Мінськ планує розгорнути дві нові механізовані бригади у відповідь на збільшення угруповань НАТО?

Ні для кого не секрет, що за останні роки біля кордонів Білорусі блок НАТО значно збільшив угруповання військ Ні для кого не секрет, що за останні роки біля кордонів Білорусі блок НАТО значно збільшив угруповання військ. Регулярно проводяться заходи оперативної і бойової підготовки Альянсу все більш наполегливо відпрацьовують проведення великомасштабних наступальних операцій. При цьому військово-політичне керівництво країн Заходу досить незграбно намагається закамуфлювати процес створення ударних угруповань під заходи захисту від «агресії» з боку Росії.

Можна довго дискутувати з приводу заяв, що ллються з Брюсселя і Вашингтона, але проти фактів не підеш. І сьогодні ми маємо дві бронетанкові американські бригади на заході Польщі і твердий намір Варшави розгорнути четверту дивізію біля кордонів Білорусі. Разом з багатонаціональними батальйонами НАТО, дислокованими в країнах Балтії і у гордих нащадків Речі Посполитої дані угруповання військ в кілька разів перевершують Збройні Сили Білорусі. І можна не сумніватися, що при необхідності вся ця армада військ рушить на Схід, створюючи буфер у вигляді Брестської, Гродненської «народних республік» і т.п.

Природно, подібне нарощування сил Альянсу біля кордонів Білорусі не може залишатися без відповіді. Тим більше, що Мінськ багато років прагне довести про непотрібність непотрібного брязкання зброї. Але довго дотримуватися подібної миролюбної риторики не можна, інакше ми ризикуємо опинитися в явно програшному становищі перед потенційним противником. Не дивно, що в Генеральному штабі Збройних Сил Білорусі стали опрацьовувати варіанти адекватного реагування на збільшення чисельності угруповань НАТО.

Враховується це і при проведенні заходів оперативно-бойової підготовки, як це було у випадку з проведенням в Західному оперативному командуванні двосторонньої командно-штабної воєнної гри з 6-ї і 11-ї окремими механізованими бригадами, по суті, що стала відповіддю білоруських військових на навчання НАТО Saber Strike.

Але, судячи з усього, білоруське військове відомство не збирається бути статистом при такому форсованому збільшенні військ Альянсу у своїх кордонів. Одним з відповідей Мінська на виклики і загрози з боку Вашингтона і Брюсселя може стати збільшення кількості розгорнутих окремих механізованих бригад в Західному і Північно-західному оперативних командуваннях до трьох в кожному. Адже на сьогоднішній день можливостей існуючих з'єднань катастрофічно не вистачає на адекватне реагування на загрозу з Заходу. Серед білоруських офіцерів навіть ходить гіркий жарт, що при фронті в 200 кілометрів, за які відповідає одна бригада (при статутних вимогах до 30 кілометрів) війська НАТО ризикують навіть не помітити наших підрозділів - настільки велика різниця необхідних і наявних сил і засобів для оборони.

Природно, реалізація цих планів буде залежати від багатьох факторів, але основними будуть реальні кроки Польщі та США щодо збільшення своїх військових контингентів у кордонів Білорусі. Можна не сумніватися, що після 2020 року, коли перші польські з'єднання четвертої механізованої дивізії почнуть розгортання навколо Варшави, Мінськ буде змушений зробити реальні кроки, а не тільки голослівні переконання про безглуздість чергової гонки озброєнь. При цьому треба розуміти, що тільки механізовані з'єднання можуть розглядатися як реальний відповідь на мілітаризацію Європи, так як одними «Полонез» війну не виграти, а піхотних і танкових частин і підрозділів занадто мало.

Найцікавіше, що збільшення бойових з'єднань відразу на половину навряд чи сильно позначиться на загальній чисельності Збройних Сил. Справа в тому, що резервом для подібної реорганізації, як не дивно, можуть послужити надходження у війська нової техніки зв'язку, АСУ та РЕБ. Так як в мирний час саме ці підрозділи мають велику чисельність, а значна автоматизація процесів в техніці нового покоління дозволяють зменшити особовий склад, необхідний для її обслуговування.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация