Мішель Уельбек: мрії та реальність

Один з кращих письменників сучасності, найбільш читаного письменник Франції, невротик і цинік Мішель Уельбек став володарем Гонкурівської премії

Один з кращих письменників сучасності, найбільш читаного письменник Франції, невротик і цинік Мішель Уельбек став володарем Гонкурівської премії

джерело: http://www.lanouvellerepublique.fr

ХТО: "Карл Маркс сексу" (як охрестив Уельбека один з критиків) не без відрази виявив "хворобливу неміч європейців", одержимих насолода тіла і духу. Однак, похмурий діагноз сучасному суспільству навряд чи можна сприймати всерйоз. Уельбек - такий собі Шпенглер, повний самоіронії і живе з оглядкою на правила постмодерністської гри. Розмірковуючи про "цивілізації розваг" (що буде зі світом, позбулися він дозвілля?), Автор не забуває включити себе в стан "ніцшеанський сволот". Відторгнення тих, про кого він пише, є безумовним неприйняттям себе самого, повного комплексів і страху смерті буржуазного жителя Європи.

ЩО: «Карта і територія», останній роман письменника, отримав Гонкурівську премію, якою Уельбек чекав з часів «Елементарних частинок». Головним героєм нової книги став депресивний художник Джед Мартен, картини якого користуються неймовірним попитом. Наприклад, Стів Джобс віддає художнику півтора мільйона євро за актуальну роботу «Бесіда Білла Гейтса і Стіва Джобса про майбутнє комп'ютерів». Власне, під розділ потрапляють всі сфери суспільства. Бегбедер служить для опису вищого світу, Джефф Кунс з Деміен Хьорст препарують арт-ринок, але головне - герой зустрічає самого Уельбека, який виявляється вкрай неприємним типом. Чого домагається автор, докладно описуючи свої похорони, критикам належить вивчити, а поки «Карту і територію» порівнюють з кращою книгою автора «Розширення простору боротьби».

Чого домагається автор, докладно описуючи свої похорони, критикам належить вивчити, а поки «Карту і територію» порівнюють з кращою книгою автора «Розширення простору боротьби»

джерело: http://www.parismatch.com

БОНУС: На премію крім Уельбека претендували автор пятісотстранічной епопеї в одне речення «Зона» Матіас Енар з книгою «Розкажи їм про битвах, королях і слонах», скандальна письменниця Вірджинія Депант з романом «Апокаліпсис бебі» і лауреат премії Медічі Мейліс Керангаль з повістю « народження моста ». Журі було одноголосно: Уельбек заслуговує нагороди як ніхто інший, незважаючи на публічні звинувачення в плагіаті. Той факт, що Уельбек, не соромлячись, копіював статті з Вікіпедії ( як підкреслює сама Вікіпедія ) Тільки додає письменнику шарму. головне - застерегти Уельбека від подальших екранізацій як власних, так і чужих романів. Хороших письменників все-таки зустрічаєш не так часто, а ось поганих режисерів хоч відбавляй.

О буде зі світом, позбулися він дозвілля?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация