Михайло Хазін - про те, кому вигідний слабкий рубль

Центробанк заявив, що більшості російських підприємств потрібен сильний рубль. За даними регулятора, страждають від зміцнення національної валюти лише ті, хто орієнтований на зовнішній попит. Це, наприклад, виробники виробів з дерева, гуми і пластмаси. Вони експортують більше, ніж витрачають на імпортну сировину. Центробанк заявив, що більшості російських підприємств потрібен сильний рубль

При цьому для інших вигідний саме сильний рубль, впевнені в ЦБ . Наприклад, фармацевтичної галузі потрібен курс 42 рубля за долар, тому що вона сильно залежить від іноземної сировини, харчової - 49 рублів за долар.

Однак представники бізнесу з аналітиками з ЦБ не погоджуються. Деякі вважають, що навіть нинішній курс завищений, і називають прийнятним рівень 65-70 рублів за долар. Ряд підприємців і зовсім говорять, що міцний рубль заважає промисловості розвиватися, а саме знижує прогнози темпів зростання промисловості на 1-1,2 п. П.

Як повідомляла "Правда.Ру", раніше Центробанк представив пояснювальну записку, в якій спрогнозував, які ризики несе заниження курсу рубля. Спроби зменшити реальний курс за допомогою операцій на валютному ринку часто завершуються провалом, резюмує відомство.

Як пишуть автори дослідження, реальний валютний курс все одно зміцнюється, але під дією більш високих темпів зростання цін (заробітних плат - через конкуренцію за працю з боку неторгованих сектора). Така ситуація була в Росії в 2000-і роки.

Що насправді краще для економіки - слабкий або сильний рубль? На питання "Правди.Ру" відповів Михайло Хазін, президент Фонду економічних досліджень Михайла Хазіна, економіст, публіцист.

- Який курс рубля потрібен російській економіці? Яким галузям вигідно зміцнення рубля, а хто від цього постраждає?

- Це залежить від дуже великої кількості обставин. Експортні галузі виграють, якщо вони не брали великі кредити. Якщо брали великі кредити, то потрібно дивитися на кожне конкретне підприємство. Все залежить від компанії. Якщо компанія експортна, то їй, безумовно, вигідніше, щоб рубль був слабший, але якщо при цьому у компанії великі валютні борги, то їй при слабшає рублі важче буде ці борги обслуговувати.

Якщо мова йде про внутрішній виробника, то для нього зниження рубля - це підвищення потенціалу імпортозаміщення. Але при цьому, оскільки рублеві кредити не видаються, а кредити можна брати валютні, то посилення долара створює їм проблеми.

Я не можу дати прогноз політики ЦБ в цілому. Там є фактори, які я обчислити не можу. Наприклад, комерційні інтереси керівників ЦБ. Я не знаю, які масштаби сьогодні операцій Carry trade. Від цього залежить, чи будуть вони тримати курс рубля - або можуть собі дозволити його опустити.

Читайте останні новини " Правда.Ру " на сьогодні

Що насправді краще для економіки - слабкий або сильний рубль?
Який курс рубля потрібен російській економіці?
Яким галузям вигідно зміцнення рубля, а хто від цього постраждає?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация