Михайло Делягін: «У 2018-му при цій політиці, швидше за все, зірвемо в смуту»

19.10.2016

Бюджет, внесений до Держдуми, що не передбачає навіть теоретичної можливості розвитку російської економіки

Кредитно-інвестиційна блокада Росії Заходом - це надовго. Серед пріоритетів уряду Медведєва - виведення грошей з РФ, в якій податковий рай для мільярдерів, а люди чекають, що наступний рік стане 17-м роком в історичному значенні цього слова. Про це і не тільки на інтернет-конференції «БІЗНЕС Online» говорив відомий столичний економіст і політолог, директор Інституту проблем глобалізації Михайло Делягін.

Михайло Делягін: «В цілому у нас економіка руйнується, тому що вона штучно задушливий надмірно жорсткої фінансової політики Банку Росії в стилі 90-х років» Фото: «БІЗНЕС Online» Михайло Делягін: «В цілому у нас економіка руйнується, тому що вона штучно задушливий надмірно жорсткої фінансової політики Банку Росії в стилі 90-х років» Фото: «БІЗНЕС Online»

«КОЛИ У НАС ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ 2 - 3 ВІДСОТКИ, НА СПРАВІ ЦЕ ВСЕ ОДНО ЕКОНОМІЧНИЙ СПАД»

У розмові з відомим російським економістом і політологом, відомим критиком нинішнього федерального уряду Михайлом Делягін на інтернет-конференції в редакції «БІЗНЕС Online» тема стану вітчизняної економіки передбачувано була основною.

«Економічний спад зараз, за ​​підсумками 8 місяців, становить 0,8 відсотка, - нагадав наш гість. - За підсумками цього року він, навіть за офіційними прогнозами, буде десь 0,6 відсотка. У наступному році, також за офіційним прогнозом, який тільки що змінили, буде зростання 0,6 відсотка. У 2018-му - зростання 1,7 відсотка, і в 2019-му - 2,1 відсотка економічне зростання. Але абсолютно незрозуміло, через що цей ріст виникне. Не кажучи вже про те, що це зростання - в межах статистичної похибки ... Не кажучи вже і про те, що сильно знижується зростання цін. Тому, коли у нас економічне зростання 2 - 3 відсотки, на ділі це все одно економічний спад ».

Так що, вважає Делягін, ні про який вихід в плюс мови не йде: «Швидше за все, в реальності у нас в наступному році буде теж невеликий економічний спад або невеликий ж економічне зростання, все в межах 1 відсотка. Промислове зростання у нас дійсно в цьому році спостерігається, у вересні він перейшов в промисловий спад, але це все близько нуля. Промисловий спад в вересні - 0,8 відсотка, промислове зростання за підсумками 9 місяців - 0,3 відсотка. Може бути, за підсумками цього року буде промислове зростання офіційно, але все одно він буде незначний ».

У будь-якому випадку авторитетний московський експерт робить невтішні висновки: «У цілому у нас економіка руйнується, тому що вона штучно задушливий надмірно жорсткої фінансової політики Банку Росії в стилі 90-х років. Тоді у нас ліквідували економіку заради того, щоб була низька інфляція, з формулюванням "зате зараз прийдуть іноземні інвестиції, які всі проблеми наші вирішать". Зараз зрозуміло, що іноземні інвестиції не прийдуть, тому що кредитно-інвестиційна блокада буде дуже надовго, принаймні, поки ми себе захищати не навчимося. Але тим не менш політика та ж, з 90-х років: за всяку ціну забезпечимо зниження інфляції ».

Другий пріоритет уряду Дмитра Медведєва, на думку Делягина, такий: «Якщо судити по бюджетній політиці, це виведення грошей Російської Федерації з Російської Федерації. Тобто гроші російського платника податків вкладені в цінні папери США, в цінні папери країн єврозони, і уряд робить все, щоб не використовувати ці гроші на потреби країни. Нам розповідають, що "грошей немає, але ви тримайтеся", такі слова були вимовлені. А невикористовувані залишки коштів на рахунках федерального бюджету, за даними мінфіну, складають 7,8 трильйона рублів. А 1 жовтня, за даними того ж мінфіну, невикористовувані залишки коштів на рахунках федерального бюджету складають 7,6 трильйона рублів. Це гроші, на які можна побудувати другу країну. Для порівняння: для того, щоб вирішити проблему бідності, щоб гарантувати всім громадянам Росії реальний прожитковий мінімум - НЕ занижений, як зараз, а реальний, потрібно в рік близько 800 мільярдів рублів максимум. Це трохи більше 10 відсотків того, що валяється без руху в федеральному бюджеті. При тому, що ці гроші через податкову систему відразу і повернуться ».

Тому головна проблема країни для нашого співрозмовника очевидна: «Завдання лібералів, які у нас в уряді Медведєва і в Банку Росії, - блокувати розвиток Російської Федерації. В цілому їм це вдається ».

«Завдання лібералів, які у нас в уряді Медведєва і в Банку Росії, - блокувати розвиток Російської Федерації «Завдання лібералів, які у нас в уряді Медведєва і в Банку Росії, - блокувати розвиток Російської Федерації. В цілому їм це вдається »Фото: government.ru

«МИ БУДЕМО РУХАТИМЕТЬСЯ колишнім шляхом, БУДЕМО повзти до смути»

Що буде відбуватися далі? Прогноз від Делягина оптимізму не вселяє: «Оскільки на виборах оглушливий тріумф" Єдиної Росії "витлумачений як вотум довіри, хоча в РФ в минулому році рівень споживання впав на чверть і продовжує падати і зараз, але це витлумачено як вотум довіри не" Єдиної Росії " , а політиці, за яку вона голосує, це самогубна ліберальна соціально-економічна політика. Швидше за все, в наступному році ця політика залишиться без змін. По крайней мере, той бюджет, який внесений в Державну Думу, що не передбачає навіть теоретичної можливості розвитку російської економіки ». Нагадаємо, що сам політолог брав участь в осінніх виборах до федерального парламенту, але не пройшов в Думу за списками «Справедливої ​​Росії».

Михайло Геннадійович вважає: «Ми будемо рухатися колишнім шляхом, будемо повзти до смути». Хоча він обмовився: «У наступному році ми в неї не зірвемо. Тому що, з одного боку, нафта буде більше 50 доларів за барель, тобто будуть доходи. А найголовніше - у нас зараз національний психоз, люди істерично бояться, що 2017 рік стане 17-м роком в історичному значенні цього слова. Як це буває, подивилися на Україні, подивилися в Північній Африці, подивилися в Сирії. Люди цього дуже бояться. Тому за рахунок цього страху, за рахунок цього бажання нормального людського життя ми доживемо до 2018 року. У 2018 року ми при цій політиці, якщо вона не зміниться, швидше за все, зірвемо в смуту. Тому що люди живуть дуже погано, і вже зараз підходять до такого стану, коли їм не буде шкода ні себе, ні своїх дітей. Коли краще жахливий кінець, ніж жах без кінця ».

НАДІЙНИЙ МІРА, ЯКА ЗАПУСКАЄ самоочищення найбільш розкласти СТРУКТУР, - ПРОВЕРЕНО В ІТАЛІЇ, В ШТАТАХ

У Делягина є свої відповіді на традиційний російський питання «Що робити?», Свої рецепти виходу з нинішньої безнадійного стану російської економіки. Ось деякі з тез, озвучених обвинувачень на розмові з «БІЗНЕС Online».

«По-перше, потрібна модернізація інфраструктури. Гроші на це є. Якщо гроші розбазарять, розкрадуть на той час, значить, держава має можливість емітувати гроші за потребами економіки. Це його обов'язок. Ось чому держава відрізняється від сім'ї. Якщо вам не вистачає 5 тисяч рублів і ви їх намалюєте, ви сядете. Якщо державі не вистачає 5 мільярдів рублів, і воно їх не надрукувало, воно повинно сісти, тому що це злочин. В першу чергу треба робити автомобільні дороги. В електроенергетиці треба просто відновити цілісність енергетичного комплексу, зруйнованого Чубайсом в 2004 році. І житлово-комунальне господарство. Оскільки модернізація ЖКГ в великих, середніх і багатих малих містах є шикарним бізнесом, туди можна направити пенсійні гроші з гарантованим поверненням. Природно, за умови державного контролю », - впевнений наш гість.

Що ж зробити, щоб виділені кошти за традицією не розікрали? «Щоб не вкрали, потрібно обмежити сваволю монополій, - вважає Делягін. - Є надійна міра, яка запускає самоочищення самих розклалися структур, - перевірено в Італії, перевірено в Штатах, перевірено в деяких інших місцях. Всього-на-всього два заходи. Це, по-перше, хабародавець, що дає свідчення на суді і співпрацює зі слідством, автоматично звільняється від відповідальності, як це було в Італії. Не як у нас: якщо слідчий вирішить, якщо суддя вирішить, і не звільняється, а знижується ... Повністю звільняється за фактом співпраці! Це розриває відразу кругову поруку між чиновником і тим, у кого він вимагає гроші. Друге: якщо член оргзлочинності угруповання - а корупція у владі - це завжди мафія - не співпрацює зі слідством, у його сім'ї і близьких родичів, які не живуть разом, але близьких, конфіскуються все сумлінно придбані активи, тобто легалізовані. Єдине, що залишається, - соціальний мінімум. Це те, що робилося в Америці. В результаті мафіозі опиняються перед вибором: або ризикувати своїм життям і співпрацювати зі слідством, або приректи свою сім'ю на злидні ... »

Ще один рецепт від Делягина: «Третя річ, корисна, але не необхідна, - це електронна система прийняття рішень. Рішення приймаються миттєво, і це якісно піднімає ефективність держави, і немає часу для організації корупції. А найголовніше - мене контролюють так, що я цього не помічаю. Зазвичай як? Приходить перевірка, після цього згорає архів. А зараз я не буду розуміти, що мене перевіряють, поки до мене не прийдуть уже з конкретними питаннями по моїм діям ».

Пропонує експерт і радикально змінити податкову систему в Росії. «Просто скажіть, що людина з доходами в два прожиткові мінімуми ніяких податків не платить за визначенням. До мільйона рублів на місяць - платить нехай 13 відсотків, ну і обов'язкові соціальні внески. Вище - будь ласка, будемо збільшувати прогресивну шкалу. А наскільки збільшувати, давайте обговорювати, є фахівці з питань бюджету, з питань праці, є кримінологи ... Рік попрацюємо - скорегуємо », - каже директор Інституту проблем глобалізації. Однак додає, що навряд чи ця пропозиція пройде: «У нас принципова установка з боку наших багатих чиновників, саме чиновників! Навіть олігархи готові податки обговорювати, вони розуміють, що це маячня і безумство. Але чиновники цього категорично не хочуть. Ось це теж потрібно виправити ».

ІВАНОВ сприймали як людину, яка забезпечує лібералів ПОЛІТИЧНУ ДАХ

На інтернет-конференції Делягін прокоментував серпневу (серпень для Росії місяць особливий) сенсаційну новину - відсторонення від посади голови адміністрації президента РФ Сергія Іванова: «Є офіційна версія: у нього була трагедія, загинув син ... І Іванов вже дуже довго був на цій роботі. Коли його призначали керівником адміністрації, він сказав: «Тільки на чотири роки». А просидів там мало не 8. Цілком правдоподібна версія ».

Але інша версія, звичайно, виглядає більш інтригуюче. «Якщо я правильно пам'ятаю, саме пан Сергій Борисович Іванов був категорично проти возз'єднання Росії з Кримом. Іванов при своєму спецслужбістський минулому сприймався як ... не лідер, звичайно, ліберального клану, але як найбільш високопоставлений його представник, як людина, який забезпечував його політичний дах. Коли стало ясно, що ліберальний клан з перемогою на виборах несумісний, потрібно було дати сигнал. Одним сигналом стало звільнення міністра Ліванова, він просто дістав усіх. Його звільнили за соціологічними опитуваннями, коли побачили, що вся країна стоїть на вухах з приводу освіти, і до Ліванову ставляться краще, ніж до Гітлера і Чубайсу, але не дуже сильно краще. І його прибрали. Відносно Іванова - це друга версія: ну вистачить нам лібералів, нам потрібні менеджери. Заміна Іванова на Антона Вайн показує, що, схоже, ця версія правдоподібна ... Він займався оргпитаннями, як заступник керівника адміністрації, він менеджер ».

Догляд Іванова наш гість назвав «великою бідою» для всієї ліберальної тусовки: «Це не просто ослаблення, це велика біда». Версію змови спецслужб проти президента РФ у зв'язку зі звільненням Іванова, чищенням ФСБ, «справою полковника-мільярдера Захарченко» Михайло Геннадійович відкидає: «Це, з одного боку, міжкланова і міжвідомча боротьба, з іншого - це розуміння необхідності наведення порядку. Тому що ну так більше не можна ... ».

На інтернет-конференції Делягін також говорив про демократію, як єдиний спосіб начальнику піти на пенсію живим; про витоки «радянського чуда»; про те, хто, швидше за все, виграє президентські вибори в США; а також про майбутні президентські вибори в Росії, які сам Делягін провів б 7 листопада 2017 року. Повну стенограму інтернет-конференції чекайте найближчим часом на «БІЗНЕС Online».

Що ж зробити, щоб виділені кошти за традицією не розікрали?
Зазвичай як?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация