Миколаївські голуби нової забарвлення, миколаївські голуби торцеві

  1. Походження і розвиток породи
  2. Сучасна селекція тучерезов
  3. Характерні зовнішні ознаки миколаївців
  4. Багатобарвність білохвостих птахів
  5. Особливості стилів польоту
  6. Правила розведення сучасних тучерезов

Популярною серед високольотні в Росії є миколаївська порода голубів, яких фахівці називають тучерезамі

Популярною серед високольотні в Росії є миколаївська порода голубів, яких фахівці називають тучерезамі. Птахи відрізняються унікальними льотними можливостями і здатні підніматися на висоту до 2 км, здійснюючи дивовижні по своїй траєкторії безкружние польоти. Чорні білохвості і інші миколаївці за своєю природою є індивідуалістами, вважаючи за краще літати поодинці або парами, а для зльоту і посадки їм досить ділянки площею 4 кв. м.

Походження і розвиток породи

Достовірно про походження миколаївських голубів нічого не відомо, але за однією з легенд, предки цих були завезені в район міста Миколаєва на початку XVIII століття з Польщі. Польських білохвостих птахів високо цінував король. Його піддані тримали їх при собі для передачі поштових відправлень.

За іншою версією, перші представники цієї породи були завезені в північне Причорномор'я грецькими торговцями. Згодом вони адаптувалися до місцевих умов проживання, скористалися з дикими голубами і навчилися злітати вертикально, використовуючи силу вітру (торцеві миколаївці).

Перша згадка про цю породу зафіксовано в архівах 1799 року, де миколаївські голуби королівської породи визнаються найкращими високольотні птахами Європи. Вони демонструють відмінні льотні характеристики навіть в умовах сильних причорноморських вітрів.

Сучасна селекція тучерезов

Згодом якості породи, офіційно систематизованої в 1910 році були дещо змінені. Мали традиційний хрестовий тип літа (жайворонок) отримали назву Старомиколаївська голуби. За ними також закріпилася назва старорежимні.

Демонструють більш сучасний тип літа птиці отримали назву миколаївські високольотні.

Історія має властивість робити незвичайні піруети. Вже незабаром миколаївських голубів почали масово завозити в Польщу, де від них була виведена нова порода польських орликів, практично повністю імітують стиль польоту миколаївського тучереза.

Головною особливістю, що обумовило унікальні льотні якості цієї породи, стали постійні сильні вітри, сила яких досягає 7-10 м в секунду і більше.

Характерні зовнішні ознаки миколаївців

Представниками миколаївських голубів прийнято вважати середніх за величиною птахів з міцним кістяком, добре розвиненою мускулатурою і щільним оперенням, що витримує сильні пориви вітру. Тучерези повинні відповідати наступним ознаками:

  • мати довжину тіла не більше 40 см, а нахил тулуба до землі в стоячому стані не повинен перевищувати 45 градусів;
  • широка спина птиці повинна плавно переходити в укорочену шию;
  • злегка опукла збільшені груди;
  • кругла вузька голова повинна мати гладке оперення;
  • середній дзьоб має злегка вигнуту форму;
  • потужні крила щільно прилягають до тіла;
  • розташований горизонтально до землі хвіст має до рульових 16 пір'я, дозволяючи регулювати висоту і швидкість польоту птиці;
  • темно-бордові лапи не мають оперення, що заважає польоту.

Багатобарвність білохвостих птахів

Сучасні голуби миколаївські можуть мати різне забарвлення, але їх хвіст обов'язково повинен бути білим. Самки трохи менше розміром, ніж самці, що дозволяє голубівників розрізняти їх з самого раннього розвитку і планувати їх розведення.

За забарвленням миколаївських голубів розділяють на: «мурих» з строкатим вбранням; «Мартинів», мають більш яскраві кольори голови, спини і крил; «Грівунов», Бокатов (пофарбовані боки) і білохвостих, лише зрідка здатних мати чорне пір'я по краях хвоста.

Найбільш улюбленими у заводчиків вважаються миколаївські червоні і білохвості голуби. Також популярно розведення чорних білохвостих і червоних білохвостих особин, відмінно видимих ​​під час здійснення польоту.

Особливості стилів польоту

Голуби миколаївської високольотні породи по праву вважаються кращими літунами з нині відомих представників пернатих. Вони легко піднімаються на висоту до 1 км, а добре треновані особи здатні досягти позначки 2 км, ширяючи на такій висоті до 6 годин.

Вони вважають за краще злітати зграєю, але знаходяться в повітрі поодинці або парами, здійснюючи красивий безкружний політ. За стилем виділяють безперервно тріпотливих крилами «жайворонків» (старорежимні), літаючих дуже схоже «метеликів», а також голубів торцевих, вертикально злітають вгору і тримають тіло перпендикулярно вітрі.

В останні роки особливої популярності здобув став новинкою «серпастий» стиль польоту, при якому птахи тримають тіло горизонтально землі, здійснюючи помахи крилами, розчепіреними в формі серпа.

Правила розведення сучасних тучерезов

Незважаючи на те, що високольотні голуби цієї породи відрізняються невибагливістю, і їх розведення є навіть початківцям голубівників, вимагає дотримання певних правил.

Якщо ви вирішили зайнятися розведенням миколаївських голубів, то повинні подбати про те, щоб вони мали достатньо місця для розмноження і годування.

Птахи не люблять зайву вологість і протяги. Голубник зобов'язана бути просторою, даючи можливість розводити велику кількість потомства. Стаття «Облаштування голубники» підкаже, як і що потрібно зробити для зручності птахів.

Місце для годування потрібно регулярно прибирати, щоб не допустити розвитку інфекцій. Незважаючи на стійкість до зовнішнього середовища, птиці досить болючі і вимагає негайного лікування при виявленні найменших ознак захворювань.

Незважаючи на стійкість до зовнішнього середовища, птиці досить болючі і вимагає негайного лікування при виявленні найменших ознак захворювань

У звичайних умовах голуби створюють пари на все життя, але для розведення голубів чистої лінії потрібно парувати особин з різних пар. У таких випадках в шлюбний період птахів поміщають в ізольовані клітини, проводячи годування прямо в них. При вирощуванні миколаївців слід враховувати те, що вони мають дуже коротку травну систему і їх харчування повинно бути максимально збалансованим.

Представники миколаївської породи високо цінуються заводчиками за свої зовнішні характеристики і красиві стилі польоту.

Поставте лайк, якщо стаття була для вас цікавою і корисною.

Напишіть в коментарях, голубів якої породи ви віддаєте перевагу розводити.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация