Місця для закоханих у Києві - чому не варто ходити на знаменитий міст

Чому в день закоханих не варто ходити на київський Міст закоханих? https://cdn.segodnya.ua/img/article/11135/75_main_new.1518456071.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/11135/75_tn.1518456071.jpg 2018-02-13T09: 36: 54 + 02: 00 Лада Лузіна

Чому в день закоханих не варто ходити на київський Міст закоханих?

Кілька чарівних київських маршрутів для тих, хто шукає кохання!

Кілька чарівних київських маршрутів для тих, хто шукає кохання

Імена суперечливі, як сама любов, цей романтичний ажурний місток над Петровською алеєю отримав не дарма.

Більшість киян знають це місце як Міст Закоханих, або Поцілунковий міст. Тут зазвичай призначають побачення, тут роблять пропозиції руки і серця, сюди закохані приходять, щоб повісити на перила замок, який нібито повинен надовго скріпити їхні почуття ...

Хоча чому нібито? Замикати за коханим чоловіком замок - один з найбільш відомих любовних привороту. І особисто для мене загадка, чому стільки представників сильної статі в повному розумі і тверезій пам'яті погоджуються нині на подібний ритуал.

"Ворожба. Купити, без торгу, маленький замок. В очікуванні людини, якого потрібно залучити, замок кладуть відкритим на порозі, через який повинен переступити улюблений. Ключ тримати при собі. Як тільки ця людина переступить через нього, замкнути замок, примовляючи:" як замок тепер ніхто не відкриє, так і нас з тобою ніхто не роз'єднає ". Ключ кинути в воду, а замок зберігати".

Так що, дорогі чоловіки, особисто я вас попередила!

До речі, традиція вішати замки не київська - вона прийшла до нас не так давно з Європи, та й там з'явилася всього лише років тридцять тому, після виходу роману Федеріко Моччіа «Три метри над небом" ...

І якби місцеві закохані знали столітню київську традицію, то обходили б цей міст десятою дорогою!

Міст був побудований в Києві в 1910 році за проектом Євгена Патона. І відразу був прозваний в Києві Чортовим мостом і Мостом Самовбивць. І це не стільки міська легенда, скільки страшна міська традиція довжиною в ціле століття. Назва "Міст Закоханих" теж завжди існувала, так як одне не виключало інше - саме з цього моста традиційно стрибали вниз всі місцеві самовбивці, гімназисти і гімназистки, студентки та інший молодий романтичний народ, зневірений в нещасної любові. Начебто, на мосту навіть спеціально поставили городового, щоб той утримував закоханих від незворотних вчинків!

На жаль сумна традиція збереглася до наших днів - місток любові вперто тримає в Києві безсумнівне лідерство серед мостів самогубців. Тільки за останні роки відчайдушний стрибок з моста вчинила більше десяти чоловік, природно, всі вони загинули. Хоч в минулому році потенційного самогубця, вже приготувався до стрибка на асфальт, на щастя, все ж зняли зі злощасного моста Закоханих .

Що ж за чортівня відбувається з мостом? Я не раз повторювала, що і місце під колишнім царським садом (нижня тераса над нинішнім Маріїнським парком) здавна називалося киянами провалля ... І сама назва Провалля ніби натякає: все найкраще, включаючи любов, провалюється тут в тартарари! А тому - це останнє місце, де варто укладати любовний союз.

Втім, у нас в Києві з любовними талісманами в принципі відбувається щось дивне.

Наприклад, в день весілля багато пар люблять "на щастя" фотографуватися на тлі пам'ятника Проні Прокопівні та Голохвостова, які (��подіваюся, хтось в Місті ще пам'ятає класику?) Так і не одружилися, оскільки наречений не любив наречену, планував зраду ще до весілля, та й взагалі цікавився лише відданим. І кому, вибачте, потрібно таке щастя? І чому на удачу труть жука на костюмі Свирида Голохвостова, хоч останній, як відомо, зазнав повної невдачі зі своєю авантюрною одруженням?

Втім, виникає ще одне закономірне питання ...

Куди ж податися київським закоханим?

Я вже писала, що найсильнішою захисницею любові і шлюбу вважається в Києві свята Варвара , Мощі якої лежать у Володимирському соборі - до неї можна звертатися і тим, хто лише сподівається зустріти любов, і тим, хто мріє, щоб любов закінчилася шлюбом, і тим, хто хотів би вирішити проблеми в сім'ї.

Можна, можливо заглянути в "Шоколадний будиночок" , В бароковий зал - не дарма ж в ті далекі роки, коли "шоколадка" була палацом одружень, існувало повір'я: щоб союз молодих був щасливим чоловікові і жінці потрібно обов'язково подивитися разом у велике дзеркало білого залу.

Відомо, що на Покрову в Україні дівчата просять про заміжжя у ікони Покрова Пресвятої Богородиці. І найсильнішою київської Покровської іконою вважається образ в Церкви Миколи Притиска (вул. Хорива, 5А). Залишається нагадати, що діє він аж ніяк не один день в році - його здатності демісезонні!

І, нарешті, неподалік, прямо над Флорівським монастирем стоїть Замкова (Лиса) гора. Вважається, що там, на старому кладовищі, можна зустріти привид Наталії Довгорукої - однієї з перших жінок-письменниць. Свої "Своеручние записки ..." (1767 г.) про життя вона написала перед прийняттям постригу в київському монастирі. І їй було, про що розповісти. У молодості, будучи красивою і знатної нареченою, вона заручилася з царським фаворитом, але вступила з ним в шлюб вже після того, як наречений потрапив в опалу. Мовляв, якщо я полюбила його, коли він був багатим і впливовим, так не разлюблю і зараз, коли він бідний і безсилий. Наталя вирушила за чоловіком у заслання, народила йому двох синів, пережила його арешт і страта ... І завершила своє життя в Києво-Флорівському під ім'ям схимонахини Нектарії.

Кажуть, той, хто зустріне на Замковій горі її привид - той пізнає справжнє кохання, здатну зруйнувати будь-які перешкоди. Хоч особисто я привидів там ніколи не зустрічала. Зате на подив часто зустрічаю на лиски юні закохані парочки ...

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Чому в день закоханих не варто ходити на київський Міст закоханих?
Хоча чому нібито?
Що ж за чортівня відбувається з мостом?
?подіваюся, хтось в Місті ще пам'ятає класику?
І кому, вибачте, потрібно таке щастя?
І чому на удачу труть жука на костюмі Свирида Голохвостова, хоч останній, як відомо, зазнав повної невдачі зі своєю авантюрною одруженням?
Куди ж податися київським закоханим?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация