Міста Казахстану. Атирау

  1. Особливості
  2. Загальна інформація
  3. Короткий екскурс в історію
  4. клімат
  5. Як дістатися
  6. транспорт
  7. Пам'ятки і розваги
  8. кухня
  9. шопінг

Для перегляду цієї карти необхідний Javascript

Атирау є адміністративним центром однойменної області і розташовується в західній частині Казахстану , Розкинувшись уздовж берегів величного Уралу, на кордоні Європи та Азії. Він досить цікавий з туристичної точки зору і здатний подарувати чимало приємних вражень своїм гостям.

Особливості

Зовнішній вигляд міста вельми симпатичний і радує великою кількістю зелені. Більшість будинків характеризують часи радянської епохи, хоча в останні роки чітко відчувається зміщення архітектурного стилю на сучасний лад. Вулиці і площі Атирау в основному названі на честь відомих історичних персонажів і на них часто присутні пам'ятники або скульптури, що символізують ту чи іншу особистість, на зразок Степана Разіна, Омеляна Пугачова, Валерія Чкалова або Абая Кунанбаева. Відмінно вписуються в міські ландшафти мусульманські мечеті і старовинні пам'ятки архітектури XIX століття.

Як і багато інших міст, столиця області ділиться на сучасну та історичну частини. Якщо в першій зосереджені переважно новобудови і всілякі промислові підприємства, то друга більшою мірою насичена історико-культурними об'єктами. В Атирау є чимало музеїв, театрів та закладів розважальної тематики. У різних районах міста побудовані комфортабельні готелі на будь-який смак, є ресторани, торговельні комплекси, магазини і сувенірні крамнички. Важливу роль тут відіграє освіта, що виражено в наявності цілого ряду навчальних закладів різного статусу. Серед місцевих жителів, крім казахів досить багато вихідців з різних регіонів пострадянського простору.

Загальна інформація

Площа території Атирау невелика і нараховує кілька десятків кв. км, при чисельності населення близько 220 тисяч чоловік. Часовий пояс UTC + 5. Місцевий час випереджає московське на 2 години. Перехід на літній і зимовий час не здійснюється. Телефонний код (+7) 7122. Офіційний сайт www.atyrau-city.kz .

Короткий екскурс в історію

Своїм народженням, місто багато в чому зобов'язаний ярославському купця Гурію Назарову, який в 1640 році, на берегах річки Яїк (нині Урал), спорудив дерев'яний острог, неподалік від ногайської рибальській стоянки, сплативши пристойну данину ногайського ханства зі своїх власних фінансових коштів. Діти Гурія почали промислову розробку тутешніх рибних багатств і нафтових ресурсів місцевості, а потім острог перейшов у володіння Яицкого козачого війська. В середині XVII століття, згідно з царським указом тут звели поселення, яке згодом стало називатися Гур'єв. У XVIII столітті, в ході Селянської війни, селище зайняло воїнство Стеньки Разіна, а через нетривалий період часу, Катерина Велика перейменувала річку Яїк в Урал, щоб стерти всі спогади про пугачовські повстанні. Активно розширюватися місто почало тільки в 30-х роках минулого століття, а під час Другої Світової війни, сюди було евакуйовано кілька великомасштабних підприємств, що згодом теж позначилося на розвитку столиці Атираусской області. Свою нинішню назву місто отримало в 1992 році, вже після розпаду СРСР.

клімат

В Атирау панує різкий континентальний клімат. Зима тут зазвичай морозна, без великої кількості снігу і з температурою нижче -10 ..- 15 градусів. Літо, навпаки, видається сухим і спекотним, коли стовпчик термометра впевнено долає позначку +30, доходячи до +42 .. + 43. Нерідко бувають сильні вітри і піщані бурі. Приїжджати сюди найкраще восени або навесні.

Як дістатися

Атирау має власний міжнародним аеропортом, а також залізничним і автобусним вокзалами, тому дістатися сюди досить легко, як з пострадянського простору, так і з Європи.

транспорт

В межах міської межі, головними засобами пересування є автобуси і маршрутки. До 1999 року ходили тролейбуси, але були скасовані. При бажанні, можна скористатися таксі, тим більше що ціни на їхні послуги тут досить помірні.

Пам'ятки і розваги

Знакових об'єктів історичного характеру або видатних архітектурних споруд в місті не так багато. Серед найбільш примітних виділяється пішохідний міст, зведений у 2002 році, що розділяє Парк Перемоги, житлову зону для нафтовиків, а також західну і східну частини столиці області. Протяжність моста через Урал становить 405 метрів. По берегах річки розкинулося кілька мальовничих парків, споруджених на засолених грунті, але, тим не менш, чудово поєднуються з просторами великої ріки. Допитливим туристам варто відвідати Музей регіональних традицій, де можна дізнатися про становлення культури Казахстану і найважливіші події відбулися в різні періоди часу. На окрему увагу заслуговують Музей історії і Музей прикладних мистецтв. Вельми цікавий монумент Алтин Адам - ​​«Золотий Людина», счітающійсясовременним символом Казахстану. Сьогодні, його копії зберігаються відразу в декількох містах країни.

кухня

У меню ресторанів і закусочних міста представлені найрізноманітніші страви на будь-який смак. Тут можна спробувати не тільки традиційні твори національної казахської кухні, але і кулінарні шедеври інших країн. Особливої ​​уваги варті солодощі та напої місцевого виробництва.

шопінг

У магазинах і торгових центрах виставлені найрізноманітніші товари всіх напрямків, від недорогого одягу та взуття, до прикрас і всілякої техніки. Ціни часто цілком прийнятні і доступні.

Атирау справляє враження досить милого і симпатичного міста, без зайвого лоску і розкоші. Перебування тут дозволяє перейнятися атмосферою казахстанської провінції, ближче познайомитися з традиціями та культурою краю, а також випробувати гостинність місцевих жителів і дізнатися багато цікавого про історію цих місць.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация