Міста Росії (Сургут)

Ласкаво просимо в Сургут!

Для будь-якого столичного гостя Сургут здасться невеликим провінційним містечком, такий він і є. Для гостей з сусідніх міст Сургут є великим по окружним мірками містом. Це теж Сургут. Для місцевих жителів - рідний дім.

Сургут це один з найстаріших міст Сибіру, ​​місто окружного підпорядкування Ханти-Мансійського автономного округу - Югри. Сургут стоїть на правому березі великої ріки Об, в середньому її течії.

Історія заснування Сургута починається за часів Івана Грозного і Єрмака. У той час Сургутом називалася ціла область. За назвою області і отримав своє ім'я це місто. Точно встановити дату, коли було засновано місто не вдається. Історики сперечаються з цього приводу не одне десятиліття і навіть століття, але достовірно відомо що в кінці 16 століття було розгорнуто будівництво фортеці за царським указом. За датування царського указу і прийнято вважати 1594 рік - рік заснування міста Сургута.

Основна версія, яка існує в походження назви міста така: Ціла область, де побудований російське місто, називалася Сургут. Відомо, що місто було засноване поблизу поселення хантийського племені і за ним збереглося місцева назва без перекладу на російську мову. Така традиція існувала у землепроходцев при підставі всіх міст Сибіру. Виходячи з цього, можна припустити, що слово «сурогат» складається з двох древнеюгорскіх «сміття» і «кут», які дійшли до нас в зміненому вигляді. Слово «сміття» перекладається як «заливна заплава річки», слово «кут» на сургутском говіркою означає «риба». Отже, в поєднанні слово «соркут» в древнеюгорском мовою могло означати ціле поняття, пов'язане зі способом життя народу: щорічним весняним кочові племена з тайгових річок і мисливських угідь в зрозумію Обі.

Отже, в поєднанні слово «соркут» в древнеюгорском мовою могло означати ціле поняття, пов'язане зі способом життя народу: щорічним весняним кочові племена з тайгових річок і мисливських угідь в зрозумію Обі

У наш час потрапити в Сургут можна кількома шляхами: літаком, поїздом, автобусом і приїхати на автомобілі. Залізничний вокзал знаходиться у віддаленому районі міста. В середньому до центру можна доїхати на таксі за 10-15 хвилин. Автовокзал знаходиться недалеко від центру міста, від нього починається одна з центральних вулиць, вулиця Леніна. Основна функція - це виконання вахтових перевезень співробітників ВАТ «Сургутнафтогаз». Народу багато, відстані великі, треба всіх возити. Аеропорт за традицією знаходиться за межею міста, близько 15 км до центру міста. Аеровокзал в Сургуті хороший - гарний, зручний, комфортний, міжнародний рівень як ні як.

Вразив мене Сургутський міст. Сургутський міст - вантовий міст через річку Об , Один з найдовших мостів у Сибіру : Довжина становить 2110 метрів (загальна довжина з підходами - близько 15 км), довжина центрального прольоту - 408 м. Проліт моста підтримується одним пілоном висотою 150 м.

Відкриття моста відбулося 16 вересня 2000 року ; будівництво велося 5 років.

Сургутський міст стоїть на перетині автомобільних маршрутів « Томськ - Нижньовартовськ - Сургут - Нефтеюганськ - Ханти-Мансійськ - Ивдель - Сєров - Перм »( Північна широтна магістраль ) і Тюмень - Сургут - Новий Уренгой - Надим - Салехард . До введення моста в експлуатацію автомобільний зв'язок Сургута і інших нафто- і газовидобувних районів Ханти-Мансійського і Ямало-Ненецького автономних округів з «великою землею» була нестійкою і здійснювалася взимку за допомогою льодової переправи через Об, а влітку - поромом .

До 9-річчя моста прямо біля підніжжя моста відкрився музей , Присвячений будівельникам, конструкцій і т. Д. Там же знаходиться головний «ключ відкриття» моста. У музеї побувати мені не вдалося, але в наступний раз обов'язково сходжу.

Далі буде. Ваша мандрівниця Лана.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация