Міста Азербайджану. Куба

Для перегляду цієї карти необхідний Javascript

Місто Куба (Губа) розташований в 168 кілометрах від Баку - столиці Азербайджна , На північно-східних схилах величної гори Шахдаг. Він був заснований в XV столітті, а в 1735 році став столицею Кубинського царства. Через 70 років тутешні землі зайняли російські війська. У смутні післяреволюційні роки, сформований азербайджанським урядом загін під командуванням Амазаспа Срванцтяна, спалив місто і знищив більше сотні сіл і селищ, разом з проживали в них населенням. Під час будівництва міського стадіону робочими були виявлені сотні останків людей, які говорили про те, що менш ста років тому на цьому місці була влаштована справжня різанина. Незабаром всі знайдені тіла були перепоховані.

Сьогоднішній вигляд Куби формується з численних садів і парків, мусульманських мечетей, старих будинків і сучасних споруд. Тут є музеї, фінансові, медичні, освітні та культурні установи, новий спортивний комплекс, а також цілий розсип архітектурних та історичних пам'яток в його околицях і в межах міської межі. У прилеглих до Куби районах знаходиться кілька добре обладнаних баз відпочинку, де можна не тільки приємно провести час, але і зробити ряд цікавих подорожей по найцікавішим місцям Кубинської провінції.

У прилеглих до Куби районах знаходиться кілька добре обладнаних баз відпочинку, де можна не тільки приємно провести час, але і зробити ряд цікавих подорожей по найцікавішим місцям Кубинської провінції

Одним з головних архітектурних і релігійних об'єктів міста є мечеть Джума, побудована в XIX столітті. Зовнішній вигляд будівлі нагадує гранований циліндр, а внутрішні приміщення складаються з одного залу, центр якого прикрашає гігантський купол, який має 16 метрів в діаметрі. Образ мечеті вражає. Недарма після її зведення подібні споруди стали виникати в інших частинах Куби. Ще один твір мистецтва - мечеть Сакіне-ханум, розташована у віддаленому районі і побудована в 1854 році за наказом вдови відомого азербайджанського діяча А. Бакиханова. Мечеть виконана в тому ж стилі, що і Джума, але зроблена цілком із червоної цегли, з вінчають її металевим куполом, схожим на шолом. Доповнює вигляд тонкий витончений шпиль. Також, привертають увагу вишуканими формами і внутрішнім оздобленням мечеті Сакінаханум і Гаджи Джафар. Серед інших визначних пам'яток особливої ​​уваги гідна лазня Гюмбезлі як історичного експоната, датованого XIX століттям, а також пам'ятники поетові Володимиру Маяковському, мислителю і державному діячеві Азербайджану, Бакіханова і меморіал невідомому солдату, заснований в пам'ять про людей, які загинули під час Другої Світової війни на полях битв.

Справжню подорож у світ історії, традицій і культури Азербайджану, можуть зробити туристи, які вирішили відправитися в поїздку по всій Кубинської провінції. Повною мірою самобутність даного регіону відображає селище Ханалиг, розташоване в обласній території. Головним архітектурним об'єктом тут є храм зороастрійців, який вважається частиною древньої релігії Вогню, яку сповідує на цих землях багато століть назад. Тим часом самі місцеві жителі, які називають себе «ханалигцамі», теж становлять чималий інтерес. Їхні предки древні албанські племена, жили на цих землях протягом довгого часу. Люди, що живуть зараз в селі, зберегли унікальну мову, традиції і обряди стародавніх. Вони існують за своїми законами, працюють, відпочивають, живуть і вмирають за старими традиціями, закладеними предками. У своєму роді, Ханалиг можна назвати унікальним селищем, що збереглися з давніх-давен і представляє культурну та історичну спадщину цієї землі.

Однією з найстаріших фортець області Куби вважаються руїни оборонного комплексу Гільгільчай. За даними дослідників об'єкт був зведений орієнтовно в V-VI століттях нашої ери, ще в роки правління перської династії Сасанідів. Спочатку кріпосна стіна тягнулася протягом декількох кілометрів уздовж річки Гільгільчай, спускалася до Каспійського моря і знову піднімалася високо в гори. Після століть від неї залишилася лише маленька частина, що нагадує про колишню велич імперії. Товщина стін сягала 6 метрів, а їх висота дорівнювала 9-ти. Через певні проміжки по всьому периметру стояли 15-ти метрові вежі, а деякі з фортів мали власні міські поселення. Одним з ключових оборонних пунктів в системі Гільгільчая була фортеця Чираг-Кала, що складалася з масивних об'ємних веж, захищених глибоким ровом. В наші дні від неї вже майже нічого не залишилося, крім купи каміння, що символізують славу минулих епох.

Серед інших визначних пам'яток Кубинської провінції варто відзначити мавзолеї шейхів Юсиф і Джунейда. Обидва вони були зведені в середні століття другого тисячоліття і мають схоже оформлення. Мавзолей шейха Юсиф виконаний з квадратного обпаленої цегли з широкими арочними склепіннями, що утворюють глибокий портал і створюють враження вишуканості і розкоші, за якими можна визначити, що в мавзолеї похований знатний людина. Усипальниця шейха Джунейда, зведена онуком шейха Тахмасіб I, облицьована глазурного плитками різного кольору і викладена в шаховому порядку. Центр усипальниці прикрашений височенним куполом. Обидва мавзолею є унікальним витвором мистецтва і мають статус історичної спадщини Азербайджану.

За своєю історичною значимістю і кількістю важливих культурних об'єктів, провінція Куба займає одне з провідних місць в Азербайджані . У той же час сам місто не настільки цікавий для туристів, як його область. В останні роки завдяки розвитку туристичної інфраструктури, сюди все частіше стали приїжджати гості з колишніх радянських республік, що, безсумнівно, позитивно позначається на економічній спроможності регіону. Якщо найближчим часом зростання не припиниться, то можливо в майбутньому, Куба стане популярним туристичним центром на пострадянському просторі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация