Міноборони розсекретило унікальні документи про Курській битві

На честь 75-ї річниці Курської битви на сайті Міноборони РФ з'явився розділ унікальних розсекречених документів. Всі тексти присвячені подіям, що відбуваються влітку 1943 року на бєлгородському напрямку. На честь 75-ї річниці Курської битви на сайті Міноборони РФ з'явився розділ унікальних розсекречених документів

Особливо виділяється серед інших директива Ставки Верховного Головнокомандування про затвердження плану визволення Харкова. Він був одним з фінальних акордів стратегічного наступу військ Червоної армії на Курській дузі. Цікаво, що при наявності на тексті грифа "особливої ​​важливості", в ньому відсутні прізвища воєначальників. Це зроблено, щоб уникнути витоку. З документа випливає: координують дії 4 фронтів в боях на Курській дузі "товариші Юр'єв і Александров". Так шифрували прізвища маршалів Георгія Жукова і Олександра Василевського.

З іншого тексту стає ясно, як підвищували бойовий дух військових. Так, завданням командування було розвіяти міфи про силу ворога. З наказу військам Брянського фронту від 10 липня 1943 рік стає зрозуміло: командирам ставилося роз'яснювати бійцям способи боротьби з новітнім німецьким важким танком "Тигр".

Є в розділі та фотоальбоми. В одному з них, "Артилерія в боротьбі з танками та самохідними знаряддями противника з 5 по 31 липня 1943 року", зібрані свідчення неоціненного внеску артилеристів в перемогу. Альбом склав оперативний відділ Центрального фронту, на кадрах зображені пошкоджені радянським снарядами танки, бронеавтомобілі, гармати і фортифікаційні споруди сил вермахту, всі ці машини не можна було відновити.

Нагадаємо, битви на Курській дузі проходили з 5 липня по 23 серпня 1943 року, це найбільша в історії танкова битва. Після її завершення стратегічна ініціатива у Великій Вітчизняній війні остаточно перейшла до СРСР.

Раніше "Правда.Ру" публікувала думка Олексія Ісаєва, кандидата історичних наук, співробітника Інституту військової історії Міністерства оборони Російської Федерації, з приводу розсекречених Міноборони Росії документів про перші дні Великої Вітчизняної війни.

"Правда.Ру" запитала у експерта, наскільки СРСР був готовий до нападу? Адже розвідники доповідали про точну дату атаки німецьких військ, проте керівництво СРСР їй не повірило. На думку Ісаєва, нічого розвідка толком не доповіла. Реальна дата була названа занадто пізно і вже не дозволила відреагувати. Що стосується готовності до війни, то відповідь буде насправді парадоксальний - до війни були готові. І цього вистачило, того, що було накопичено, на те, щоб не програти.

"Я вважаю, що якби ми вступали у війну в більш сприятливих умовах, то німці б не дійшли далі Дніпра. В цілому так, країна була готова, причому, що називається, бігли щосили з початку 30-х років. Тому, незважаючи на помилки в оцінці планів противника, допущених в останні тижні і місяці, радянське керівництво дійсно зуміло досягти стратегічної раптовості, ми зуміли відбитися. Нехай і з численними втратами, але вижили ", - підкреслив співрозмовник" Правди.Ру ".

Джерело фото: mil.ru

Читайте також:

Володимир Путін підписав указ про розсекречення архівів

Ру" запитала у експерта, наскільки СРСР був готовий до нападу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация