Михайло Жванецький

  1. біографія Михайло Михайлович Жванецький - письменник-сатирик, автор книг і іскрометних мініатюр,...
  2. Особисте життя
  3. Михайло Жванецький зараз

біографія

Михайло Михайлович Жванецький - письменник-сатирик, автор книг і іскрометних мініатюр, виконавець своїх творів, володар високих нагород, престижних звань і просто талановитий одесит. Цитати і дотепні висловлювання автора знайомі багатьом. Його знамениті фрази, наповнені життєвою мудрістю, спостережливістю і глибокої прозорливістю, стали визнаними афоризмами.

Його знамениті фрази, наповнені життєвою мудрістю, спостережливістю і глибокої прозорливістю, стали визнаними афоризмами

Письменник-сатирик Михайло Жванецький

Народився Михайло Жванецький 6 березня 1934 року в Одесі. Біографія знаменитого одесита, його ранні та молоді роки тісно пов'язані з цим південним містом на березі Чорного моря. Батьки майбутнього письменника за національністю були євреями. Папа працював терапевтом, а мама - стоматологом. Під час війни сім'я переїхала в Середню Азію, де хлопчик Міша ходив в школу. Після війни в повному складі сім'я повернулася в рідне місто.

Михайло Жванецький в дитинстві з батьками

Шкільні роки майбутнього письменника пройшли в затишному єврейському дворику, що дозволило надалі створювати неповторні за колоритом монологи.

творчість

У 1951 році Михайло поступає в Одеський інститут інженерів морського флоту, паралельно з навчанням бере участь у художній самодіяльності. Організований Жванецьким театр мініатюр називався «Парнас-2». Його поява стала одним із знаменних подій для міста. Вистави та концерти проходили з аншлагами і з величезним успіхом.

Вистави та концерти проходили з аншлагами і з величезним успіхом

Михайло Жванецький в молодості

Михайло брав активну участь в роботі студії, грав на сцені і виступав ведучим на концертах разом з Віктором Ільченком, знайомство з яким відбулося в 1954 році. Через деякий час Жванецький сам починає складати мініатюри і монологи, в більшості випадків сам же їх і виконує. Постановки Жванецького були більше сумними, ніж смішними, але писав він їх так, що важко було не сміятися.

У 1956 році Михайло отримує диплом інженера-механіка, влаштовується на роботу механіком морського торгового порту. Через деякий час він починає трудову діяльність на заводі на посаді інженера і працює тут кілька наступних років. Спеціалізується на підйомно-транспортних механізмах.

Спеціалізується на підйомно-транспортних механізмах

Михайло Жванецький та Роман Карцев

У 1958 році Жванецький знайомиться з романом Карцевим , Після ще двох років відбулося знайомство з Аркадієм Райкіним , Який в той час був уже знаменитістю. Актор приїжджав до Одеси на гастролі з Ленінградським театром мініатюр. Райкін включає твори Жванецького в репертуар свого творчого колективу. У 1964 році на його запрошення Михайло переїжджає до Ленінграда.

Виконавцем творів Михайла Михайловича був Сергій Юрський , Якого дуже любила молодь. Але справжню популярність приніс письменникові Аркадій Райкін, завдяки якому мініатюри Жванецького розбиралися на цитати і афоризми. З ініціативи Райкіна в 1969 році в театрі була запущена програма «Світлофор», що складається з творів Михайла Жванецького.

Михайло Жванецький, "Авас"

У театрі Райкіна автор-сатирик співпрацює з Віктором Ільченком та Романом Карцевим. В репертуарі відомих творчих особистостей близько трьохсот творів Жванецького. Мініатюри і монологи, написані автором у цьому театрі, знаходять свій неповторний стиль. Через час Жванецький йде з театру і починає кар'єру незалежного письменника-сатирика і виконавця власних творів.

У 1970 році Михайло Михайлович Жванецький разом з Карцевим і Ільченко повертаються до Одеси і створюють театр мініатюр, який на батьківщині швидко стає популярним. Минуло кілька місяців, і їх запрошують в Ростовську область на гастролі. Перед поїздкою театру в Ростов Карцев і Ільченко записали на телебаченні мініатюру Жванецького «Авас».

Михайло Жванецький, «В грецькому залі»

Гастролі пройшли з величезним успіхом. Після повернення всі троє беруть участь в конкурсі артистів естради і разом з Кокоріним займають перше і друге місця. Директор «Укрконцерту» запрошував і навіть умовляв артистів переїхати до Києва, але вони відмовилися і повернулися до Одеси.

На початку сімдесятих років Михайло Жванецький працює в Одеській філармонії артистом розмовного жанру. А 1972 року його знав весь Радянський Союз. Знаменитість отримує запрошення в Московський театр мініатюр на посаду помічника головного режисера.

Михайло Жванецький, «На складі»

Подальша його кар'єра пов'язана з державною організацією «Росконцерт», де він працює режисером-постановником. Потім письменник перейшов в літературне видавництво «Молода гвардія» (початок вісімдесятих років), де отримав посаду штатного співробітника. Ще одне місце роботи - Московський театр мініатюр, створений ним через кілька років. До теперішнього часу Жванецький є там художнім керівником.

За творами письменника-сатирика створено безліч знаменитих вистав: «Пташиний політ», «Вибране», «Моя Одеса», «Щиро Ваш», «Бенефіс», «Політичне кабаре» і «Престарілий шибеник». Популярністю користуються виступи автора з монологами «Життя коротке», «Алло, це Баба Яга», «Слово з трьох букв».

Михайло Жванецький, «Нормально, Григорій! Відмінно, Костянтин! »

Михайло Жванецький - автор мініатюр, які у величезній кількості писалися для Аркадія Райкіна, Сергія Юрського, Романа Карцева, Віктора Ільченко, Любові Поліщук і інших артистів естради. Незабутні мініатюри «Авас», «В грецькому залі», «Подруги», «Міста», «Тільки приємне», «Як лікують людей похилого віку», «На складі», «Про виховання», «Вночі», «Біля каси», «Нормально, Григорій! Відмінно, Костянтин! ».

Жванецький писав також книги та збірки оповідань, такі як «Моя Одеса», «Коли потрібні герої» «Рік за два», «Зустрічі на вулиці» і «Одеські дачі». У 2001 році у видавництві «Час» виходить «Збори творів» Жванецького в чотирьох томах. Через п'ять років це ж видавництво випускає п'ятий том під назвою «XXI століття». Стиль, в якому працює сатирик, він називає верлібром - вільними віршами, відзначаючи особливий поетичний стиль і мелодику слова, присутні в кожному його літературному тексті.

Стиль, в якому працює сатирик, він називає верлібром - вільними віршами, відзначаючи особливий поетичний стиль і мелодику слова, присутні в кожному його літературному тексті

Володимир Путін і Михайло Жванецький

Михайло Жванецький неодноразово нагороджувався і отримував високі звання. У 2012 році письменник удостоївся звання «Народний артист Російської Федерації». Диплом про високий відміну сатирик отримав в кремлі з рук Володимира Путіна .

З 2002 року письменник бере участь у створенні передачі «Черговий по країні», де його співведучим стає Андрій Максимов . Програма поєднує в собі елементи гумористичного і аналітичного шоу. У своїх виступах сатирик звертається як до життєвих тем, так і до політичних.

У своїх виступах сатирик звертається як до життєвих тем, так і до політичних

Михайло Жванецький в передачі «Черговий по країні»

Під час подій по зміні влади в Україні в соціальній мережі Facebook діячами «євромайдан» поширювалася мова від імені Михайла Жванецького на підтримку українців і з осудом російської влади. Пізніше цей вислів про Україну спростував сам сатирик в своєму інтерв'ю, назвавши його провокацією. До того ж у письменника немає акаунтів в «Інстаграме» та інших соціальних мережах. Всю інформацію та фото Михайло Михайлович розміщує на офіційному сайті . Там же публікуються популярні монологи автора: «Боятися не треба», «Хто я такий, щоб не пити».

Біографія артиста - це життя оптимістично налаштованої людини, який захоплюється Чеховим і Селінджер , Музикою Голлівуду сорокових років, творчістю « АББА »І грою в волейбол. Відомий артист живе і продовжує працювати в Москві.

Особисте життя

Михайло Жванецький не любить розповідати про жінок і своїх романах, тому його особисте життя - одна з найбільш закритих на російській естраді. Зрідка в Мережі можна побачити фото, на яких цивільна дружина Наталя і їх син Дмитро.

У сатирика є й інші діти - двоє синів і троє дочок, народжених поза шлюбом. Одружений Михайло Михайлович був один раз на молоденькій і симпатичною Ларисі. Молода сім'я змушена була жити з тещею в одній кімнатці і зводити кінці з кінцями. Шлюб тривав з 1954 по 1964 роки.

Михайло Жванецький з дружиною

Коли фінансове становище стало поліпшуватися, Лариса побажала розлучитися. Жванецький дружину любив, але підкорився її волі, згодом більше так жодного разу і не одружився. Під час гастролей в Сибіру Михайло знайомиться з жінкою, яка народжує йому дочку. Спочатку сатирик її не визнавав, але потім виявив до неї інтерес, запрошував в Москву.

Після повернення до Одеси у нього стався роман з Надією Гайдук. Дівчина мала чудовим почуттям гумору, що подобалося Михайлу. Десять років вони жили на два міста: то в Одесі, то в Ленінграді. У Надії народилася дочка Ліза. Цивільна дружина порвала стосунки, коли дізналася про іншу жінку.

Цивільна дружина порвала стосунки, коли дізналася про іншу жінку

Михайло Жванецький з сім'єю

У Москві він живе разом з керівницею програми «Вокруг смеха». Одночасно у нього відбувається інтрижка з жінкою, доглядає за його мамою, яка також завагітніла і зажадала сплату аліментів. Наступні 10 років він живе з Венерою і сином Максимом. Громадянська дружина була ревнивою, що і стало причиною розставання.

З нинішньою дружиною Наталією Суровой, сатирик разом з 1991 року. Знайомство з дружиною, яка виявилася на 32 роки молодший Михайла, відбулося на церемонії відкриття Клубу одеситів в рідному місті письменника. У 1995 році у пари народився син Дмитро. Цікаво, що нинішня дружина не тільки молодше, але і вище сатирика. Його зріст становить 171 см при вазі в 75 кг.

Його зріст становить 171 см при вазі в 75 кг

Михайло Жванецький з сином

Володіючи багатим життєвим досвідом, Михайло Михайлович нерідко використовує свої пізнання про чоловіків і жінок у висловлюваннях, пропагуючи патріархальні цінності. Жванецький вважає, що головне завдання чоловіка - йти з дому і повертатися з грошима, дружину ж не повинен хвилювати питання: де був чоловік.

У 2002 році Михайло Жванецький зазнав нападу на дорозі. Злочинці побили і залишили сатирика на пустирі, забравши при цьому авто разом з документами, гроші і портфель з новими монологами письменника. Через деякий час нападники були знайдені.

Михайло Жванецький зараз

Зараз Михайло Жванецький продовжує вести активне творче життя, виступаючи на телебаченні і виїжджаючи з гастролями по містах Росії і зарубіжжя. У 2017 році через вірусну хворобу сатирик пропустив запис програми «Черговий по країні», а також не виїхав до Лондона на запланований авторський вечір. У 2018 році в гумористичній передачі з'явився новий телеведучий. Тепер з Михайлом Жванецьким в парі працює Олексій Бегак. Він відомий телеглядачам по роботі на телеканалі «Культура», де разом з хореографом Аллою Сігалова веде передачу «Велика опера».

Бібліографія

  • 1980 - «Зустрічі на вулицях»
  • 1987 - «Рік за два»
  • 1993 - «Моя Одеса»
  • 2001, 2006, 2009 - «Збори творів» в 5 томах
  • 2004 - «Мій портфель»
  • 2007 - «Одеські дачі»
  • 2008 - «Ретельніше ...»
  • 2008, 2010, 2011 - «Вибране»
  • 2010 - «Не продовжуй короткий»
  • 2011 - «Спекотне літо»
  • 2014 року - «Південне літо (Читати на Півночі)»
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация