Місцеві вибори в Україні: все, що треба знати про вибори - В Україні сьогодні проходять місцеві вибори - 112 Україна

  1. Новини по темі

Фото з відкритих джерел

Вибори до місцевих рад проводяться за новим законодавством. Українці обиратимуть депутатів 10,7 тис. Місцевих рад. Місцеві вибори не відбудуться на тимчасово окупованих територіях і в прилеглих до зони зіткнення населених пунктах Донбасу

В Україні сьогодні, 25 жовтня, проходять вибори депутатів місцевих рад , Мерів міст і голів сільрад.

112.ua стежить за ходом виборів в режимі онлайн-трансляції.

Виборчі дільниці відкрилися о 8:00 і працюватимуть до 20:00. За словами заступника голови Центральної виборчої комісії Андрія Магери, сьогодні оберуть депутатів 10 тис. 778 місцевих рад, з яких 9 тис. 127 будуть сільськими радами.

Від інших держав за виборами в Україні будуть спостерігати 134 офіційних спостерігача, також зареєструвалися в ЦВК 1420 представників іноземних організацій.

Центральна виборча комісія України попросила в уряду 1,2 млрд гривень на проведення регіональних виборів.

Це будуть чергові вибори. Згідно 141 статті Конституції України, чергові місцеві вибори повинні проходити "в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень відповідної ради чи відповідного голови, обраних на чергових виборах". Попередні регіональні вибори пройшли в 2010 році.

Відповідно до закону, прийнятого 14 липня 2015 року, вибори не будуть організовані на території Автономної Республіки Крим, Севастополя та окремих районів Донецької та Луганської областей, які Украінa фактично не контролює, а також в 91 населеному пункті Донецької та 31 - Луганської областей на підконтрольній Україна території, близької до лінії зіткнення; також не проводитимуться вибори до Донецького і Луганський обласні ради. Вибори депутатів районних рад Києва відбудуться 27 березня 2016 року.

Вибори депутатів районних рад Києва відбудуться 27 березня 2016 року

Кількість депутатів обираються в обласні ради 25 жовтня 2015 року Фото з відкритих джерел

Передбачається, що в зв'язку з конституційною реформою повноваження обраних на виборах в 2015 році депутатів закінчаться в жовтні 2017 року, коли, по ідеї, пройдуть нові вибори. Втім, це поки тільки в планах, децентралізація ще не затверджена законодавчо. А президент і зовсім заявив, що Україну чекають 4 роки без виборів.

Виборах-2015 варто проходять за новою для України виборчої системи. 14 липня 2015 року Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому закон про місцеві вибори 257 голосами.

14 липня 2015 року Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому закон про місцеві вибори 257 голосами

112.ua

Новий закон про місцеві вибори ввів трирівневу систему регіональних виборів. Поради селищ і сіл, а також глави селищ, сіл і міст, в яких зареєстровано менше 90 тисяч виборців, обираються за мажоритарною системою відносної більшості (з одним туром виборів). Голови міст, в яких зареєстровано понад 90 тисяч виборців, обираються за мажоритарною системою абсолютної більшості (з двома турами виборів). Закон про місцеві вибори допускає можливість висунення незалежних кандидатів тільки на рівні селищ і сіл; на міському, районному та обласному рівнях самовисування заборонено.

Вибори обласних, районних, міських і районних у містах рад проходять в багатомандатних округах за пропорційною системою, яку українські законодавці називають "системою з відкритими списками". Вся територія, жителі якої обирають місцеву раду цій території, розділяється на виборчі округи, число яких дорівнює числу депутатів ради. Політичні партії висувають список кандидатів на вибори до ради цієї території і можуть прийняти рішення про призначення одного кандидата в кожному виборчому окрузі. Виборці віддають свій голос за партійний список, і якщо партія призначила кандидата в окрузі, то цей голос зараховується за цього кандидата. Політичні партії, які отримали більше п'яти відсотків дійсних голосів на виборах до цієї ради, беруть участь у розподілі мандатів. БДІПЛ ОБСЄ вважає, що застосовується виборча система не може називатися "системою з відкритими списками", так як виборці не отримають права вибирати між кількома кандидатами однієї партії.

У бюлетені для голосування по кандидатах в депутати міської ради партії, які висувають кандидатів, будуть йти в послідовності, визначеною в результаті жеребкування. Назва партії буде написано великими буквами, далі йдуть ім'я, прізвище та по батькові першої особи від цієї політичної сили. Далі через тире великими літерами буде написано ім'я, прізвище, по батькові кандидата в депутати міської ради по конкретному округу. Тобто буде відбуватися голосування і за кандидата, і за партію одночасно.

112.ua

З приводу кількості бюлетенів, які в виборчих дільницях видадуть городянам і жителям сіл: городянам видадуть 3 бюлетені (для виборів мера, депутатів до міської ради і депутатів до обласної ради). Жителі сіл отримають 4 бюлетеня: необхідно буде вибрати сільського голову, депутатів до сільської ради, районна рада та обласна рада.

Новини по темі

Новини по темі

Відзначимо, що кандидат, який представляє певну партію, може набрати більшість голосів виборців в своєму окрузі, але до ради так і не потрапити. Це буде пов'язано з тим, що партія даного кандидата по місту чи області набирає менше 5% -го прохідного бар'єру. Те ж саме, якщо кілька партій подолають прохідний бар'єр, то мандати отримають не всі кандидати. Тому кілька представників одного округу можуть потрапити до ради, а може трапитися, що ніхто з представників даного округу не потрапить ні в місцевий, ні в сільська ради. Ще один нюанс: у разі, якщо політсила виставила меншу кількість кандидатів, ніж отримала мандатів, то місця в раді будуть порожніми до тих пір, поки не закінчиться термін повноважень місцевої ради.

Перші результати виборів в регіонах з'являться вже цієї ночі, офіційних же доведеться чекати близько 10 днів.

112.ua

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация