Мілош Земан та незнайдений «Гітлер - джентльмен»

  1. Ф. Пероутка відмежувався від пронімецькою інтерпертаціі своїх статей
  2. М. Земан не вибачився за висловлювання про Ф. Пероутка
  3. Канцелярія президента не може виступати в якості відповідача

Мілош Земан, фото: ЧТК / Ондржей Демл   Доказом тривалого між Касловой і Земаном спору послужило висловлювання останнього на міжнародному форумі 2015 року, присвяченому Голокосту Мілош Земан, фото: ЧТК / Ондржей Демл Доказом тривалого між Касловой і Земаном спору послужило висловлювання останнього на міжнародному форумі 2015 року, присвяченому Голокосту. Міркуючи про причини підтримки фашизму з боку ряду інтелектуалів, президент заявив, що Ф. Пероутка оступився в період Протекторату Чехії і Моравії, написавши в 1938 р вихваляє статтю «Гітлер - джентльмен». 23 травня Мілош Земан зізнався, що вважає «своєю помилкою факт цитування тексту Ф. Пероутка, який до цих пір не вдалося виявити». Одночасно він, тим не менш, повторив, що вважає публіциста оступилися.

«Хоча Фердинанд Пероутка був, без сумніву, видатним журналістом, в певний період свого життя він, як я стверджував, підкорився нацистської ідеології»,

- заявив в середу на празької конференції «Жофінскій форум» глава ЧР. Він додав, що доказом цього є інші публікації Пероутка часів Першої республіки і протекторату. Як вважає Земан, суперечка б взагалі не виник, якби він цитував інші статті цього автора, наприклад "Dynamický život" ( «Динамічне життя») або "Češi, Němci a Židé" (Чехи, німці та євреї), на його думку, «огидно aнтісемітского характеру». За словами Земана, Пероутка був натхненний нацизмом і Гітлером.

«Пан Земан здатний мене здивувати кожного разу, і, на жаль, дуже неприємно. І слова президента щодо статті «Гітлер - джентльмен» я не вважаю вибаченням. Земан, скоріше, висловив таким чином жаль, що він використовував щось, чого не можна знайти доказів просто тому, що такі не існують »,

- поділилася своєю думкою з «Чеським Радіо» внучка Ф. Пероутка Тереза ​​Каслова. За діда вона заступилася відразу ж після першої «викривальної» мови Земана на його адресу, нагадавши, крім іншого, і одну з причин, по якій її предок не поділяв поглядів нацистів: «Моя бабуся була єврейкою, тобто Пероутка жив з єврейкою. Його дочка - наполовину єврейка. Антисемітом він не був ».

Ф. Пероутка відмежувався від пронімецькою інтерпертаціі своїх статей

Фердинанд Пероутка, фото: архів Чеське телебачення   Пероутка як публіциста висвітлював у своїх коментарях політичні події на вітчизняній та міжнародній сцені Фердинанд Пероутка, фото: архів Чеське телебачення Пероутка як публіциста висвітлював у своїх коментарях політичні події на вітчизняній та міжнародній сцені. Будучи активним критиком ідеологій нацизму і комунізму, ще за часів Першої республіки піддавався критиці з боку комуністів і представників крайніх правих поглядів. Він неодноразово критикував А. Гітлера за його брехню і фальшиві обіцянки. Після закінчення війни очолив газету Svobodné noviny, oснованную замість передвоєнної Lidové noviny. Oдновременно працював в щоденнику Dnešek (1945-1948), який став наступником довоєнного видання Přítomnost. Використовувати початкові назви цих видань було неможливо, так як вони виходили і в період протекторату, що дискваліфікувала їх в очах суспільства, котрий пережив жахи війни. Саме в ці роки, як і пізніше, комуністи розкритикували Ф. Пероутка, звинувачуючи його в лояльності нацистам, що нібито мала місце в 1939 році. Свідченням його зради вони вважали статті Dynamický život і Hitler po lidské stránce ( «Гітлер як людина»), авторство яких було приписано Пероутка помилково. Після війни журналіст не тільки засудив такі нападки, а й відмежувався від пронімецькою інтерпертаціі своїх публікацій.

В результаті комуністичного путчу в лютому 1948 року Ф. Пероутка покинув батьківщину. Після 1989 року його ім'ям в країні назвали престижну журналістську премію.

М. Земан не вибачився за висловлювання про Ф. Пероутка

Суперечка між президентом, який посилався на статтю «Гітлер - джентльмен», і родичкою публіциста прийняв затяжний характер. Каслова спочатку вимагала ізвіненеій у вигляді відкритого листа родичам Пероутка на порталі президента, а пізніше шукала правди в суді. У лютому 2016 року суд зобов'язав Канцелярію президента принести офіційні вибачення за наклепницькі твердження, що пролунали з вуст глави Чехії. Канцелярію зобов'язали надіслати на адресу Т. Касловой текст такого змісту:

«Фердинанд Пероутка не є автором статті під назвою« Гітлер - джентльмен », а також не є автором вислову« Якщо ми не повинні співати з ангелами, то повинні завивати з вовками ». Чеська Республіка приносить свої вибачення за все принижують його гідність висловлювання ».

Прозвучала апеляційне оскарження судового вердикту. Президент досі не вибачився за це висловлювання, хоча Празького Граду так і не вдалося довести факт існування фігурувала в висловлюванні статті. Земан пообіцяв винагородити премією в 100 тисяч крон того щасливця, який знайде текст, що підтверджує правоту його слів. Однак журналу зі згаданою статтею нікому досі виявити так і не вдалося.

Канцелярія президента не може виступати в якості відповідача

Прозвучало в середу на Жофін висловлювання президента Тереза ​​Каслова визнала черговим образою пам'яті свого діда:

«Мілош Земан прагне інтерпретувати тексти на свій лад, вириваючи фрази не тільки із загального контексту сказаного, але, перш за все, з контексту того часу».

За рішенням Верховного суду ЧР справу направлено на новий розгляд Районного суду Праги-1. Як повідомило «Чеське радіо», судді в даному випадку зобов'язані «застосувати інший закон», а Канцелярія глави держави не може виступати в якості відповідача в даному судовому процесі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация