Міноборони розкрило зарплати військових ймовірного противника

Представлений до звання Героя Росії, до останнього відстрілювався бойовий льотчик Роман Філіпов заробляв менше, ніж «солдати удачі». Тепер ця інформація доступна, завдяки високим технологіям Міноборони. Представлений до звання Героя Росії, до останнього відстрілювався бойовий льотчик Роман Філіпов заробляв менше, ніж «солдати удачі»

Роман Піменов / Інтерпресс

Офіційний інтернет-сайт Міністерства оборони Росії б'є стандарти відкритості. Знаючи дату народження військовослужбовця та його особистий номер, будь-який користувач Мережі отримує доступ до відомостей про його грошове забезпечення, посадовому положенні, місце і характер служби. Протестувавши сервіс, «Фонтанка» дізналася, скільки отримують наші льотчики в Сирії.

«Кожен військовополонений при його допиті зобов'язаний повідомити тільки свої прізвище, ім'я та звання, дату народження і особистий номер або, за відсутності такого, іншу рівноцінну інформацію», - стаття 17 Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року про поводження з військовополоненими.

Завдяки мудрій організації офіційного сайту Міністерства оборони Росії цих даних може бути достатньо, щоб ворог зміг дізнатися всю історію служби полоненого російського військового, його посадове становище, характер виконуваних завдань і матеріальне становище з точністю до рубля.

Комп'ютеризація зіграла злий жарт, з'ясувала «Фонтанка». Напевно хотіли як краще. На офіційному сайті Міністерства оборони є посилання на «Особистий кабінет» https://cabinet.mil.ru/ , В якому військовослужбовці і цивільні співробітники можуть в режимі онлайн отримати свої розрахункові листки за будь-який період часу.

Способу увійти два. Один - за допомогою реєстрації, із зазначенням логіна і пароля, які користувач формує самостійно і може змінювати.

Другий спосіб - вхід без реєстрації. Для цього достатньо ввести особистий номер військовослужбовця (або номер СНІЛС цивільного співробітника) і дату народження.

Що таке особистий номер, пояснюється на тому ж сайті Міноборони : «Особистий умовний номер, який присвоюється офіцерам ВС РФ одночасно з присвоєнням першого офіцер. звання для їх персонального обліку. Л.М. складається з загл. літери рус. алфавіту і шестизначного числа (напр., І-229669) на металеві. жетоні встановлю. зразка ».

Металевий жетон з особистим номером офіцер зобов'язаний мати при собі постійно. Особистий номер, так само, як і дата народження, зазначений у посвідченні особи. Якщо і жетон, і посвідчення втрачені, офіцер у разі потрапляння в полон зобов'язаний повідомити ці дані противнику, щоб розраховувати на статус військовополоненого.

Ймовірний противник, який має доступ в Інтернет, заходить за відомою адресою, вводить зазначені дані і отримує доступ до фінансової історії військовослужбовця. За даними розрахункових листів можна дізнатися як розмір отриманих сум, так і подробиці служби. У графі «Вид нарахування» вказані не тільки розміри окладу за посадою і званням, а й численні надбавки. Наприклад, за особливі умови військової служби, за службу на Крайній Півночі чи в пустельних і гірських районах, за виконання завдань, пов'язаних з ризиком для життя, спеціальні виплати, встановлені для льотних екіпажів, для спецназу, для підводників і деяких інших категорій військовослужбовців.

На тому ж сайті Міноборони за особистим номером можна дізнатися про житлові умови військовослужбовця, перевірити, чи включений офіцер в єдиний реєстр військовослужбовців, прийнятих на облік нужденних у житлових приміщеннях http://dom.mil.ru/dom/lk.htm . Можна замовити довідку 2-ПДФО на будь-яку адресу електронної пошти. Ймовірно, є й інші можливості, нами не помічені.

Наприклад, 5 лютого будь-хто може дізнатися, скільки отримують за свою службу російські льотчики в Сирії, що вилітають на бойові завдання. У Мережі з'явилися фото документів загиблого майора Романа Філіпова , Пілота СУ-25, збитого під час виконання бойового завдання 3 лютого над Ідліб. У документах ясно видно його особистий номер. Дату народження льотчика блогери встановили по сторінці в соціальній мережі.

Якщо ввести дані в запропоновану сайтом Міноборони форму, то можна дізнатися, що в середньому в місяць льотчик в званні майора отримує на руки трохи більше 100 тисяч рублів. Виплата за грудень виявилася більше - 249,5 тисячі рублів, але це з урахуванням додаткового матеріального стимулювання в 140 тисяч рублів, а таке стимулювання, згідно з наказом міністра, може виплачуватися один раз на рік. Тобто заслужений майор, якщо вірити розрахунковому листку на офіційному сайті, отримує в Сирії менше, ніж рядовий боєць приватної військової компанії.

Нові можливості сайту Міноборони, м'яко кажучи, створюють проблеми нашим військовослужбовцям і дають унікальні бонуси ворогові, кажуть експерти «Фонтанки». Полонений льотчик тепер не зможе замаскуватися під тиловика або піхотинця. «Під час конфлікту у В'єтнамі американське командування рекомендувало збитим пілотам маскуватися під піхотинців. Полонений льотчик буде підданий приниженням і тортурам з більшою ймовірністю, ніж Ванька-взводний, так як завдає противнику більших збитків », - пояснюють вони свою думку.

Російське Міноборони позбавило своїх офіцерів можливості приховати справжню професію при попаданні в полон. Ворожий офіцер, провідний допит, знайомий з відкритим наказом міністра оборони про надбавки різним категоріям військовослужбовців та легко зможе вивести військовополоненого на чисту воду.

Літак СУ-25 повітряно-космічних сил Росії, пілотований льотчиком майором Романом Миколайовичем Філіповим, був збитий під час виконання бойового завдання в районі провінції Ідліб Сирійської Арабської Республіки 3 лютого 2018 року. Збитий з допомогою переносного зенітно-ракетного комплексу, імовірно, бойовиками угруповання «Хайат Тахрір аш-Шам».

Після потрапляння ракети в двигун і втрати літаком управління майор Філіпов вистрибнув з парашутом. На землі він прийняв бій, відстрілюючись з пістолета Стєчкіна. Будучи оточений бойовиками, підірвав себе гранатою. На одному з відео, розміщених в Мережі, видно вибух і чутні слова: «Це вам за пацанів!».

Майор Роман Миколайович Філіпов посмертно представлений до звання Героя Росії.

Денис Коротков, «Фонтанка.ру»


© Фонтанка.Ру

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация