Місцеві вибори - 2015: новий склад міських рад

ВІННИЦЯ

Результати місцевих виборів у Вінниці не виявилися несподіваними. До складу нової ради увійдуть представники 6 партій.

За підсумками виборів більшість місць отримають партії "Вінницька європейська стратегія" і БПП "Солідарність". Також у Вінницьку міську раду увійдуть "Батьківщина" - з результатом в майже 17% і 9 депутатами, "Свобода" - 11,11% і 6 депутатів, "Самопоміч" - близько 9% і 5 депутатів і "Опозиційний блок" - майже 7 , 5% і 4 мандати.

Відзначимо, що до складу нової "Вінницької європейської стратегії" увійшла команда екс-мера Вінниці, а сьогодні - голови Верховної Ради Володимира Гройсмана . Сам Гройсман особисто презентував новий проект і проводив активну агітацію за партію під час виборчої кампанії.

Володимир Гройсман, спікер ВР

"Вінницька європейська стратегія" набрала майже 37% голосів виборців і одержує 20 мандатів. Лідер списку Сергій Моргунов був секретарем міськради під час перебування Володимира Гройсмана на посаді міського голови. Після призначення Гройсмана міністром Моргунов став в.о. мера Вінниці.

Крім того, Моргунов висунутий кандидатом в мери Вінниці від цієї ж партії і зайняв 1 місце. До показника абсолютної більшості Сергію Моргунову не вистачило неповних 2%, тому у Вінниці буде другий тур виборів мера, де, швидше за все, Моргунов здобуде перемогу.

До речі, від "Вінницької європейської стратегії" депутатом стане і батько екс-мера Борис Гройсман.

З 20 депутатів, яких проводить до ради "ВЕС", приблизно 15 є діючими депутатами Вінницької міськради.

Ще до результатів виборів Володимир Гройсман зазначав, що "ВЕС" і БПП "Солідарність" у Вінницькій міськраді працюватимуть разом, а недавно прозвучали заяви, що обидві партії об'єднаються в коаліцію. Ще одним свідченням співпраці партій можна назвати і те, що БПП коли висував кандидата в мери і заявив про підтримку Моргунова у другому турі.

Ще одним свідченням співпраці партій можна назвати і те, що БПП коли висував кандидата в мери і заявив про підтримку Моргунова у другому турі

В.о. мера Вінниці Сергій Моргунов і спікер ВР Володимир Гройсман

"Солідарність" посіла друге місце на виборах, отримавши близько 18,5% і представництво з 10 депутатів. І до міськради, і в облради БПП веде Валерій Коровій - голова Вінницької обласної державної адміністрації. Також серед депутатів від БПП в міськраді буде в.о. генерального директора ДП "Укрпошта" Ігор Ткачук, який, втім, був депутатом останніх трьох скликань.

ЛУЦЬК

У Луцькій міській раді будуть представники 7-ми партій.

Першість на виборах тут отримала партія "УКРОП" - 35,71% голосів. І це найвищий показник партії серед усіх обласних центрів. Настільки високий результат "УКРОП" показав завдяки кураторству і активній роботі в регіоні Ігоря Палиці - бізнесмена, члена наглядової ради "Укрнафти", екс-нардепа, а також колишнього губернатора Одеської області. Також Ігоря Палицю вважають людиною з оточення олігарха Ігоря Коломойського. Палиця очолив список "кріп" і в міськраді, і в облраді. Тим часом, у Ігоря Палиці є наміри балотуватися до Верховної Ради по колишньому округу покійного народного депутата Ігоря Єремєєва на Волині.

Тим часом, у Ігоря Палиці є наміри балотуватися до Верховної Ради по колишньому округу покійного народного депутата Ігоря Єремєєва на Волині

Ігор Палиця

Згідно з результатами, Палиця заводить до Луцької міськради 15 депутатів, серед яких кілька співробітників благодійного фонду Палиці "Новий Луцьк". Також є і керівник регіонального бюро персоналізації пластикових карт "ПриватБанку" Олександр Кравченко.

Зокрема, на посаду мера від "кріп" претендує Олександр Товстенюк - глава правління того ж фонду Ігоря Палиці. Товстенюк посів друге місце і буде змагатися у другому турі з чинним мером Луцька Миколою Романюком - кандидатом від БПП "Солідарність".

БПП "Солідарність" значно відстає, виходячи з результатів. У покійного Ігоря Єремєєва були великі ставки на БПП "Солідарність" на виборах в Луцьку - на противагу команді Палиці.

Партія отримала 19,05% голосів і заведе до міської ради, крім мера Романюка - лідера списку, 7 осіб. Серед них - Артем Запотоцкий - старший юрисконсульт компанії Ігоря Єремєєва і Степана Івахова "Континіум".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
В яких містах України відбудеться другий тур виборів мера: інфографіка

Третій результат отримала "Свобода" - майже 12% голосів виборців. "Свобода" заводить до Луцької міськради 5 депутатів.

Трохи відстає "Самопоміч" та "Батьківщина" - у них рівна кількість відсотків. За 9,52% і по 4 мандати.

Також в Луцькій міській раді будуть депутати від "Народного контролю" і "Радикальної партії Ляшко". У них також рівну кількість відсотків - по 7,14% і по 3 депутати.

ДНІПРОПЕТРОВСЬК

До Дніпропетровської міської ради пройшло 5 партій. Але головна політична конфронтація вибухнула між партією "Опозиційний блок" і партією "УКРОП".

В результаті першість отримав "Опозиційний блок", набравши понад 30% голосів. Очолює список колишній глава Дніпропетровської ОДА, екс-міністр в уряді Азарова і діючий народний депутат Олександр Вілкул. Раніше Вілкула пов'язували з Рінатом Ахметовим і подейкували, що він лобіював інтереси олігарха в регіоні. Також була інформація про те, що під час Революції Олександр Вілкул всіляко боровся з Евромайданом в Дніпропетровську, підсилаючи наряди "тітушек".

Олександр Вілкул, народний депутат України

З Вілкулом до міськради заходять представники його команди ще з часів його роботи головою облдержадміністрації. Таким чином, в раді нового скликання буде 25 депутатів від "Опозиційного блоку".

Окрім цього, Олександр Вілкул лідирує за підсумками першого туру виборів мера Дніпропетровська, але не зі значним відривом. Також Вілкул балотувався від "Опозиційного блоку" до обласної ради.

Варто відзначити, що вибори в Дніпропетровську були, напевно, "найбруднішими" серед всіх облцентрів. Чорні технології межували з лицемірством і цинізмом. Зокрема, поширювалися брошури нібито від Януковича, де він агітує виборців підтримати "Опозиційний блок" на місцевих виборах, а Вілкула - на посаді мера, щоб сам Янукович зміг швидше повернутися в Україну. Але самими скандальними були сертифікати на безкоштовне отримання ділянки для поховання на будь-якому з міських кладовищ. Все це також лунало нібито від імені Вілкула та "Опозиційного блоку".

Партія "УКРОП" отримала близько 24%, тому лідер списку, народний депутат Борис Філатов, заводить в Дніпропетровський рада 20 осіб. Філатов - один з наближених людей до олігарха Ігоря Коломойського. Був заступником Коломойського, коли той став губернатором Дніпропетровської області після Майдану.

Борис Філатов, народний депутат України

З 20 осіб, яких Філатов проводить до міськради, тільки 1 є членом партії - Санжара Олександр Олександрович. До речі, Санжара - один з юристів партії і помічник іншого нардепа Віталія Купрія, який також є членом команди "кріп". Також від "кріп" до міськради пройшов начальник Управління житлового господарства Дніпропетровської міської ради Микола Лисенко.

Сам Борис Філатов буде продовжувати боротьбу за "мерське" крісло в другому турі виборів.

Крім цього, в Дніпропетровській міськраді будуть представники ще трьох партій - "Громадянська сила", БПП "Солідарність" і "Самопоміч".

"Громадянська сила" на чолі з Загідом Красновим набрала майже 9% і отримає 7 місць. БПП "Солідарність" отримав результат в майже 7,5% і 6 мандатів. "Самопоміч" показала результат в майже 6% і заведе до міськради 5 своїх представників. Зокрема, одна з них - красуня Аліна Матуляк, про який ми писали раніше в статті "Політичний подіум".

ЖИТОМИР

За підсумками виборів до Житомирської міської ради проходять депутати від 6 партій. З невеликим відривом лідерство отримали партії БПП "Солідарність" і "Батьківщина" - 26,19% і 23,81% відповідно.

БПП "Солідарність" матиме в міськраді 11 представників. Серед них - Петро Рудь - найбагатший житель Житомира і власник компанії "Рудь", відомого виробника морозива та інших продуктів харчування. Також в міськраді буде і кілька співробітників його компанії. Веде до міськради БПП "Солідарність" Сергій Сухомлин - перший заступник мера Житомира. Зокрема, Сухомлин посів перше місце на виборах мера, випередивши на 2% чинного в.о. мера Любов Цимбалюк, і разом вони виходять до другого туру виборів. Також депутатом від БПП стане Іван Фурлет - за квотою партії "ДемАльянс".

Також депутатом від БПП стане Іван Фурлет - за квотою партії ДемАльянс

Сергій Сухомлин, перший заступник мера Житомира

Чинний в.о. мера Любов Цимбалюк, про яку вже згадувалося вище, веде до міськради 9 депутатів від партії "Батьківщина". Згідно з декларацією, Цимбалюк входить в трійку найбагатших керівників міст .

Третій результат показала партія "Самопоміч" на чолі з Наталією Чиж - майже 17% і 7 мандатів.

За 5 депутатів в раді нового скликання будуть мати "Свобода" і "Опозиційний блок". "Свобода" в Житомирі на чолі з Віктором Брокаревим набрала майже 12%. "Опозиційний блок" отримав таку ж кількість відсотків, і очолила список Наталія Леонченко - депутат поточного скликання ради від "Партії регіонів".

Також до міськради пройшла і "Радикальна партія" з 4 представниками, отримавши 9,52% голосів. Очолив список РПЛ гендиректор компанії "Полісся Продукт" Олександр Ракович.

УЖГОРОД

Оскільки офіційних результатів виборів до Ужгородської міської ради ще немає, так як міськвиборчком вирішив перерахувати голоси, ми будемо посилатися на попередні результати виборів в Ужгороді. Так, за попередніми підсумками в новому скликанні Ужгородської міськради буде 9 партій.

Найвищий результат отримала партія "Відродження" - 9 мандатів. Подейкують, що кампанію партії на Закарпатті курирував нардеп і колишній член "Партії регіонів" Михайло Ланьо. Також Ланьо відомий громадськості своєю участю в не настільки давнє конфлікті в Мукачево . Саму ж партію "Відродження" до міськради Ужгорода веде в.о. міського голови і екс-регіонал Богдан Андріїв. Відомо що Андріїв був активним учасником антиМайдан в Ужгороді.

Богдан Андріїв, в.о. мера Ужгорода

Андріїв веде до міськради ще 8 депутатів, і в основному це колишні представники "Партії регіонів" в Ужгороді. Також серед депутатів від "Відродження" буде стронгмен і сумоїст Євген Прозор.

З великим відривом від "Відродження" друге місце посів БПП "Солідарність", отримавши 5 мандатів у раді. Список БПП очолила Олена Камінська - керівник танцювальної студії і кавалер Ордена Марії Терези. Варто зазначити, що серед усіх кандидатів, які балотувалися від БПП в Ужгороді, тільки один - депутат поточного скликання ради, хоча на цих виборах йому не вдалося потрапити до ради. Від БПП в новому скликанні ради буде брат народного депутата Валерія Пацкана - Дмитро. Також депутатом буде і досить скандальний активіст, а раніше екс-міліціонер і фігурант справ про підпали в Ужгороді Роман Богуславський .

Крім цього, по 4 депутати буде у партій "Наш край" і "Патріот". За 3 депутата буде у "Батьківщини", "Єдиного центру", Європейської партії і "Самопомочі". І представництво з 2 депутатів в Ужгородській міськраді буде у "Партії угорців України" (КМКС).

ЗАПОРІЖЖЯ

У новому скликанні Запорізької міської ради працюватимуть депутати від 6 партій. З великим відривом тут лідирує "Опозиційний блок" - 31,25% і 20 мандатів. Лідер списку - Ростислав Шурма, мільйонер і гендиректор МК "Запоріжсталь", який належить олігарху Ринату Ахметову. До цього Шурма був депутатом Донецької облради від "Партії регіонів". Більш цікавим виявився той факт, що серед 20-ти новообраних депутатів від "Опозиційного блоку", крім Шурми, ще 13 депутатів займають керівні посади в підприємстві Ріната Ахметова "Запоріжсталь".

Більш цікавим виявився той факт, що серед 20-ти новообраних депутатів від Опозиційного блоку, крім Шурми, ще 13 депутатів займають керівні посади в підприємстві Ріната Ахметова Запоріжсталь

Ростислав Шурма, гендиректор МК "Запоріжсталь"

Другий результат показали партії "Нова політика" та "УКРОП" - у них по 14,06% і 9 мандатів.

Якщо коротко, все 9 депутатів від партії "Нова політика" - безпартійні, є співробітниками підприємства "Мотор Січ" і займають там керівні посади. Підприємство "Мотор Січ" пов'язують з екс-депутатом від "Партії регіонів" В'ячеславом Богуслаєвим.

Партію "УКРОП" до Запорізької міськради веде Ярослав Гришин - директор ТОВ "Міжнародна юридична фірма Ярослав Гришин і партнери".

8 депутатів буде у БПП "Солідарність". Партія отримала 12,5% на виборах в Запоріжжі. Лідер списку - Микола Фролов, народний депутат від БПП, який також пройшов у другий тур виборів мера міста. Також серед депутатів від БПП буде "кіборг", який захищав Донецький аеропорт, і директор заповідника В'ячеслав Зайцев.

Також серед депутатів від БПП буде кіборг, який захищав Донецький аеропорт, і директор заповідника В'ячеслав Зайцев

В'ячеслав Зайцев

Також з результатом по 9,38% своє представництво в міськраді матимуть партії "Наш край" і "Самопоміч" - по 6 депутатів.


ІВАНО-ФРАНКІВСЬК

В Івано-Франківську міську раду увійшли депутати від 6 партій. І лідирує серед них партія "Свобода" - 33,33% голосів виборців і 14 депутатських мандатів.

До міськради "Свободу" веде Руслан Марцінків - екс-нардеп від "Свободи" і кандидат в мери Івано-Франківська. За підсумками першого туру виборів мера Марцінків відстає на 4% від представника БПП і народного депутата Ігоря Насалика. Також в списку депутатів від "Свободи" є і молодший брат Руслана Марцінківа - Роман.

Також в списку депутатів від Свободи є і молодший брат Руслана Марцінківа - Роман

Руслан Марцінків

Другий результат отримав БПП "Солідарність" - майже 21,5% і 9 місць в раді. Депутатів від БПП до міськради веде активіст, депутат облради останнього скликання і боєць батальйону "Айдар" Петро Шкутяк.

Третій результат у партій "Самопоміч" і "УКРОП" - по 14,29% і 6 мандатів.

"Самопоміч" в Івано-Франківську міськраду веде Ірина Кусиніч - одна з 4 жінок-депутатів ради нового скликання.

Партію "УКРОП" до міськради вів Олександр Шевченко - народний депутат, генеральний директор "Буковелю" і людина з оточення олігарха Ігоря Коломойського. Шевченко також балотувався в мери Івано-Франківська, але посів третє місце. Від мандата в Івано-Франківській міськраді Шевченко відмовився, побажавши залишитися в ВР. Замість нього до ради від "кріп" заходить учасник АТО Тарас Мстислав.

Також в Івано-Франківській міській раді буде 4 депутати від партії "Батьківщина". На виборах в місті партія набрала близько 9,5%.

І найменше представництво буде у "Української народної партії" - 3 депутати. Цікавим є той факт, що лідером списку є чинний мер міста Віктор Анушкевичус. Анушкевичус обіймає посаду міського голови вже два скликання, проте, на цих виборах він виявився четвертим, а його партія отримала лише 7,14%.

Анушкевичус обіймає посаду міського голови вже два скликання, проте, на цих виборах він виявився четвертим, а його партія отримала лише 7,14%

Віктор Анушкевичус, мер Івано-Франківська

КІРОВОГРАД

За результатами виборів, до Кіровоградської міської ради проходить 9 партій.

Перше місце зайняла партія БПП "Солідарність" - майже 21,5% і 9 депутатських мандатів. Лідером списку був Костянтин Яриніч - народний депутат від БПП. Від мандата в міськраді він відмовився.

Костянтин Яриніч, народний депутат України

Другий результат показала партія "Наш край", яку до міськради веде Андрій Табалов - колишній нардеп, відомий тим, що відразу після обрання від "Батьківщини" разом з батьком відмовився увійти до фракції партії. Після цього їх освятили "тушками". Табалова належить велика частина бізнес-активів в Кіровоградському регіоні. Зокрема, сім'я володіє ТМ "Волошкове поле". Андрій Табалов також катував свої сили в боротьбі за посаду мера Кіровограда, але продовжити боротьбу у другому турі йому не вдалося. У "Нашого краю" - 16,67% і 7 депутатів.

У Нашого краю - 16,67% і 7 депутатів

6 мандатів і 14,29% голосів виборців отримала партія "Батьківщина".

"Опозиційний блок" показав четвертий результат в Кіровограді - 11,9%, і буде мати представництво з 5 депутатів.
Партія "УКРОП" отримала на виборах в місті близько 9,5% і представництво з 4 депутатів.

За 7,14% і по 3 мандати буде у партій "Самопоміч", "Рідне місто" і "Радикальної партії Ляшко".

Цікаво, що від партії "Рідне місто" депутатами будуть чоловік і дружина - Олександр і Катерина Шамардіна.

Виходячи з інформації на сайті ЦВК, партія "Свобода" набрала менше 5%, проте, на сайті вказано, що у неї буде 2 мандати в міській раді.

ЛЬВІВ

Нове скликання Львівської міської ради буде представлений 7 партіями. Відповідно, лідером за кількістю депутатів у раді є партія "Самопоміч". Партія набрала 37,5% голосів виборців і отримала 24 мандати. Лідер списку "Самопомочі" - діючий мер Андрій Садовий, якому не вдалося перемогти у виборах мера в один тур. Тому разом зі "свобовцем" Русланом Кошулинський він продовжить боротьбу у другому турі і, швидше за все, отримає перемогу.

Тому разом зі свобовцем Русланом Кошулинський він продовжить боротьбу у другому турі і, швидше за все, отримає перемогу

Руслан Кошулинський і мер Львова Андрій Садовий

Зі значним відривом другий результат отримав БПП "Солідарність" - 15,63% і представництво з 10 депутатів. Депутатів від БПП у Львівську міськраду веде Петро Адамик.

Третій результат у "Свободи" - 12,5% і 8 місць в раді. Лідер списку "Свободи" - Лопачак Маркіян, старший сержант Збройних сил України.

Майже 11% у Львові отримала партія "Громадянська позиція". У міськраді нового скликання у партії буде представництво з 7-ми депутатів.

6 депутатів в раді буде у партії "Громадський рух" Народний контроль ", отримавши на виборах 9,38% голосів.

Пройшла до Львівської міськраді и партия "УКРОП", набравши 7,81% голосів. У раді "УКРОП" представлятімуть 5 депутатов. Серед них - Ігор Телішевський, помічник народного депутата Тараса Батенко, який нещодавно написав заяву про вихід з фракції БПП в Парламенті.

Також 4 місця в раді отримала "Українська Галицька партія", набравши 6,25% голосів. Цікаво, що один з нових депутатів від цієї партії є дяком у греко-католицькій церкві Вознесіння Господнього у Львові.

МИКОЛАЇВ

Дуже цікавими виявилися результати виборів до Миколаївської міської ради. Там будуть представники 4 партій, і практично половина з них - від "Опозиційного блоку". Партія отримала 48,15% голосів і 26 з 54 місць у раді. Лідер списку Ігор Дятлов одночасно є і кандидатом на посаду міського голови Миколаєва. У першому турі він переміг з перевагою в близько 15%.

У першому турі він переміг з перевагою в близько 15%

Ігор Дятлов

До речі, великою несподіванкою стало те, що з Дятловим до другого туру виходить кандидат від "Самопомочі" Олександр Сенкевич. Раніше Сенкевич був депутатом і головою Миколаївської облради. Що цікаво, Сенкевич не є лідером списку "Самопомочі" до міськради, а балотувався по одному з округів, де здобув перемогу і за результатами проходить в раду. І в цілому партія показала, на подив, досить високі результати в Миколаєві - 18,52% і 10 депутатських мандатів.

Олександр Сенкевич

Крім цього, по 16,67% і за 9 мандатів отримали партії БПП "Солідарність" і "Наш край". Партію "Наш край" до міськради веде Юрій Гранатуров - діючий мер міста. До слова, більшість прогнозувало Гранатурова якщо не перемогу, то з упевненістю проходження до другого туру виборів мера міста. Проте, Гранатуров отримав третій результат, програвши кандидату від "Самопомочі" всього на 408 голосів.

ОДЕСА

Одеська міська рада нового скликання, який, до слова, вже почав активну роботу, складається з депутатів від 5 партій.

Одеська міська рада нового скликання, який, до слова, вже почав активну роботу, складається з депутатів від 5 партій

Перший результат показала партія чинного і переобраного мера Геннадія Труханова "Довіряй справах". Партія набрала 42,19% і отримала 27 місць в раді. Серед них - помічник-консультант нардепа Олександра Пресмана і депутат міськради минулого скликання Людмила Варавва.

Представництво з 14 депутатів в міськраді має БПП "Солідарність" з результатом в 21,88%. Лідер списку - Олександр Боровик, який посів друге місце на виборах мера міста. Найвищий результат на виборах серед депутатів від БПП показав Олексій Потапскій, якого вже обрали секретарем Одеської міськради нового скликання.

Третє місце на виборах посів "Опозиційний блок" з результатом в майже 19%. У "Опозиційного блоку" в новій міськраді 12 депутатів. Лідером списку був народний депутат Микола Скорик, але він відмовився від мандата в Миколаївській міськраді.

Така ж ситуація з "Української морської партією Сергія Ківалова", яку до міськради вів сам Ківалов. Від мандата в міськраді він відмовився, вважаючи за краще залишити за собою мандат депутата ВР. Проте, в Одеську міськраду він завів 6 осіб, 5 з яких - співробітники його ж академії. Партія Ківалова отримала 9,38% голосів.

Представництво з 5 депутатів в Одеській міськраді має і "Самопоміч". Партія набрала 7,81% голосів виборців.

ПОЛТАВА

Полтавська міська рада нового скликання буде складатися з депутатів від 7 партій.

Перше місце, хоч і з невеликим відривом, отримала партія БПП "Солідарність" - у неї 19,05% і 8 депутатських мандатів. Партію до міськради веде мер Полтави з 2006 по 2010 рр. Андрій Матковський, який, зокрема, балотується і на посаду мера. Посівши друге місце на виборах 25 жовтня, Маяковський пройшов до другого туру виборів мера.

Андрій Матковський

Другий результат у партії "Рідне місто", лідером списку якої є Олександр Удовиченко - колишній голова Полтавської облради. Варто відзначити, що Удовиченко відмовився від місця в міськраді на користь мандата в Полтавській облраді. На виборах в Полтавську міськраду партія отримала 16,67% і 7 місць.

Такий же результат і у партії "Совість України" під керівництвом чинного мера Олександра Мамая, який продовжить боротьбу за посаду мера міста на ще одне скликання у другому турі.

Олександр Мамай, мер Полтави

14,29% в Полтаві набрала партія "Свобода". Таким чином, у партії буде 6 представників в раді.

За 11,9% і 5 місць отримали партії "Батьківщина" і "Партія простих людей Сергія Капліна".

4 депутата в раді буде і від "Самопомочі". У Полтаві партія отримала 9,52% голосів виборців.


РІВНЕ

В Рівненська міська рада пройшло 7 партій.

Майже 21,5% отримала партія БПП "Солідарність". У неї буде представництво з 9 депутатів.

Другий результат у "Батьківщини" -19,05% і 8 депутатських мандатів.

Слідом йде партія "Свобода" з результатом в 16,67%, отримавши 7 місць в раді.

У партії "Самопоміч" з результатом 14,29% буде 6 депутатів в Рівненській міськраді.

Майже 12% голосів виборців і 5 мандатів отримала партія "Громадський рух" Народний контроль ".

"Радикальна партія" набрала близько 9,5% і отримала 4 місця в міськраді.

Також пройшла до ради і партія "УКРОП", отримавши 7,14% голосів і 3 мандати.

СУМИ

Сумська міська рада нового скликання буде представлений депутатами від 6-ти партій.

Впевнене лідерство тут отримала партія "Батьківщина" - майже 43% і 18 місць в раді. Це найвищий показник партії серед усіх обласних центрів. Варто зазначити, що серед новообраних депутатів від "Батьківщини" багато керівників комунальних підприємств. Очолив список партії в Сумах чинний міський голова Олександр Лисенко. Одночасно Лисенко вирішив поборотися за посаду мера на ще один термін. Проте, до перемоги в один тур йому не вистачило близько 5%. Тому він продовжить боротьбу за "мерське" крісло в другому турі. Конкуренцію йому складе кандидат від партії "Воля народу" Анатолій Єпіфанов. Партія Єпіфанова за підсумками виборів до міськради не пройшла.

Партія Єпіфанова за підсумками виборів до міськради не пройшла

Олександр Лисенко та Анатолій Єпіфанов

Другий результат із значним відривом у партії БПП "Солідарність" - 21,43% і 9 мандатів.

За 9,52% і по 4 мандати у трьох партій: "Самопоміч", "Опозиційний блок" і партії "За Україну!".

7,14% голосів виборців набрала "Свобода", отримавши 3 депутатських місця в Сумській міськраді.


ТЕРНОПІЛЬ

У Тернопільську міську раду пройшло 7 партій.

Перший результат у партії "Свобода" - майже 31% і 13 місць в раді. До слова, представником "Свободи" також є діючий і переобраний мер Сергій Надал.

До слова, представником Свободи також є діючий і переобраний мер Сергій Надал

Сергій Надал, міський голова Тернополя

Серед новообраних депутатів міськради від "Свободи" - молодший брат екс-нардепа і екс-губернатора Тернопільщини Олега Сиротюка - Михайло.

За 16,67% і 7 мандатів у партій БПП "Солідарність" і "Самопоміч".

У партій "Батьківщина", "Громадянська позиція" і Громадського руху "Народний контроль" за 9,52% голосів виборців і по 4 місця в раді.

7,14% і 3 мандати в Тернополі отримала "Радикальна партія Ляшка".


ХАРКІВ

Харківська міська рада буде представлений депутатами від 4 партій. І 2/3 з них - депутати від партії "Відродження".

У Харкові "Відродження" набрала 67,86% голосів виборців. Таким чином, партія отримала 57 з 84 місць у раді. Серед них - підприємці, співробітники і керівники адміністрацій в місті, лікарі та керівники комунальних підприємств. Цікаво те, що два новообраних депутата вирішили відмовитися від своїх мандатів також, як і інші 10 кандидатів, які згідно з рейтингом повинні були зайняти 2 вакантних місця.

Другий результат показала партія "Самопоміч" - 15,48% і 13 мандатів.

Також по 8,33% отримали партії БПП "Солідарність" і "Наш край". У них буде по 7 мандатів в Харківській міськраді нового скликання. "Наш край" до міськради веде нардеп і мультимільйонер Олександр Фельдман. Але, швидше за все, від місця в міськраді він відмовиться.

Олександр Фельдман, народний депутат України


ХЕРСОН

Херсонська міська рада нового скликання буде складатися з представників 8 партій.

Перший результат показала партія БПП "Солідарність" - 20,37% і 11 мандатів.

Друге місце у партії "Наш край", яку до міськради веде екс-нардеп і колишній міський голова Володимир Сальдо. Треба зауважити, що Сальдо балотувався на посаду мера Херсона , Посівши друге місце. Він пройшов до другого туру виборів. Проте, днями він зняв свою кандидатуру через "брудних" технологій, які, за його словами, використовувалися проти нього під час виборчої кампанії. У той же час Сальдо зазначив, що від мандата в міськраді відмовлятися не буде. Партія "Наш край" отримала 16,67% і 9 мандатів.

Аналогічний результат і у партії "Опозиційний блок".

Також до Херсонської міськради пройшла партія "Самопоміч" з результатом в майже 13% і 7 мандатами.

11,11% і 6 депутатських місць в раді отримала партія "Батьківщина". Серед новообраних депутатів від "Батьківщини" помічник-консультант чинного мера міста і кандидата в другому турі Володимира Ніколаєнко - Нелля Голубенко.

Серед новообраних депутатів від Батьківщини помічник-консультант чинного мера міста і кандидата в другому турі Володимира Ніколаєнко - Нелля Голубенко

Володимир Ніколаєнко, мер Херсона

5 мандатів отримала партія "УКРОП", набравши 9,26% голосів.

7,41% голосів і 4 місця в раді отримала "Свобода".

Також до Херсонської міськради пройшла "Радикальна партія Ляшка" з результатом в 5,56% і 3 мандатами.


ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ

У Хмельницької міської ради пройшли депутати від 6 партій.

З невеликим відривом тут лідирує партія "Свобода". Партія отримала 23,81% голосів і 10 мандатів.

Трохи більше, ніж на 2% відстає партія "Самопоміч" з результатом в 21,43% і 9 мандатами.

Третій результат у БПП "Солідарність" - 16,67% голосів і 7 місць в раді. Депутатів від БПП до Хмельницької міськради веде нардеп Сергій Мельник.

За 14,29% і за 6 мандатів отримали партії "Батьківщина" і "За конкретні справи" народного депутата і мільйонера Олександра Гереги.

Також до міськради увійшла партія "Поруч" на чолі з народним депутатом Сергієм Лабазюк. Партія набрала 9,52% голосів виборців, отримавши 4 депутатських мандата.


ЧЕРКАСИ

Черкаська міська рада буде складатися з 8-ми партій.

Найвищий результат тут отримала партія чинного мера Сергія Одарича - "Партія вільних демократів", набравши 19,05% голосів. "Вільні демократи" матимуть представництво з 8 депутатів. Сам мер Одарич продовжить боротьбу за посаду мера міста в другому турі.

Сам мер Одарич продовжить боротьбу за посаду мера міста в другому турі

Сергій Одарич, міський голова Черкас

БПП "Солідарність" набрав 14,29% голосів і, таким чином, буде мати в Черкаській міськраді нового скликання 6 депутатських мандатів. Лідер списку - секретар міськради останнього скликання Олександр Радуцький.

Такий же результат у партії "Батьківщина".

За 11,9% голосів і по 5 місць в раді у: "Самопомочі", "Свободи" і Всеукраїнського об'єднання "Черкащани". Варто відзначити, що з 5 депутатів від "Черкащан" все, крім лідера списку Павла Карася, - співробітники одного ПАТ "Азот", власником якого є олігарх Дмитро Фірташ.

9,52% голосів і 4 мандати отримала партія "УКРОП".

3 депутати в міськраді буде і у "Радикальної партії Ляшко". Партія отримала 7,14% голосів. Один з новообраних депутатів-радикалів Віталій Косяк - помічник народного депутата від БПП Олега Петренко.


ЧЕРНІВЦІ

У Чернівецьку міську раду пройшло 6 партій.

З невеликим відривом тут лідирує партія "Рідне місто", лідером списку якої є кандидат на посаду міського голови у другому турі Віталій Михайлішин.

З невеликим відривом тут лідирує партія Рідне місто, лідером списку якої є кандидат на посаду міського голови у другому турі Віталій Михайлішин

Віталій Михайлішин

Партія набрала 23,81% і отримала 10 представників в раді. Зокрема, один з них - Ростислав Білик - після виборів оголошено в розшук по всій Україні. 28 жовтня Білику оголосили підозру в підкупі студентів на виборах, а 29 жовтня він зник. Сам Ростислав Білик - викладач, доцент в Чернівецькому національному університеті імені Ю. Федьковича. Він набрав найбільшу кількість голосів серед усіх кандидатів у депутати в Чернівцях - 43,8%.

Другий результат отримала партія БПП "Солідарність" - 21,43% і 9 мандатів.

7 депутатів буде у партії "Батьківщина". Партія набрала 16,67% голосів.

Партія "Самопоміч" отримала 14,29% голосів виборців і 6 депутатських мандатів.

За 11,9% і по 5 місць в раді отримали партії "Свобода" і "Громадський рух" Народний контроль ". Зокрема, від" Свободи "буде наймолодший депутат міськради - 18-річна Юлія Цуркан.

ЧЕРНІГІВ

Чернігівська міська рада буде складатися з депутатів від 7-ми партій.

Перше місце зайняла партія "Наш край", яку до міськради веде діючий мер Чернігова Олександр Соколов. Партія набрала 28,57%, отримавши 12 депутатських місць в раді. Варто відзначити, що Соколов є мером міста останні 13 років. Проте, на цих виборах мера в один тур йому не вдалося перемогти - отримав 33,7% голосів. Тому він буде брати участь у другому турі виборів міського голови Чернігова.

Тому він буде брати участь у другому турі виборів міського голови Чернігова

Олександр Соколов, мер Чернігова

Конкуренцію Соколову в другому турі виборів мера складе народний депутат Владислав Атрошенко. Крім цього, Атрошенко очолює список БПП "Солідарність" до Чернігівської міськради. У Чернігові БПП отримав 21,43% голосів виборців і 9 депутатських мандатів.

Третій результат у "Батьківщини" - 16,67% голосів і 7 місць в раді. Лідер списку "Батьківщини" - Микола Миргородський, перший заступник мера Соколова.

11,9% голосів набрала партія "Самопоміч", отримавши 5 мандатів у міськраді.

Ще у трьох партій - "Опозиційного блоку", "ДемАльянсу", Радикальної партії Ляшка - по 7,14% голосів і по 3 мандати. Варто відзначити, що Чернігів - єдиний обласний центр, де партія "ДемАльянс" пройшла до міської ради.

Підпісуйтесь на # Букви в Telegram и Viber . Найважлівіші и свіжі новини - ви дізнаєтеся дерти!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация