«Мінскреклама» без попиту розмістила на білбордах з нагоди 3 липня весільні фото пари з Гродно

У минулому році на нашому сайті ми написали про весілля в національному стилі, яку влаштували Вікторія і Михась Петрусевич з Гродно. Історія любові і атмосферні фотографії з весілля вчительки білоруської мови і програміста припали читачам до вподоби: пара дуже харизматична і дуже відповідально підійшла до оформлення свого свята. Сподобалася пара і мінським ідеологам, які вирішили використовувати фотографію в продукції до 3 Липня.

Один з фотознімків тієї весільної серії, зробленої фотографом Сергієм Морозовим Один з фотознімків тієї весільної серії, зробленої фотографом Сергієм Морозовим. Ось так знімок заграв на стенді

Правда, з'ясувалося, що ні Вікторія, ні Михайло навіть не в курсі, що їх фотографія «гуляє» по Мінську та ще й в таких розмірах, розповідає Наша Нива.

Крім цього, фото промайнуло в сюжеті Белтелерадіокомпанії, в якому кореспонденти відзвітували про те, як Мінськ готується до 3 липня. У відеоролику відзначається , Що «Мінськ потопає в яскравих фарбах: білборди, арт-інсталяції, панно з прапорцями поступово прикрасять всі райони міста. У цьому сезоні дизайнери зробили ставку на природні мотиви: золоте колосся, волошки ». Олексій Мартинов, головний художник і заступник директора ДП «Мінскреклама» додає, що «всім знайомі елементи на День Незалежності в цьому році спробували розбавити ліричними сюжетами». Колосся і ліричні сюжети - це було як раз про фотографії Вікторії і Михася.

Дізнавшись про ситуацію, Вікторія обурювалася: «Як це взяти і без дозволу в таких масштабах використовувати приватне фото Дізнавшись про ситуацію, Вікторія обурювалася: «Як це взяти і без дозволу в таких масштабах використовувати приватне фото? Тим більше ми з чоловіком проти того, щоб стояти на фоні не (!) Нашого, чи не біло-червоно-білого прапора ».

Дівчина припустила, що дозвіл міг дати фотограф Сергій Морозов, який знімав їх весілля. Але Сергій теж здивувався новини.

«З одного боку, як фотограф, я радий, що місто вибрав мою фотографію. Якщо цитують, а тим більше крадуть продукт твоєї творчої або інтелектуальної роботи - це фактично визнання, що ти досяг популярності і високого рівня майстерності. З іншого боку, прикро, що навіть не запитали, чи не попередили. Цей фотознімок точно не підпадає під визначення «соціальне явище». Я б ще зрозумів, якби таке зробила маленька контора з нульовим бюджетом, а тут державний рівень », - прокоментував ситуацію Сергій.

Співробітник «Мінскреклами» Андрій Шаруба, мобільний телефон якого я отримала в приймальні, щоб запитати, чи в курсі їх дизайнери Закону про авторське і суміжні права, у відповідь лише попросив надіслати фотографії стенду, мовляв, потрібно зрозуміти про що йде мова. Після цього він перестав знімати трубку.

У прес-службі Мінміськвиконкому довго не могли отримати від мене фотографії, так як у їх пошти «є ліміт на обсяг файлів». Але через кілька годин все ж дали письмову відповідь:

«Так, дійсно, для підготовки сюжету соціальної реклами« Білорусь - країна щастя »дизайнером державного підприємства« Мінскреклама »для цього сюжету була взята фотографія із загального доступу в інтернеті. На ній пара з Гродно в національних костюмах. В даний час підприємством ведеться робота щодо усунення порушень, пов'язаних з авторськими правами ».

Як з'ясувалося, «робота по ліквідації порушень, пов'язаних з авторськими правами» звелася до телефонних дзвінків директора рекламного агентства з проханнями зробити висновок з ними договір заднім числом і отримати за це гроші.

Вікторія розповідає: «Ми відмовилися, сказали, що є справа принципу, є авторські права. І ми не згодні з тією написом на стенді, ми не приймаємо той фон. Представник агентства почав тиснути на жалість, мовляв, доведеться через це звільнити простої людини. Ми з чоловіком попросили просто дати йому догану, навіщо звільняти. І ми тільки за те, щоб зняти це все і забути ».

Тепер дівчина переживає, що на неї продовжать тиснути іншими способами, але каже, що не боїться.

Це вже не перший епікфейл державних структур, пов'язаний з порушеннями авторських прав. Так, не так давно Белтелерадіокомпанія використовувала в своєму сюжеті фотографію північного сяйва, зроблену блогером Антоном Мотолько. Антон подав на БТ в суд, але на жаль, програв. Суд вирішив, що знімки фотографа не є наслідком творчої діяльності, а значить авторські права на нього не поширюються.

Поділися з друзями

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация