Міністерство освіти назвало найкращі вузи України

Як і в багатьох інших рейтингів, лідирує університет Шевченка

Фото: Григорій Салай

Міносвіти склало рейтинг найкращих вишів країни в різних сферах: технічної, гуманітарної, медичній, аграрній, економічній, юридичній і т. Д. Оцінювали, в першу чергу, результативність діяльності університету: якість знань випускників та їх працевлаштування на ринку праці, професійну компетентність і рівень кваліфікації, конкурентоспроможність, мобільність і захищеність на ринку праці.

Ми порівняли рейтинг МОН з щорічним рейтингом "Компас", який складає група СКМ і "Сегодня" (оцінюють випускники, роботодавці і експерти). Кращим економічним вузом і МОН, і "Компас" називають КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, а найкращим юридичним вузом одноголосно названа Юракадемія ім. Ярослава Мудрого. Кращим вузом в сфері будівництва "Компас" вважає КНУ строительсва і архітектури (МОН відвів перше місце НАУ). В цілому найкращим університетом "Компас" вважає НТУУ "КПІ» (у МОН серед технічних вузів він зайняв 4-е місце), на 2-му місці - КНУ ім. Тараса Шевченко , На 3-м - КНЕУ ім. Вадима Гетьмана.

111_58

"Ми складали рейтинг по галузях, адже порівняти театральний університет ім. Карпенко-Карого з університетом ім. Шевченка неможливо, - сказав" Сегодня "директор департаменту з вищої освіти МОН Юрій Коровайченко. - Система така: ми направляємо вузам форми, вони заповнюють, їх підписує ректор, потім ми перевіряємо дані, коригуємо і заганяємо їх в машину. і вже комп'ютер вважає показники. Рейтинг створюється з метою стимуляції подальшого розвитку вузів, а не заради підвищення їхньої популярності ". Але координатор громадської ініціативи "Студентський захист" Андрій Черних сумнівається в об'єктивності рейтингу: "Як на мене, технічним вузом номер один повинен бути КПІ або як мінімум" Львівська політехніка ". І звідки цей критерій з працевлаштування - кількість липових довідок або договорів, які подаються перед здачею диплома? А найбільше на роботу беруть з Шевченка, КПІ, Богомольця та Аграрного київського ". "Не завжди важливо, який вуз закінчив людина, - каже менеджер по персоналу київської транспортної компанії Андрій Куриленко. - Роботодавці більше роблять акцент на тих, хто менше просить грошей за свою роботу, плюс досвіду ".

Читайте також: Де і за скільки в Україні отримати освіту дистанційно

Абітурієнти, тим часом продовжують подавати заяви на вступ і, за даними МОН, вибирають КНУ ім. Тараса Шевченка (туди подали 22 429 заяв), НАУ (17 208 заяв), НТУУ «КПІ» (16 817 заяв), Львівський національний університет імені Ивана Франко (14 523 заяви) та "Львівську політехніку" (13 503 заяви). Також в топ популярних вузів потрапили Національний педуніверситет ім. М.П. Драгоманова, Харківський національний університет їм. В.Н. Каразіна, КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, Дніпропетровський національний університет ім. Олеся Гончара та Київський національний торговельно-економічний університет.

Сиротіють заради вузу

Абітурієнти цього року скаржаться, що пільговиків занадто багато, і через це в університет можуть не потрапити навіть найрозумніші. Наприклад, киянка Олександра Саркісова з усіх предметів при здачі ЗНО набрала від 190 балів. "Ми думали, проблем з надходженням не буде, - каже мама Олександри Оксана. - Але в рейтингу до нас 13 пільговиків, а вони в будь-якому випадку надійдуть". Члени приймальних комісій теж скаржаться. "Ми на факультеті соціології (КНУ ім. Т. Г. Шевченка) їх практично немає. Але у юристів дуже багато, - говорить член приймальної комісії Олена Вікторівна. - На які тільки хитрування не йдуть: стають сиротами за півроку до поступления. Хто -то з батьків пише відмову від дитини - і все, він пільговик ".

Читайте також: Абітурієнти не знають, куди йти вчитися, виправляють бали на копіях і підробляють довідки

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

І звідки цей критерій з працевлаштування - кількість липових довідок або договорів, які подаються перед здачею диплома?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация