Міністерство культури Республіки Алтай

У Росії 23 січня відзначається День захисника Вітчизни. Історія російського воїнства знає чимало героїчних перемог, яскравих прикладів мужності, стійкості і відваги. У нашому суспільстві захисники Вітчизни споконвіку користувалися особливою пошаною і повагою, військова служба завжди вважалася покликанням сильних духом і вірних боргу людей.

В ознаменування славних бойових традицій захисників Вітчизни 22 лютого 2017 р Національний музей відкрив стала вже традиційною Вахту пам'яті «Батьківщини вірні сини». Даний захід було організовано спільно з Радою Алтайського Регіонального відділення Всеросійської громадської організації ветеранів «Бойове братство» (голова А.М. Вілісов).

У фонди Національного музею А.М. Вілісов передав на постійне зберігання медаль «ЗА ВІДВАГУ», яка була виявлена ​​в місті Горно-Алтайську. Медаль прінадлежалаФедорову Івану Дмитровичу, покликаному з м Ойрот-Тура (м Гірничо-Алтайськ).

У нагородної системи СРСР однією з найбільш значущих є медаль «ЗА ВІДВАГУ», яка була заснована Указом Президії Верховної Ради СРСР від 17.10.1938 р «Про заснування медалі« За відвагу ». У Положенні про медалі йдеться: «Медаль« За відвагу »заснована для нагородження за особисту мужність і відвагу, проявлені при захисті соціалістичної Вітчизни і виконанні військового обов'язку. Медаллю «За відвагу» нагороджуються військовослужбовці Червоної Армії, Військово-Морського Флоту, прикордонних і внутрішніх військ та інші громадяни СРСР ». Серед перших нагороджених цією медаллю були прикордонники Н. Гуляєв і Ф. Григор'єв, затримали групу диверсантів у озера Хасан. До початку Великої Вітчизняної війни за мужність і відвагу при захисті державних кордонів СРСР і в радянсько-фінській війні медаллю було нагороджено близько 26 тисяч военнослужащіх.Во час Великої Вітчизняної війни за період з 1941 р по 1945 р було вироблено понад 4 млн. Нагороджень . В ході Великої Вітчизняної війни деякі червоноармійці були удостоєні чотирьох, п'яти і навіть шести медалей «ЗА ВІДВАГУ».

Головними гостями заходу стали учасники молодіжних патріотичних клубів районів Республіки Алтай, які навчаються Гірничо-Алтайського педагогічного коледжу, Аграрного коледжу, студенти Гірничо-Алтайського державного університету.

З вітальними і вітальними словами на адресу присутніх виступили помічник військового комісара Республіки Алтай, підполковник В.Ю. Бурий, старший науковий співробітник відділу історії Національного музею імені А.В. Анохіна В.Я. Кидиева.

В рамках Вахти пам'яті «Батьківщини вірні сини» відбулися: тематична екскурсія «Гірський Алтай в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.», Підготовлена ​​науковим співробітником культурно-освітнього відділу М.І. Улагашевим; огляд ресурсів медіатеки інформаційно-освітнього центру «Російський музей: віртуальна філія», представлений старшим науковим співробітником відділу історії І.В. Полтева.

Полтева

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация