мисливська мода

У даній статті розглядається одяг англійських мисливців з рушницями, якій притаманні риси консерватизму і традиції. У даній статті розглядається одяг англійських мисливців з рушницями, якій притаманні риси консерватизму і традиції

ПОЛЮВАННЯ ПО-АНГЛИЙСКИ.

Англійське слово hunting в перекладі на російську означає «полювання». Полювання з вогнепальною зброєю називають shooting (від англ.
to shoot - стріляти). У британському королівстві полювання у всіх її проявах користується величезною популярністю з давніх часів, але самої традиційної, незважаючи на сьогоднішній її заборона, залишається полювання на лисиць - fox hunting. Не виключено, що з часом англійці зможуть домогтися скасування заборони на її проведення.

Під словом hunting в Великобританії розуміють полювання верхи на коні слідом за зграєю гончих. У середовищі мисливців данина традиціям дуже велика, тому мало що змінилося з часів вікторіанської епохи. Наприклад, самий часто зустрічається матеріал одягу на будь-який офіційної полюванні - це твід, хоча підкладку сьогодні шиють з повітропроникного і повністю захищеного від води матеріалу. Брюки-гольф вважаються нормою: вони дуже практичні, так як дощ не стікає по штанини в чоботи-Веллінгтон. (У Великобританії і колишніх колоніальних країнах гумові чоботи називають черевиками Веллінгтона або чобітьми-Веллінгтон (Wellington boot) в честь першого герцога Веллінгтонського Артура Уелслі, який доручив шевця провести модифікацію армійських ботфортів зразка XVIII століття).


Старий тип курток був повсюдно витиснений новим. Але і сучасну модну куртку шиють з твіду. Під неї надягають жилетку, яку придумали стендові стрілки. У ній зручно, так як вона довга, а за рахунок великих кишень дуже практична.


Вибір головного убору, можливо, найяскравіший приклад того, як суспільство мисливців шанує традиції. Аж до п'ятдесятих років двадцятого століття чоловік, незалежно від класу і роду діяльності, навряд чи здався б в суспільстві без головного убору. На фотографіях футбольних матчів, промислових страйків і королівських прийомів - всюди, за винятком офіційних королівських заходів, можна побачити чоловіків в кепках, казанках і навіть циліндрах. Сьогодні стрільбищі, мабуть, єдине місце, де головний убір - це норма незалежно від погоди. Найпоширеніший варіант, звичайно, кепка. Невеликий козирок захищає від дощу і сонця, не заважає цілитися при стрільбі по високо пролітає мішені. Крім того, кепку чи здує вітром. Шиють її, зрозуміло, з твіду. В останні роки найпопулярнішою формою головного убору в Великобританії стали бейсболки. Однак на стрільбищах їх майже не зустрінеш. Бути може, тому що їх придумали в Америці?


Патрони носять в сумці зі шкіри - з часів винаходу патрона вона зовсім не змінилася. Часто змінювалася лямка сумки - наприклад, на полковий військовий ремінь. У кожного британського полку був власний формений ремінь, який пофарбований в певні кольори. Якщо носять таку лямку, значить, служать (або служили) в певному полку. Припустимо надягати і ремені батька або діда. Іноді на великих заходах стрілка супроводжує заряджаючий, який носить сумку з патронами.

Іноді на великих заходах стрілка супроводжує заряджаючий, який носить сумку з патронами

В англійській парфосной полюванні жінки брали активну участь.


Відповідно до химерної британської соціальної ієрархією пишніше всіх на полювання одягався єгер, особливо якщо він єгер головний і під його керівництвом знаходяться один або кілька єгерів. У далекі часи герцоги, графи і барони, займаючи високе положення, були впевнені в собі і не турбувалися про те, що люди скажуть про їх одязі. А головному єгерю доводилося наполегливо працювати багато років, щоб досягти високого становища, і продовжувати працювати, щоб зберегти його.


Старе суспільний устрій зруйновано, але не зникло до кінця, і статус головного єгеря до сих пір поважають. У день полювання єгер - начальник, і для підлеглих на цей день його накази подібні волі Бога. Неважливо, ким є стрілок і чим він займається протягом робочого тижня. Герцоги, графи, барони, а також керівники промислових заводів і мільярдери - все підкоряються влади головного єгеря під час полювання. Як і личить, він з'являється на полюванні в бездоганному твідовому костюмі, зшитому кравцем, в брюках-гольф, куртці, жилеті і головному уборі, звичайно ж з твіду, який спеціально випускають для маєтку, де він працює. Твідові тканини для маєтків робили 100 і більше років тому, але і сьогодні їх привозять в Лондон, щоб замовити кравця новий костюм для полювання.


Професійні мисливці на оленів на півночі і північному заході Шотландії продовжують одягатися у традиційний спосіб. Цікаво, що великі яскраві клітини і візерунки фіолетового і зеленого кольору на одязі, які виглядають занадто помітно на вулиці, здалеку зливаються з місцевістю. В наші дні мисливці на оленів з Англії взяли на озброєння багато сучасних варіантів камуфляжу, щоб на полюванні можна було «вписатися» в яку завгодно місцевість.


Сьогодні полювання у всіх своїх проявах - це розважальне і громадський захід. Ніхто не піде на фуршет або вечірку, чи не одягнувшись відповідно заходу. Те ж саме можна сказати і про полювання. У Великобританії вважається, що прийти на полювання на фазана без краватки неправильно і, крім того, нешанобливо по відношенню до господаря полювання. Головне - не забути, що цим краваткою непогано витирати краплі дощу з шиї.

Девід Уотерс 30 жовтня 2014 в 00:00

Бути може, тому що їх придумали в Америці?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация