Міфи про соки

Ми продовжуємо серію публікацій "Міфи про соки" за участю експертів, професійно знайомих з цією темою. На більшості пакетів з соком можна знайти інформацію про те, що сік "відновлений", і це формулювання викликає питання у деяких допитливих споживачів. Сьогодні ми постараємося відповісти на ці питання і детально розповісти, що стоїть за терміном "відновлений сік", яка технологія його виробництва, і що собою являє "соковий концентрат". У цьому нам допоможе професійний технолог, начальник відділу нових продуктів ТОВ "Сандора" Галина Приходько.

Міф № 5 "Відновлений сік - це щось штучне"

Цей міф не має під собою ніяких реальних підстав. Відновлений сік самий що ні на є справжній, зроблений з натуральних фруктів, овочів і ягід. Ось тільки, на відміну від фрешу, щоб потрапити до вас в стакан, такий сік проходить більш складний шлях.

sandora

Давайте по порядку. Отже, фрукти і овочі для виробництва соків в промислових умовах збираються в місцях зростання - апельсини в Бразилії, ананаси в Таїланді, помідори і яблука в Україні. Зібрані в момент їх найбільшої зрілості плоди оперативно доставляються на розташовані поблизу сокові заводи, перевіряються, очищаються і пускаються під прес. Уявіть собі гігантську соковижималку, тільки куди більш складну, ефективну і технологічну. З її допомогою з фруктів і овочів витягується "сама суть" - сік прямого віджиму, якщо хочете, фреш. Потім з отриманого соку випарюють зайву воду, отримуючи приблизно 1/5 від початкового об'єму продукту. Отримана густа маса нагадує по своїй консистенції мед або пюре. Це і є так званий концентрований сік, а простіше - концентрат. Упаковані в асептичні ємності, саме в такому густому - "непитного" - вигляді приїжджають до нас апельсини, манго, грейпфрути, ананаси та інша улюблена багатьма фруктова екзотика. Погодьтеся, приготувати сік з таких плодів в обох селах і привезти його "концентрованим" куди простіше і зручніше, ніж транспортувати самі фрукти через півсвіту.

Ну а на соковому заводі в концентрований сік відновлюють - тобто повертають в нього стільки ж води, скільки було випарується. Ось так і виходить 100% сік, який називається відновленим. Його нагрівають - пастеризують або стерилізують, - і розливають в непрозорі картонні пакети. При цьому сучасні технології переробки дозволяють зберегти багато вітаміни і мінерали, що містяться в "вихідному" фрукті. Справа в тому, що плід починає втрачати корисні властивості з того моменту, як його зірвали з гілки. Чим довше він зберігається, тим менше користі принесе. А ось якщо зібрані овочі та фрукти відразу ж переробити і стерильно упакувати без доступу повітря і світла, то процес втрати вітамінів можна зупинити. Таким чином, в пакетованому соку, зробленому з серпневих яблук, вітамінів нітрохи не менше, ніж в "свіжому" яблуці, купленому навесні в супермаркеті або, відповідно, в соку, зробленому з таких яблук за допомогою соковижималки.

Можу додати, що переважна більшість соків промислового виробництва виготовлені саме за технологією відновлення, яка широко застосовується в усьому світі. Однак деякі недобросовісні виробники на упаковці своєї продукції цього не вказують, ніж та вводять покупців в оману.

Міф №1. "Сік корисніше лимонаду"

Міф №2. "Фреш корисніше пакетованого соку"

Міф №3 "Нектар - це просто дешевий замінник соку"

Міф №4 "Скло - найкраща упаковка для соку"

Міф №6 "Колір соку не має значення, важливий тільки смак"

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация