Місцеві вибори: перші в списках

  1. партійний дуалізм
  2. без сумісників
  3. Близнюки, але не брати
  4. Локомотив або пасажир?

Як виявилося, в деяких політсили перші номери в списках до Дніпропетровської міськради і облради займає один і той же чоловік. Іноді він же - кандидат в мери. Чим викликаний такий кадровий голод і що буде, якщо цей незамінний кандидат пройде по всім списками?

Як виявилося, в деяких політсили перші номери в списках до Дніпропетровської міськради і облради займає один і той же чоловік

Вілкул і Філатов - 3 в 1

Найбільш незамінними для своїх партій виявилися непримиренні опоненти: Олександр Вілкул і Борис Філатов . Обидва народні депутати. Ці красиві і багаті чоловіки ведуть свої партії: Опозиційний блок і «Кріп» - в міськраду та облраду. І, судячи з даними соціологів , Роблять це досить успішно. Їх харизма так величезна, що вони обидва претендують на місце міського голови Дніпропетровська. Велика ймовірність, що саме вони зустрінуться у вирішальній битві під час другого туру виборів мера.

партійний дуалізм

На 2 списку працюють лідери 5 партій: «Громадська сила», «Наш край», «Свобода», «Батьківщина» і «Народний контроль».

Лідер «Громадської сили» Загід Краснов , Керівник наглядової ради ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод», йде першим номером в списку до міськради і претендує пост мера міста. Загіда Геннадійовича свого часу називали «директор міськради», хоча мерські вибори він не вигравав жодного разу. Але набратися досвіду Краснов може у колишнього міського голови Дніпропетровська Миколи Швеця . Він - перший в списку до обласної ради від «Громадської сили».

Микола Швець двічі виграв мерські вибори і керував Дніпропетровськом з червня 1994 року по квітень 1999 року. З 1999 року по серпень 2003 року був головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації. У 2005-2006 рр. - займав посаду голови Дніпропетровської обласної ради. Мабуть, Микола Антонович, який зараз очолює благодійний фонд «Люди. Події. Час ", всерйоз вирішив повернутися в політику. Правда деякі експерти вважають, що сьогодні його ім'я на початку списку навряд чи додасть очок «Громадської сили» в очах виборців.

Від партії «Наш край» на пост мера і першою в списку до міськради йде в.о. мера Дніпропетровська Галина Булавка .

А кандидатів до облради веде ще один місцевий політичний важковаговик минулих часів Сергій Бичков. З 1990 року він п'ять разів обирався депутатом спочатку Жовтневої райради Дніпропетровська, а потім і Дніпропетровської обласної ради. У 2000-му році Сергія Бичкова призначили на посаду заступника голови Дніпропетровської ОДА. У березні 2002 року він став народним депутатом України IV скликання. А сьогодні очолює громадську організацію «Дніпряни».

Від «Свободи» на посаду мера претендує заступник директора ТОВ "Е Л І Т-Фарм" Максим Дорофєєв, він же - перший номер у списку партії до міськради. Керівником міської парторганізації «Свободи» Максим Дорофєєв став зовсім недавно, 30 квітня цього року. До цього він був заступником керівника Дніпропетровського обласного відділення. На всіх мітингах «Свободи» Максима Дорофєєва можна побачити з мегафоном в руках і в центрі натовпу. До облради свободівців веде голова Дніпропетровської обласної організації ВО «Свобода» помічник народного депутата Олександр Замковій.

Від об'єднання «Батьківщина» першим кандидатом в міськраду і на пост мера висунули замдиректора ПМЗ ім. Макарова Олексія Чеберду. У нього величезний управлінський досвід. З 2001 по 2005 рік Чеберда обіймав керівну посаду в компанії «Укрнафта», в 2005-2006 рр. очолював дочірню компанію НАК «Надра України» «Надра ресурс». З 2006-2009 рр. Олексій Чеберда був генеральним директором дочірньої компанії Нафтогазу "Укрнафтогазкомплект», а з 2009-2010 рр. займав посаду директора «Укргазвидобування».

Першим в списку до обласної ради йде 28-річний начальник юридичного відділу Ч П «Абла Центр» Мгер Куюмчян, син Санасар Куюмчяна - власника свиноферми - ПП «Сигма» в с. Піщанка Дніпропетровської області. У жовтні 2014 року Мгер Куюмчян БЮТ висував кандидатом в нардепи по 39 округу (центр округу був в смт. Васильківка), але він програв лідеру «Правого сектора» Дмитру Ярошу.

Від партії «Народний контроль» в міська та обласна рада першим номером йде Олена Васильченко, директор з виробництва в ТОВ «Магротекс». На парламентських виборах 2012 року вона очолювала Дніпропетровський обласний штаб «УДАРу», входила в Політради партії. Під час євромайдан Олену Васильченко звинувачували в тому, що вона недостатньо ефективно відправляє до Києва активістів, готових боротися з режимом. Сама ж Олена заявляла про погрози з боку міліції і тітушек, через що вона була змушена покинути Україну.

без сумісників

«Самопоміч», БПП «Солідарність» і Радикальна партія Олега Ляшка знайшли свого лідера для кожного списку.

«Самопоміч» до міськради веде Артем Хмільник - старший викладач кафедри психології університету «Україна», керуючий справами Дніпропетровської міської організації політичної партії «Об'єднання« Самопоміч ». Першим в партійному списку до обласної ради йде колишній депутат Дніпропетровської облради Дмитро Саганович - комерційний директор ТОВ «Агротек». Кандидатів в мери «Самопоміч» не висуває.

БПП «Солідарність» в мери висунула народного депутата Максима Курячого. Міський список очолює віце-президент Національного олімпійського комітету в Дніпропетровській області, нинішній депутат міськради Каміль Примаков. В область БПП веде радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Гліб Пригунов. За даними ЦВК, його основне місце роботи - голова обласної громадської організації «Фонд превращение Суспільства« УНІВЕРСУМ ».

Від Радикальної партії Олега Ляшка в обласну та міську ради йдуть помічники дніпропетровського нардепа Сергія Рибалка Сергій Лященко та Віталій Скворцов, а на посаду мера висунули безробітну Неллі Закор. У минулому році вона балотувалася в ВР, на той момент вона працювала директором ТОВ ДТРЗ «Постач».

Близнюки, але не брати

Близнюки, але не брати

У Дніпропетровську активну виборчу кампанію веде партія «Відродження». На пост мера вона всунувся першого заступника міського голови Анатолія Крупського . Через проблеми з реєстрацією на сайті ЦВК поки не опублікований список кандидатів до міської ради. А в обласній «відродженців» веде нікопольчанин Володимир Куцин, генеральний директор ПАТ «Нікопольський завод феросплавів».

У партії «Відродження України» ніяких проблем з реєстрацією не виникало. Її передвиборної активності ми ніде не помітили. Зате першим номером до міськради ця політсила висунула ... Анатолія Крупського, безробітного з с. Підлісся Тернопільській області. Знайшовся тезка і для першого номера в списку до облради. Ним став знову ж безробітний, вже з с. Лиман Харківської області ... Володимир Куцин. Бувають же такі збіги! До речі, переважна більшість людей в списках «Відродження України» - безпартійні безробітні із середнім або професійно-технічною освітою, що сильно виділяє цю партію на загальному тлі.

Локомотив або пасажир?

Локомотив або пасажир

За словами голови правління Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Станіслава Жолудєва, закон не забороняє висувати одних і тих же кандидатів до рад різних рівнів. «Один і той же кандидат не може балотуватися на одному рівні, а на різних - хоч греблю гати: і на пост мера, і до облради, і на посаду сільського голови», - говорить він. При цьому, за словами експерта, не у всіх партіях за першим номером закріплений округ. «Якщо партія проходить 5% бар'єр, то перший кандидат в списку автоматично забирає один мандат. Він йде поза партійного рейтингу, - каже Станіслав Жолудев. - Партія може подавати кандидатів у списку на одну людину більше, ніж кількість депутатських мандатів, і перша особа йде як лідер списку. До речі, «Батьківщина» цю норму і протягла. Принцип простий: хто скинувся, той і пройшов ».

Принцип простий: хто скинувся, той і пройшов »

Політолог Віктор Пащенко вважає, що першим номером у списку стає найбільш популярний і відомий кандидат. «На жаль, в Україні зберігається традиція формувати партії навколо імені лідера. Виборець може нічого не знати про кандидата, який йде по його округу, але готовий віддати свій голос за партію, список якої очолює такий популярний політик як Вілкул або Філатов », - вважає експерт.

За його словами, якщо кандидат переможе відразу по всіх можливих списками, він не зможе бути одночасно і міським головою, і депутатом кількох рад. Йому доведеться робити вибір на користь чогось одного.

Вадим Кречетов

Чим викликаний такий кадровий голод і що буде, якщо цей незамінний кандидат пройде по всім списками?
Локомотив або пасажир?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация