Микита Михалков: "Росії Путіна послав господь"

Фото С. Миколаєва

Глядачі в київський Міжнародний центр культури і мистецтв почали підтягуватися ще мало не за годину до початку. Вечір розпочався з появи Михалкова на кіноекрані в образі царя з його найвідомішої картини "Сибірський цирульник". Юнкера, золоті аксельбанти, Микита Сергійович на білому коні: "Бережіть російського солдата. П'ємо до дна" - і летять кришталеві стопки на кам'яні плити, дзвонять храмові дзвони ... А в цей момент на сцену виходить сам Михалков.

По суті, весь бенефіс, що продовжився більше чотирьох годин, умовно можна розділити на дві частини: розмова по душам з глядачем, уривки з нового ще не завершеного фільму "Стомлені сонцем-2" - до антракту і показ фільму "12" - після нього. Про незакінченої роботі сказав так: "Там ще не все доведено до розуму - немає комп'ютерної графіки, звук недосконалий, але все ж це дасть вам уявлення про фільм".

УРИВОК. Міст. По ньому бредуть сотні втомлених людей: селяни з нехитрими пожитками, відступаючі солдати, поранені. На горизонті з'являються літаки з хрестами на крилах. Люди тривожно завмирають, а фашистські Мессершміти на бриючому польоті починають поливати їх свинцем з кулеметів. І в цю ж мить замінований міст злітає на повітря ... Коли дим розвіюється, то камера показує лише покручені людські тіла. Потім - табір ув'язнених, де повним ходом йде евакуація. "Хто дійде - той дійде. Хто впаде - пристрелити". Політичних в'язнів зганяють в дощатий сарай і закривають на засув, після чого НКВДисти підганяють туди вантажівку, з якого з кулеметів в упор б'ють по сараю. Зміна кадру. Герой Михалкова повзе по випаленої землею, навколо лежать тіла сотні убитих, палахкотять підбиті танки. З неба німці скидають на солдатів ... ложки, в днищах яких просвердлені дірки, а на держаках: "Іван, ми йдемо за тобою". Михалков стоїть на колінах і, погрожуючи неба кулаком, виє від люті.

Прем'єра фільму з рекордним для російського кінематографа бюджетом в 55 мільйонів доларів призначена на 9 травня 2010 року. Крім самого Михалкова, в картині також зіграли Олег Меньшиков ( "Стомлені сонцем"), Дмитро Дюжев ( "Бригада") та Андрій Панін ( "Мама не горюй"). Нагадаємо, що дія перших оскароносних "Стомлених сонцем" розгорталося в 30-х роках, в той час як дія нового - під час Великої Вітчизняної війни. При цьому в новому фільмі зустрінуться цілих три центральних персонажа, які раніше вважалися загиблими. У тому числі "воскресне" і герой Михалкова комдив Котов, згинув, як вважали багато до цього, в безодні таборів.

В одному зі своїх інтерв'ю Микита Сергійович зауважив, що знімає продовження "Стомлених сонцем" для того, щоб нагадати всім, що найстрашнішу в історії людства війну, виграв саме російський народ і російський солдат.

РОЗМОВА за чашкою чаю. Перше, що зробив Микита Сергійович, вийшовши на сцену, - попросив "включити світло", щоб бачити глядачів. Влаштувавшись в затишному кріслі і по-домашньому "ганяючи чаї", режисер майже півтори години захоплююче відповідав на записки, що надсилаються із залу. А цікавило глядача буквально все, що стосувалося життя і творчості Микити Сергійовича: погляди на релігію ( "Не люблю" свічники "- великих начальників, які раптово стали віруючими і стоять по церквах зі свічками в руках"), відносини з жінками ( "Якби я сильно захоплювався жіночою статтю, то хіба я встиг би зробити все те, що вже зробив "), політичні уподобання (" я монархіст і вірю, що для Росії це єдино вірний вектор напрямку ". Так само Михалков зізнався, що на його думку" Путіна Росії послав Бог ").

Довелось режисерові прочитати і безстороннє: "Ми заплатили гроші, щоб подивитися на генія, але ми його не бачимо". На що Михалков розсміявся: "Я радий, що ви зрозуміли, що я ніякий не геній. Я навіть не пан, як часто мене любить величати преса. Я просто людина, яка не хоче бути мишею і якому пощастило займатися тим, що йому глибоко по душі ".

Окремо варто відзначити, що Микита Сергійович спілкувався з глядачем явно "не по папірці", він раз у раз, повертався до прес-конференції, що пройшла буквально за годину до бенефісу, звертався за уточненнями в зал, - було видно, що Михалков спілкується з непідробним задоволенням і глядач відповідав йому тим же. Що, однак, не завадило деяким не залишитися на перегляд "12" після антракту: "Ми не на машинах до Михалкову приїхали, нам би до закриття метро встигнути додому дістатися", - пояснював народ.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация