами.

У першій половині XX століття безконтрольне використання пестицидів не вважалося чимось непристойним, агрономи виходили з простої логіки - ось поле без пестицидів, урожай на ньому менше. Ось поле з пестицидами - урожай на ньому більше, а самі плоди крупніше, значить пестициди це добре. Уже пізніше з'явилися комплексні наукові дослідження, які довели величезної шкоди пестицидів - отрута в тій чи іншій мірі проникав в урожай і надавав вкрай шкідливий вплив на здоров'я тих людей, хто вживав потім ці продукти.

У п'ятдесяті роки в США та інших розвинених країнах почалися дослідження впливу пестицидів на організм людини - і багато хто з пестицидів стали масово заборонятися до використання. Так, наприклад, в 1950 році в США був повністю заборонений карбофос, в 1954 - бутифос, в 1956 - фосфамид. У 1965 році був повністю заборонений хлорпирифос.

Пестициди в СРСР.

А що в СРСР? Володимир Ілліч Ленін якось сказав - "ми підемо іншим шляхом", це стосувалося в тому числі і пестицидів. Радянські "Ніколаї Економову" думали більше про збільшення кількості врожаю, ніж про наслідки, які це може мати для здоров'я людей. Велика чиновниця з МОЗ СРСР на прізвище Селіванова прямо так і сказала в 1988 році: "хімічного захисту немає альтернативи. Ми підтверджуємо, що комплекс шкідливих чинників, що викликаються нею, діє і на людину. Знаємо, є і втрати, але шкоди від застосування ніхто не підрахував ".

Загалом, хворіють і страждають люди від пестицидів - та й фіг з ними, шкоди ніхто не підрахував, значить його нібито й немає.

Через "стахановських" методів виробництва пестициди не те щоб забороняли - а навпаки, намагалися впроваджувати все нові і нові, причому увійти в історію хотіли як директори радгоспів з небаченими досі врожаями, так і вчені-хіміки - впровадили, наприклад, лінурон і пропанід з цілої пропагандистською кампанією і статтями на кшталт "Назустріч новим пестицидів!".

89 хімікатів і "натуральні продукти".

Зрештою, вже в останні роки існування СРСР, пестициди стали забороняти і там. Бутіфос, заборонений в США в 1954 році, в СРСР заборонили тільки в 1986-му. Використання фосфаміду обмежили в 1986-му, хлорпирифос - в 1984-му. Карбофос, заборонений в США в 1950-му році, використовувався аж до 1991 року і продовжує використовуватися нині.

Есть вот такой дуже цікавий графік, який показує кількість забороняються до використання хімікатів по роках в СРСР. Як бачимо, протягом сімдесятих і вісімдесятих років забороняли лише невелика кількість пестицидів, тоді як в 1995 році заборонили відразу аж 89 препаратів. Припускаю, що в 1991 році, після падіння радянської системи, в сільському госпо нарешті почалися справжні, політично незаангажовані дослідження, які через пару років роботи показали однозначну шкоду великої кількості хімікатів, і їх відразу заптетілі.

Припускаю, що в 1991 році, після падіння радянської системи, в сільському госпо нарешті почалися справжні, політично незаангажовані дослідження, які через пару років роботи показали однозначну шкоду великої кількості хімікатів, і їх відразу заптетілі

Що ж виходить у результаті? А виходить те, що фактично до самих останніх років існування СРСР там широко використовувалися пестициди - і все ті самі "натуральні радянські продукти" були отримані за допомогою шкідливих для здоров'я хімікатів - просто звичайним радянським людям про це ніхто не говорив.

І я задумався - немає від пестицидів чи багато громадян СРСР так погано виглядали і втрачали зуби вже в ранньому віці?

Напишіть в коментарях, що ви думаєте з цього приводу.

джерело Facebook і Livejournal .

Тисни! підписуйся ! Читай тільки краще!

Що таке пестициди і для чого вони потрібні?
А що в СРСР?
Що ж виходить у результаті?
І я задумався - немає від пестицидів чи багато громадян СРСР так погано виглядали і втрачали зуби вже в ранньому віці?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация