Микола Бобкін. Жорстокі будні Гази - спалах ізраїльсько-палестинського конфлікту - Фонд Стратегічною Культури

Ізраїль обіцяє використовувати снайперів економно

Зіткнення в секторі Газа тривають, все більше нагадуючи геноцид палестинців. Праві лідери Ізраїлю на чолі з прем'єр-міністром Нетаньяху не хочуть шукати вирішення конфлікту з Палестиною на основі діалогу про створення двох держав і демонструють готовність вбивати, щоб придушити опір палестинців.

Ізраїльська армія вбиває палестинців в Газі

За останній тиждень ізраїльтяни застосували проти мітингувальників палестинців безпілотники, що скидали боєприпаси зі сльозогінним газом, завдали авіаудари, а 6 квітня вивели на передові позиції снайперів, які розстрілювали учасників протесту. В цей день було вбито дев'ять і поранені 1070 осіб. У перший день протестів 30 березня втрати палестинців були ще більше: 16 убитих і 1415 поранених. Поширені в мережі відео показують, як снайпер стріляє в спину палестинця; на інших кадрах видно, як вбивають молиться демонстранта і вражають вогнем тих, хто тримає в руках палестинський прапор.

Всі, хто потрапляє в приціл, повинні бути розстріляні. Про це пише The Independent, пропонуючи читачам уявити, якою була б реакція Заходу, якби так боролися з антиурядовими демонстрантами в Сирії: той же Борис Джонсон на всіх кутах називав би Башара Асада м'ясником, а Ніккі Хейлі розмахувала б фотографіями загиблих в Раді Безпеки ООН.

Однак США підтримують Ізраїль, де наполягають на тому, що демонстранти-палестинці представляють військову загрозу для єврейської держави. Засудити Ізраїль для Вашингтона рівнозначно визнанню некомпетентності президента США: нова хвиля протестів палестинців спровокована рішенням Трампа визнати столицею Ізраїлю Єрусалим і перемістити туди американське посольство з Тель-Авіва.

Карта протестів

The Washington Post пише , Що ізраїльська блокада обмежує переміщення людей і товарів, палестинці опинилися в ізоляції від зовнішнього світу, у них немає можливості виїхати на роботу, навчання або для відвідування родичів. Міжнародна ізоляція і невдалі спроби примирення розірвали економіку Гази на шматки. Рівень безробіття наближається до 50%, два мільйони жителів Гази отримують тільки кілька годин електроенергії кожен день, водопровідна вода непридатна для використання, а берегова лінія забруднена тоннами необроблених стічних вод. Те, що Ізраїль намагається представити як боротьбу з ХАМАС, насправді є геноцидом палестинців Гази, абсолютна більшість з яких відносять себе до нащадків тих, для кого ця зайнята євреями земля завжди була батьківщиною.

У коментарях до тим, що відбувається в Газі подій багато експертів принципово не погоджуються з ізраїльської трактуванням подій. Здивування викликає саме використання слова «зіткнення» в описі військових дій Тель-Авіва проти палестинців. The Los Angeles Times нагадує , Що «зіткнення» передбачає відносний паритет сторін, обмін рівними ударами, але в Газі цього немає. Там з одного боку - неозброєні демонстранти, з іншого - відмінно озброєна армія, яка не вступає в пряме зіткнення, а винищує протестуючих палестинців дистанційно. Безпілотники, бойові літаки і снайпери ведуть вогонь з безпечного для них відстані.

Мова йде не про збройне протистояння Ізраїлю і ХАМАС, мова йде про вбивства беззбройних палестинців. 6 квітня загинув відомий палестинський журналіст Ясір Муртаг, він помер від вогнепального поранення. Коли в нього стріляли, він був в куртці з написом Press і тримав в руках відеокамеру. Президент Палестини Махмуд Аббас в черговий раз закликав ООН захистити палестинський народ. Звернення президента Палестини підтримав Кувейт, який представляє арабські країни в Раді Безпеки. Кувейт запропонував прийняти резолюцію, що визнає право палестинців на мирні протести, і наполягає на проведенні незалежного і прозорого розслідування загибелі палестинців. Повідомляючи про кувейтської ініціативи, The Times of Israel нагадує про ізраїльську позиції. Посол Ізраїлю в ООН Денні Данон вимагає від Ради безпеки «засудити ХАМАС, який використовує дітей в якості живого щита». На його думку, ООН повинна закликати ХАМАС «до припинення цих провокацій, які тільки підсилюють насильство і напруженість». The Times of Israel призводить позицію ізраїльських військових, представник яких підполковник Джонатан Конрікус, покладаючи вину за вбивства палестинців на ХАМАС, обіцяє надалі використовувати снайперів «економно» - тільки проти тих, хто представляє «значну загрозу».

Однак, незважаючи на осуд міжнародною громадськістю проведеної Вашингтоном політики односторонньої підтримки Ізраїлю, Дональд Трамп продовжує слідувати цим курсом. До 70-річчя Ізраїлю, яке відзначатиметься 14 травня, він перемістить частину американського посольства з Тель-Авіва до Єрусалиму. Очікується, що Трамп зробить і ще один подарунок єврейській державі: з великою ймовірністю 12 травня президент США оголосить про вихід з ядерного угоди з Іраном. Обидва ці рішення Трампа в стані остаточно обвалити крихкий мир на Близькому Сході.

Жорстоке придушення Ізраїлем масових виступів палестинців веде до такої кризи, в який будуть втягнуті Ліван, Сирія і Іран. Тегеран готовий прийти на допомогу Палестині, це підтвердив Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї в листі до керівника ХАМАС Ісмаїла Ханія. Ліван, де домінуючою політичною і військовою силою є «Хезболла», також підтримує палестинців. Питання про Палестині вже стоїть на порядку денному міжнародних організацій. 6 квітня на конференції міністрів закордонних справ країн-членів Руху неприєднання в Баку була прийнята спеціальна декларація по Палестині, засуджує дії ізраїльського режиму проти палестинських демонстрантів. Від Тель-Авіва вимагають припинити будівництво і розширення незаконних поселень, знесення палестинських будинків, акти колективного покарання населення, утримання під вартою тисяч цивільних осіб.

Якщо Ви помітите помилку в тексті, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб відіслати інформацію редактору.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация