Міфологія латині. Боги Стародавнього Світу.

Apollo / Аполлон - син Зевса (латинь: Юпітера) і Літо, брат-близнюк Артеміди (Діани) Apollo / Аполлон - син Зевса (латинь: Юпітера) і Літо, брат-близнюк Артеміди (Діани). Аполлон - Бог Сонця, світла і освіти - покровитель наук і мистецтв. Ватажок Муз. До нас дійшли прекрасні скульптури і зображення Аполлона. Знаменита скульптура Аполлона Бельведерського вважається символом чоловічої краси. : Юпітера) і Літо, брат-близнюк Артеміди (Діани). Аполлон - Бог Сонця, світла і освіти - покровитель наук і мистецтв. Ватажок Муз. До нас дійшли прекрасні скульптури і зображення Аполлона. Знаменита скульптура Аполлона Бельведерського вважається символом чоловічої краси.


Asclepius / Асклепій (латинь: Ескулап) - бог лікування, син Аполлона. Вихованець мудрого кентавра Хірона. За воскресіння мертвого був вражений Зевсом блискавкою, але Хірон віддав йому своє безсмертя. У Асклепія були дві дочки: Гигиея (звідси назва науки гігієна) - богиня здоров'я, і ​​Панацея (Всецелітельніца).

Achilles / Ахіллес - легендарний герой Троянської війни, син царя Пелея і морської богині Фетіди. Мати, прагнучи зробити сина безсмертним, занурила його в річку Стікс, при цьому вона тримала його за п'яту, яка і залишилася вразливою. Звідси виникло латинський вираз «ахіллесова п'ята», тобто «вразливе місце».

Bacchus / Бахус (грец Bacchus / Бахус (грец. Діоніс) - покровитель виноградарства, бог всієї рослинності, виноробства і вина. Атрибути Бахуса - виноградна лоза, тирс, чаша і вакхические маски. Часто зображується їдуть верхи на пантеру або на колісниці, яку везуть два лева. Його оголене тіло вкрите шкурою оленя. Згідно з міфами, сам міг перетворюватися в лева, пантеру, рись або тигра.


Ceres / Церера (грец. Деметра) - дочка Сатурна і Реї, богиня землі, полів, землеробства і родючості. Перша зорала землю плугом, виростивши земні плоди. Згідно з міфом, перша дала людям закони, протегувала шлюбу, осілості і спокійного життя.


Diana / Діана (грец. Артеміда) - богиня полювання, дочка Юпітера і Літо, сестра-близнюк Аполлона. Атрибути: сагайдак, золотий лук і факел. Діані присвячені ведмідь, олень і собака. Цілими днями богиня полювання, в оточенні зграї собак і німф проводить в горах і лісах в гонитві за сарнами і оленями. Діана - богиня незаймана і дуже бути непереливки тим чоловікам, які посміють поглянути на неї під час ігор і купань. За легендою, Актеона, який наважився зробити це, Діана перетворила на оленя, якого розірвали на частини його ж власні собаки. Diana / Діана (грец


Eros / Ерот (Ерос) - (латинь: Амур, Купідон) - бог кохання. Зображений у вигляді хлопчика чи юнака з крильцями, луком, стрілами і сагайдаком. Є одним з найдавніших богів античної міфології. Уособлення творить початку в природі, породження Хаосу і Неба. Пізніше Ерос став вважатися сином богині кохання Венери (грец. Афродіта) і Марса. : Амур, Купідон) - бог кохання. Зображений у вигляді хлопчика чи юнака з крильцями, луком, стрілами і сагайдаком. Є одним з найдавніших богів античної міфології. Уособлення творить початку в природі, породження Хаосу і Неба. Пізніше Ерос став вважатися сином богині кохання Венери (грец. Афродіта) і Марса.


Fortuna / Фортуна - богиня удачі, щастя і долі. Зображувалася з пов'язкою на очах на колесі (або кулі), які сиплються золоті монети з рогу достатку. Колесо і пов'язка на очах символізують мінливість характеру богині - звідси: «Колесо Фортуни». В античні часи богині удачі Фортуні приносили жертви при народженні дитини з тим, щоб вона була прихильна до долі новонародженого.

Gratiae / Грації (грец Gratiae / Грації (грец. Харити) - богині краси, жіночої принадності й радості життя. Грації є супутниками Венери (Афродіти). Вони присутні при туалеті Венери, надаючи блиск красі богині. Часто їх можна побачити поруч з богом любові Ерота. У давнину Грацій зображували у вигляді трьох жінок в довгих хітонах, які стоять, взявшись за руки. Пізніше їх стали зображати у вигляді у вигляді прекрасних оголених дівчат, які обнявшись, утворюють танцювальний хоровод.


Hercules / Геркулес (грец. Геракл) - існує легенда, згідно з якою справжнє ім'я Геракла - Алкід, а прізвисько Геркулес він отримав від Дельфійського оракула, що означає «що здійснює подвиги через гоніння Гери» (лат. Юнона). Син Юпітера (Зевс) і Алкмени. Подвиги Геркулеса оспівувалися в піснях, а міфи про його славні справи включали в себе елементи давньоєгипетських і фінікійських культів.


Icarus / Ікар - син великого будівельника давнини - Дедала. Вчить людей різним ремеслам, справжній прихильник прогресу. Дедалу належить авторство таких винаходів як сокира, бурав, він першим натягнув вітрила і навчив людей управляти кораблями. Згідно з легендою Дедал, будучи великим скульптором, зумів надати своїм скульптурам живі форми. Icarus / Ікар - син великого будівельника давнини - Дедала


Juppiter / Юпітер (грец. Зевс) - верховний бог Римської імперії, цар богів і всього роду людського. Вважається батьком багатьох богів і героїв античності: Аполлона і Діани, Марса, Меркурія, Мінерви і Вакха, Геркулеса, Персея, Прекрасної Олени і Мінерви. Юпітер мешкає на горі Олімп, трясучи небо і землю громом і блискавками, посилає на землю бурі і дощі, якщо хоче висловити свій гнів, або хорошу погоду, висловлюючи своє прихильне ставлення до людей.


Janus / Янус - древнє римське божество, ім'я, скоріше за все походить від латинського слова двері (janua). Спочатку вважалося, що Янус - бог світла і сонця, що відкриває небесні ворота. Пізніше Янус стає божеством, що втілює всі входи і виходи, часу і всіх початків. Зображується людиною з двома особами, одна з яких - молоде, інше - старе. Януса присвячений січень.

Leda / Леда - згідно з міфом, Юпітер, полонений красою Леди, є до неї в образі лебедя під час її купання Leda / Леда - згідно з міфом, Юпітер, полонений красою Леди, є до неї в образі лебедя під час її купання. Після цього вона знесла два яйця: з яких вилупилися Олена Прекрасна і Діоскури. Цей міф породив крилатий латинський вираз «з яєць Леди», тобто з самого початку.


Minerva / Мінерва (грец. Афіна Паллада) - богиня, що уособлює мудрість. Богиня розумної війни, військової хитрості і кмітливості, уособлення розсудливості. З'явилася з голови Юпітера (Зевс) в повній бойовій екіпіровці: шоломі, зі списом і щитом. Згідно з легендою, Персей за допомогою Мінерви вбив Медузи Горгони і подарував їй відрубану голову. Мінерва прикрасила свій головою Горгони свій щит - егіду. Богині мудрості присвячені сова і змія.

Mar s / Марс (грец. Арес, Арей) - бог війни, син Юпітера і Юнони. Втілення жахів війни. Жорстокий воїн, сеящій навколо смерть. Марса не любить навіть його батько Юпітер, кажучи, що він успадкував від матері норовливий характер. Загальновідомий міф про любов Марса і Венери. Плід їх союзу і народилася дочка Гармонія і син - бог кохання Амур. Марс в Римській імперії вважався батьком засновників Рима - Ромула і Рема. Mar s / Марс (грец


Mercurius / Меркурій (грец. Гермес) - син Юпітера і Майї (Землі). Втілення обміну, переходу з одного стану в інший. Вісник богів, передає богам молитви людей. Меркурій протегує торгівлі, комерції та крадіжок. Зображується струнким юнаком, який тримає в руці жезл-кадуцей, взутий в крилаті сандалі і крилатий шолом. Вважається винахідником ліри.


Neptun / Нептун (грец. Посейдон) - один з головних богів Олімпу, володар морів і океанів, син Сатурна і Реї, брат Юпітера, Плутона, Юнони, Церери, чоловік Амфітріри. Чертог Нептуна і Амфітрити знаходиться на дні моря, серед скель і коралів. Їх свита складається з фантастичних істот: тритонів, нереїди, гіммокампов і ін. Ударом свого тризуба Нептун розколює скелі, викликає бурі і шторми на морі.

Nemesis / Немезида - богиня відплати, в ранній античності уособлювала долю Nemesis / Немезида - богиня відплати, в ранній античності уособлювала долю. У Стародавньому Римі - богиня відплати, карає за порушення встановлених порядків, включаючи зайве щастя і гординю. У наш час Немезида є символом юстиції, як богиня, що уособлює справедливість і правосуддя. Зображується з пов'язкою на очах, що символізує неупередженість, ваги в руці уособлюють справедливий суд.


Orpheus / Орфей - син Аполлона і Калліопи. Згідно з міфами, Орфей винайшов музику і віршування. Уособлює захоплення, яке викликається музикою у людей. Музика Орфея змушує дерева і рослини схилятися, щоб слухати божественні звуки його музики, переставали текти ріки, а тварини ставали ручними і лягали біля його ніг. Згідно з легендою, зачарований грою Орфея, корабель «Арго» сам спустився на воду. Орфей своїм голосом надалі врятував аргонавтів від сирен. З сучасному світі Орфей - синонім видатного музиканта чи співака.


Pluto / Плутон (грец. Аїд) - володар загробного життя. Згідно з уявленнями античних людей, душі померлих відправлялися в Аїд (Тартар), де панував Плутон. Душі праведників знаходили вічне блаженство на Єлисейських полях (Елізіум). Pluto / Плутон (грец


Satu rn / Сатурн (грец. Кронос) - один з найдавніших Доолімпійський богів - син Урана (Неба) і Геї (Землі). Скинув свого батька Урана - звідси космогонічні уявлення про поділ землі і неба. Сатурн - батько Юпітера, Юнони, Плутона, Нептуна, Церери.


Terpsichore et Thalia / Терпсихора, Талія і інші Музи. Прекрасні діви - дочки Юпітера і Мнемосіни. Народжені біля підніжжя Олімпу. У них чисті серця і чудові голоси, вони співають на бенкетах богів і є натхненням для поетів. Муза мистецтва - Мельпомена - муза трагедії. Терпсихора - муза танцю, Талія - ​​муза комедії. Ерато протегує любовної поезії, а Євтерпи - муза ліричної поезії і музики. Полігімнія - муза красномовства і гімнів; Каллиопа - муза епосу. Покровителем усіх муз і мистецтв вважається Аполлон, часто зображуваний в супровід всіх дев'яти муз.

Urania et Clio / Уранія і Кліо - музи науки Urania et Clio / Уранія і Кліо - музи науки. Є музами двох найбільш важливих наук стародавнього світу. Уранія - муза астрономії і астрології, Кліо - муза історії.


Venus, eris / Венера (Афродіта) - богиня любові. Дочка Юпітера і Океаниди Діони. Згідно з іншим міфом, Венера вийшла з морської піни, забарвленої кров'ю пораненого бога Урана, на берег острова Кіпр, тому всі її звуть Кіпрідой. Філософи давнини розрізняли Афродіту Пандемос - божество пристрасті і Афродіту Уранія - покровительку ідеальної любові. Їй присвячені дельфін, горобець, заєць і голуб.

Vesta / Веста - дочка Сатурна і богині Опс. Є покровителькою домашнього вогнища і вогню, який зобов'язані підтримувати всі члени сім'ї як символ злагоди і чистоти звичаїв. Існував суспільний культ Вести як берегині міст і всіх громадських спілок. Прітанеум - храм богині знаходився в центрі Вічного міста Риму.

Спонсор рубрики міфологія Стародавнього Риму:
Журнал Домостройкін.Ру: творчий підхід до вашого дому!
Перейти на головну сторінку | латинь по авторам | латинські прислів'я і вислови за алфавітом

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация