Міноборони відмовилося від бронеавтомобіля «Тигр»

Міноборони з 2014 року перестане купувати броньовані машини «Тигр». Як розповіли «Известиям» в Міноборони, замість них в війська будуть поставлені італійські броньовики IVECO LVM-M65 , Які в Росії отримали назву «Рись» . Наявні 50 бронемашин «Тигр» продовжать експлуатувати в спецпідрозділах як армійських джипів. Таким чином, військова історія одного «російського хаммера» буде завершена.

Головною причиною рішення військові називають відсутність перспектив щодо модернізації російської машини. «Навіть якщо модернізувати« Тигр »за 5-го класу захисту, як нам потрібно, він не зрушить з місця, тому що він буде дуже важким і потужності двигуна і ходової частини не вистачить. До того ж на ці роботи Військово-промислова компанія (ВПК), яка виробляє «Тигр», просить три роки. Навіщо ми будемо чекати стільки часу, якщо вже зараз можемо почати оснащення військових частин «Риссю», - пояснив високопоставлений представник Міноборони, що працює в системі закупівлі озброєння та військової техніки.

• За його словами, ті «Тигри», які пройшли держриймання і зараз стоять на озброєнні частин Міноборони, мають 3-й клас захисту по ГОСТу 1996 року. При цьому МВС закуповує машини, що пройшли сертифікацію внутрішніх військ вже по 5-го класу. Але для військових цей сертифікат не аргумент. Головна відмінність між класами - здатність броні витримати обстріл з автоматів і кулеметів.

Експерт по стрілецької зброї Віктор Кораблін пояснив, що машина з захистом 3-го класу пробивається зі звичайного автомата. «Практично всі кулі для автоматних патронів зараз роблять з термоупрочненним сердечником. Вони пробивають 3-й клас метрів з 10, а ось 5-й клас пробити вже не можуть. Звичайно, на 10 метрів теж потрібно ще зуміти підійти », - говорить він.

• Представники ВПК розповіли, що Міноборони зараз закупило кілька десятків «Тигрів» ГАЗ-233014 і ГАЗ-233114. Вони відрізняються лише двигуном - у 014-ї моделі він американський, у 114-й - російський, виробництва Ярославського моторного заводу. Обидві машини витримують вибух фугасу мощностью200 гтротіла і потрапляння сталевої кулі калібра7,62 ММОТ автомата Калашникова.

• При цьому в ВПК підкреслили, що у них вже готовий «Тигр» з класом захисту 6A, який витримує попадання бронебійною гвинтівкової кулі. Однак в Головному автобронетанкового управління (ГАБТУ) Міноборони, яке займається закупівлею і прийняттям на озброєння колісної та гусеничної техніки, відмовляються в це вірити.

• Представник ГАБТУ заявив «Известиям», що особисто спостерігав, як «Рись» витримала підрив фугасу мощностью6,145 кг. Випробування проходили в 2011 році в Німеччині на полігоні незалежного випробувального центру.

• Однак в ВПК стверджують, що «Тигр-6А» краще «Рисі» і безпечніше для екіпажу: «У« Тигра »зварений корпус, він може витримати потужний вибух без шкоди для тих, хто знаходиться всередині. А у «Рисі» бронепластини прикручені до рами, і під час вибуху через щілин в місцях кріплення виникає мікроперепад тиску в салоні, смертельний для людини ».

• Головний редактор журналу «Арсенал» Віктор Мураховський пояснив, що з практичної точки зору «Тигр» нічим не гірше «Рисі», однак Міноборони віддало перевагу «Рись» заради італійських технологій.

«Рись» - це середній світовий рівень. Задумка була в тому, щоб зайти на італійський ринок, а потім закупити технології по іншим машинам. Небезпека такого підходу в тому, що переоснащення російської армії ставиться в залежності від політичної ситуації в світі », - вважає він.

• За його словами, якщо «Рись» - це готове технічне рішення, яке можна просто використовувати, то «Тигр» - це фактично напрямок російського автопрому, який потрібно підтримувати і розвивати. А Міноборони зараз цим займатися не хоче.

• Примітно, що з російського бронеавтомобіля «Тигр» в Йорданії в 2005 році зробили для Об'єднаних Арабських Еміратів власний автомобіль - Nimr, сертифікований по 3-му класу захисту по натовської класифікації STANAG (6A в російському ГОСТі). За півтора року йорданцям вдалося зібрати понад 500 таких машин і організувати їх виробництво в Індії.

• А ось як прокоментував цю новину прес-секретар «Військово-промислової компанії» (яка зайнята безпосереднім виробництвом «Тигрів») Сергій Суворов.

- Уже відомо, що з 2014 року закупівлі «російського хаммера» припиняються. Скільки буде вироблено «Тигрів» до того моменту?

• Скільки буде вироблено - це закрита інформація, але на даний момент в різних модифікаціях випущено більше 500 машин: для Міноборони, МВС, ФСБ, ФСО і це без урахування експорту. З них в Міноборони експлуатуються не 50 автомобілів, як було повідомлено, а близько 200, з яких більше 30 в модифікації «Тигр-М» з ярославським двигуном.

- Давайте поговоримо про претензії Міноборони. Військові чиновники повідомляють, що ваш «Тигр» має дуже низьку захист у порівнянні з італійською машиною, і що вам потрібно 3 роки, щоб дійти до того ж рівня, але при цьому «Тигр» не зможе навіть зрушити з місця. Це так?

� Які 3 роки? МВС Росії вже давно купує у нас Тигри з 5-м класом захисту, про які йшла мова. Однак було сказано, що цей «високопоставлений чиновник» (по всій видимості, це був начальник Головного автобронетанкового управління (ГАБТУ) Олександр Шевченко) зауважив, що сертифікат, виданий МВС РФ, їм не указ, і вони не вірять в існування «Тигра» з таким класом захисту.

• Ті заявлені характеристики, які були підтверджені в МВС як 5-го класу захисту, в Міністерстві оборони не приймаються. У той же час він говорить, що випробування, проведені в Німеччині, для нього є достатнім підтвердженням класу захисту «Івеко». І ось на основі німецьких висновків в ГАБТУ роблять висновок, що даний автомобіль відповідає рівню захисту 6-го класу, і його можна купувати. А укладення російського МВС їх не влаштовують.

- Тоді чому було сказано, що «Тигри», що поставляються в частині Міноборони, мають всього 3-й клас захисту?

• Справа в тому, що коли Міністерство оборони замовляло у нас розробку бронеавтомобіля «Тигр», в технічному завданні воно саме вказало, що клас захисту повинен бути третім. Ми його зробили.

• Міністерство внутрішніх справ в технічному завданні для свого відомства ще в 2005 році вказало 5-й клас. Його ми також зробили, причому тоді ж у 2005-му. Після появи перших повідомлень про заплановані закупівлі «Івеко», тому що його клас нібито вище, ми в ініціативному порядку на свої гроші за півроку створили «Тигр» з 6А класом захисту.

� Про які три роки йде мова? До цього рівня ми довели автомобіль ще навесні 2011 року і в червні продемонстрували його міністру оборони. У вересні його подивився Володимир Путін в Нижньому Тагілі і сказав «Ви - молодці!». Я при цьому присутній.

- Цікаві деталі. А яка ціна одного автомобіля «Івеко» і одного «Тигра»?

• Коли купували два італійських зразка в 2009 році, за кожен заплатили 300 тисяч євро, в перспективі ціна може дійти до 500 тисяч євро за одиницю (20 млн. Рублів). А один «Тигр» в залежності від виконання варто 200-230 тисяч доларів (5-7 млн. Рублів).

- Кажуть, що ми набуваємо «Івеко» заради високих італійських технологій.

• Дивно чути. По-перше, італійських технологій там тільки 20-30%, решта - німецькі, американські, голландські та інших країн. Броню робить 3 країни, трансмісія німецька, двигун італійський.

• По-друге, ці технології не представляють для нас ніякої цінності. «Івеко» - це якась давня машина, перероблена з цивільного джипа. До 2014 року вона застаріє до неможливості. До речі, незрозуміло, чому саме «Івеко»? Насправді, на Заході існують серйозні бронемашини, виробництва Німеччини або Швейцарії, наприклад, там дійсно є передові технології.

• Щодо «Івеко» англійські офіцери, які приїжджали в Нижній Тагіл, мені розповідали, що вони в Афганістані стільки вже «нахлебались» з цією машиною, що одному Богу відомо. Іспанці з недавнього часу взагалі відмовилися купувати цей автомобіль, віддавши перевагу французьким зразкам.

- Тоді чим можна пояснити його придбання?

Це питання не до мене, а до Міноборони. Їх пояснення, що «Івеко» краще захищена.

- Добре, а що показала перевірка цього твердження в Росії, а не Німеччині?

За непідтвердженою інформацією, за появу в мережі цього відео міністр оборони звільнив одного полковника в ГАБТУ і двох в 21-му НДІ МО

• А такої перевірки не було. У мене є інформація, що італійці заборонили проводити в Росії випробування їх автомобіля на підрив і відстріл. Порівняльні ходові випробування проводилися один раз - в лютому 2010 року. Про їх результати можна судити по відео, що тоді з'явилося на «youtube».

- Просто чудово". Це вже не перший випадок, коли Міністерство оборони критикує вашу продукцію. Ми також пам'ятаємо недавню історію, коли був розкритикований і забракований новітній БТР-90.

• Там була не стільки критика, скільки принципова позиція, що складалася в претензії до одного параметру, через якого БТР відмовилися закуповувати - відсутність виходу десанту на корму. Мовляв, весь Захід робить вихід десанту на корму, а у нас на борту, і треба робити так, як робить Захід. Хоча це повна маячня з точки зору тактики. До речі, за наявною інформацією, зараз Захід працює над тим, щоб створити БТР з виходом на борту.

- Навіщо?

• В умовах тих боїв, які сьогодні ведуться - контрпартизанських і контртерористична боротьба, коли здійснюються напади на колони військ, кормової вихід - це вірна смерть десанту. Уявіть: дорога, ви перебуваєте десь збоку від неї в укритті, і здійснюється напад на колону. Далі відкривається кормової люк - у машин НАТО він, як правило, опускається вниз, - а ви дивіться в борт машини і по одному розстрілювати всіх виходять.

• А коли ведеться напад на колону, але є два бічних виходу, виводять в дві різні сторони, десант має можливість вискочити з боку протилежної від вогню, прикритися БТРом і дати відсіч.

- Як працівники заводу належать до таких рішень нашого військового відомства?

• У нас в цьому відношенні політика може бути тільки одна: треба добре працювати і видати нову машину з кращими характеристиками, один пропонує кращі якості і дешевше за вартістю. Чим ми зараз і займаємося.

Думка розробника бронеавтомобіля «Тигр» Олександра Масягіна: Спочатку ми розробляли «Тигр» для Об'єднаних Арабських Еміратів: їм була потрібна машина на зміну «Хаммеру», тому що він їм по ряду параметрів не подобався. А потім, коли вони раптово відмовилися від цієї розробки, ми прийняли рішення використовувати його для Росії. Але недавно я дізнався, що вони продовжують роботи за нашим проектом і своїх «Нимри» (в перекладі з арабського «Тигр») вони продали за кордон вже близько 500 штук.

• Не знаю, чому Міноборони так полюбився цей «Івеко», але хочу зауважити, що у нашого «Тигра» однооб'емний кузов, тобто в ньому може розміститися відразу 9 бійців, а в «Івеко» - всього 4-5. Тобто якщо підрозділ російської армії може розміститися в одному «Тигре», то італійських машин потрібно відразу дві.

• Крім того, «Івеко» побудована по каркасному принципу із застосуванням бронеплит, а такий захист нерівномірна, в той час як у «Тигра» корпус цілісний. Плюс до цього, я вважаю, що наша машина більше пристосована для російської території, що показало їх порівняння в снігових умовах.

- Чи проводилися випробування «Тигра» на підрив?

• Так, але невеликі начебто гранати або 200 грам в тротиловому еквіваленті. Справа в тому, що спочатку нам не ставилося завдання, щоб автомобіль витримував 1, 2 або 6 кілограм тротилу під днищем. Якщо вона буде поставлена, значить, буде вирішуватися. А так перед нами поставили певні вимоги, а тепер ще ставлять в провину, що наша техніка відповідає саме їм - в цьому є певне лукавство.

- Що ви як творець «Тигра» думаєте про припинення його закупівель?

• Це просто прикро. Якщо щось не подобається, машину треба вдосконалювати. Навіть араби зрозуміли, що наша машина краще, ніж «Хаммер», хоча він безперервно удосконалюється. Крім того, треба враховувати, що наші дороги, це не Європа і навіть не Афганістан. Нам потрібна машина для бездоріжжя.

• Щоб приймати рішення, потрібно звертатися до тих, хто експлуатує автомобіль - тоді такі рішення можна зрозуміти. Адже на бойові операції їдуть не високі начальники, а бійці, які вирішують завдання кожен день. Їхня думка, я вважаю, було б найкращою оцінкою, замість того, щоб нав'язувати якусь техніку зверху.

Що ми отримуємо в результаті?
- По прохідності «Тигр» перевершує «Івеко».
- По місткості теж.
- У питанні захищеності Міноборони випробування італійської машини не проводило, а довірилося німецьким колегам. І це при тому, що воювати на цій машині нашим солдатам.
- Перевіряти клас захисту нових зразків «Тигра» Міноборони не бажає.
- Вартість «Івеко» перевершує вартість «Тигра» в 2-3 рази.
- На нові технології з покупкою зарубіжного автомобіля розраховувати не доводиться.

Який висновок з цього робить Міністерство оборони Росії?
Купує «Івеко»!

/ Денис Тельманом і Віктор Савенков /

Скільки буде вироблено «Тигрів» до того моменту?
Це так?
? Які 3 роки?
Тоді чому було сказано, що «Тигри», що поставляються в частині Міноборони, мають всього 3-й клас захисту?
? Про які три роки йде мова?
А яка ціна одного автомобіля «Івеко» і одного «Тигра»?
До речі, незрозуміло, чому саме «Івеко»?
Тоді чим можна пояснити його придбання?
Добре, а що показала перевірка цього твердження в Росії, а не Німеччині?
Навіщо?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация