Михайло Делягін. Від п'ятниці до п'ятниці (Делягина цитують)

Андрій Мальгін подивився телевізор

Від п'ятниці до п'ятниці. Здавалося б, від нашого телебачення чекати сюрпризів не доводиться. Все відомо заздалегідь, вчасно узгоджено, сто раз вивірено, проціджений і заздалегідь проанонсовано. Однак минулий тиждень піднесла чимало сюрпризів

У п'ятницю включаю РЕН ТВ, щоб побачити оголошені в програмі «Російські казки» Доренко - а замість «казок» нашвидку зліплений документальний фільм про авіакатастрофу в Ярославлі. «Казки», виявляється, закрили. Причому настільки спішно, що не дали ведучому попрощатися з глядачами і зробити хоча б те, що анонсовано. Доренко пише в фейсбуці: сам пішов. Але обізнані люди кажуть: ні, не сам.

У той же день НТВ розсовує вечірній ефір і ставить під грифом «Розслідування» програму «Тінь Бородіна» - про те, як банкір Бородін грабував на пару з Лужковим за допомогою Банку Москви столичний бюджет. Знову питається: що за поспіх? Чому не пустити передачу в звичайному режимі, з включенням в програму? Нам це невідомо. Це знає тільки якийсь умовний Сурков. Він плете свою інтригу. Він створює теледействітельность.

У чорному списку

Проштрафився журналіст Дмитро Губін, який на пару з Дібровим вів на ТВЦ передачу «Тимчасово доступний». Керівництво йому каже: друга особа держави особисто розпорядився тебе вимести. А хто у нас друга особа, хто перший? Не зрозуміло нікому, навіть їм самим. І ось Губін в чорних списках, на різних каналах йому від воріт поворот дають, а на ТВЦ замінюють на іншого ведучого. Сюрприз: в програмі написано, що розмовляє Губін, вмикаєш ящик - а там вже і не Губін зовсім. І на «Росії 1» з співведучих передачі «Велика родина» його викидають. І з ранкових ефірів ВестіFM. Але не пропадати ж добру: вирізають нещасного Губіна з уже готових програм. Учасники передач дивуються: як же так, ось же ми сиділи на записи з Губіним, а в телевізорі - немає Губіна. Випарувався.

11 вересня, коли в Америці поминали жертв терористичної атаки, у нас на каналах відзначили десятирічну річницю вельми своєрідно. Практично всюди в ефір пройшли передачі (або як мінімум сюжети в підсумкових програмах), де натяками або навіть прямо стверджувалося, що справа ця темна і швидше за все самі американські спецслужби все це і влаштували. А якщо і не самі підірвали - то все одно самі винні. РЕН ТВ забарилося, так

довелося недільний денний ефір перекроювати і ставити неоголошену передачу «Десять років помсти». На Першому витягли з пилу єврокомуністів Джульєтто К'єза, який сидів свого часу в Москві на зарплати з ЦК КПРС; тепер він, виявляється, спец по 11 вересня: самі, каже, себе підірвали.

На Першому витягли з пилу єврокомуністів Джульєтто К'єза, який сидів свого часу в Москві на зарплати з ЦК КПРС;  тепер він, виявляється, спец по 11 вересня: самі, каже, себе підірвали

«Школу лихослів'я» в цьому сезоні пересунули на вівторок. Анонсовано: Михайло Делягін. Замість Делягина нам показують художника Бархіна. Він, звичайно, персонаж чудовий, було цікаво, але Делягін в своєму блозі пише: політична цензура. Ну і що б сталося, якби в нічні ефірні годинник Делягін якусь крамолу сказав? А запитати нема в кого. Умовний Сурков на те і умовний, щоб йому, на відміну від реального, питань не задавали.

нитки змови

Або ось планувалося, що на каналі «Росія 24» пройдуть три епохальних події - трансляції з'їздів ЛДПР, «Яблука» і «Правого дела». ЛДПР і «Яблуко» ми побачили, а «Правое дело» - немає. З'їзду не було? Був! Аж два, оскільки партія роздвоїлась. Але мало того, що ні транслювали, взагалі першу добу як води в рот набрали. Інтернет кипів, а в новинах на ТБ - мовчок. Чи то не відразу повідомили, чию сторону займати, то чи команда була - мовчати. Увечері першого дня щось невиразне нам сказали в «Вістях» на «Росії 1», і тільки на наступний день до тригодинним новин ожив Перший. Тут вже була повна ясність: телеканал дав репортаж, де в якості позитивних героїв фігурують провокатори Богданов і Дунаєв, які поховали вже не одну партію. З поважним виглядом дають інтерв'ю. Прохоров ж, з яким ще напередодні з таким повагою розмовляли провідні всіх федеральних каналів, несподівано перетворився на негативного персонажа, якого «партія дала відсіч». Особливо дісталося в репортажі Ройзману, через якого розгорівся весь сир-бор. Дивишся - і душа радіє: молодці «партійці» (вираз кореспондента), не дали проникнути в партію криміналу.

Прохоров всюди - на прес-конференції, на з'їзді, на зустрічі з соратниками - каже: весь змову сплів Сурков. Але тільки один-єдиний ведучий, який дебютував на РЕН ТВ Андрій Добров (він з цього тижня веде вечірні новини замість Осокіна), посмів назвати прізвище.

Гарячі страви

Ток-шоу йшли майже кожен день. Крик стояв нестерпний. Жахливо кричали учасники нового ток-шоу Павла Селіна «Останнє слово». Видно, під час запису програми цей одночасний крик кількох учасників був ще дужче, бо всю передачу довелося клеїти зі шматочків, буквально збираючи по крихтах. Жириновський виходив в ефір щодня. Але особливо кричав на соловйовської «Поєдинку» (який, якщо вірити титрів, йшов взагалі в прямому ефірі). «Есер» Микола Левич виглядав понуро і пісно. Навіть дивно, що вони закінчили майже з рівним рахунком.

До речі, коли одна партія хотіла викрити іншу в неохайності, вона як головний аргумент висувала близькість супротивника до «Єдиної Росії». Тобто неохайність і антинародна сутність «Єдиної Росії» як би навіть не обговорювалися, це само собою зрозуміло, і що цікаво, ведучий не дуже-то і заперечував.

А вже який крик був на «НТВшніков», коли обговорювалося питання, чи потрібні зірки в політиці, - взагалі не описати. Мало не билися. Але ж питання обговорювалося несерйозний. Другорядний, прямо скажемо, питання. І це, думаю, було дуже відрадно спостерігати умовного Суркову. Тому що зовні начебто все в порядку: ось вони, гарячі дискусії на телебаченні, куди вже гаряче. Ніхто не скаже, що вони не гарячі. А ось за криком якось на другий план йде ту обставину, що обговорюються речі аж ніяк не принципові. Чи не політичні, а навколополітичні. Заполітіческіе. Одному тільки Йосипу Пригожину дали висловитися по-крупному. І Йосип сказав: «Я - за тандем. За Путіна! За Медведєва! »Молодець, сідай, п'ять.

І, звичайно, задаєшся питанням, навіщо знадобилося на «Росії 1» влаштовувати щотижневу полеміку Сванідзе з Кургіняном. Адже ніякої полеміки там немає. Кургінян кричить благим матом, бігає по студії як біс, гомерично регоче. І все це тільки для того, щоб аудиторія проголосувала есемесками за СРСР і за Сталіна. Це повторюється з тижня на тиждень. На цей раз передача тільки почалася, ще ніхто нічого не встиг сказати, а вже - хоп! - на екрані результат: Сванідзе - 81, Кургінян - 1000. І під кінець диктор голосом Левітана повідомляє: «Країна проголосувала так ...» І виходить, що країна вся, цілком, за Сталіна і за радянський концтабір.

Якщо приймати близько до серця ці результати, можна рехнуться. Але скажемо собі: спокійно, це всього лише телевізійна дійсність. До реальності вона відношення не має.

NewTimes.ru


Знову питається: що за поспіх?
Чому не пустити передачу в звичайному режимі, з включенням в програму?
А хто у нас друга особа, хто перший?
Ну і що б сталося, якби в нічні ефірні годинник Делягін якусь крамолу сказав?
З'їзду не було?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация