Мистецький арсенал

  1. Ініціювання проекту
  2. Історія
  3. Виставковий центр
  4. діяльність
  5. Керівництво
Адреса: вул. Лаврська, 12, Київ

Телефон: (044) 288-52-25

сайт: artarsenal.in.ua

Ініціювання проекту

Мистецький арсенал - це проект, який одноосібно ініціював Президент України Віктор Ющенко з метою створення в Україні мистецького та музейного комплексу європейського рівня. Концептуальні засади створення і функціонування комплексу схвалені указом Президента України № 415 від 22 травня 2006 року.

Історія

У XVII столітті на цьому місці розташовувався Вознесенський дівочий монастир. У 1683-1707 рр. ігуменею в цьому монастирі була мати гетьмана Івана Мазепи - Марія-Магдалина Мазепина. Коштом гетьмана та його матері в 1701-1705 рр. замість дерев'яної Вознесенської церкви було зведено кам'яний храм. Перебудували в камені також і церква Покрова Богородиці.

За наказом російського царя Петра І в серпні 1706 року на цьому місці була закладена Києво-Печерська цитадель. Фортифікаційні укріплення будувалися силами розміщених в Києві українських полків під наглядом гетьмана Мазепи. Черниць перевели до Флорівського монастиря на Подолі. Вознесенський храм проіснував до 1798 року, а територія, обнесена стінами, що раніше належала монастирю, була передана у відання Артилерійського відомства.

Будівля, де розташували комплекс «Мистецький арсенал», знаходиться в стінах арсеналу, який був побудований в 1783-1801 рр. за проектом генерала-поручика Івана Меллера. Цікаво, що Меллер проектував будівлю з урахуванням його можливого перепрофілювання, так як писав про свою роботу: «Настане час, і ви побачите, що я побудував цей будинок не для фортеці, а для людей».

З початку XIX століття в будівлі арсеналу знаходилися військові склади, майстерні по ремонту зброї і кінної амуніції, кузня. Протягом XX століття будівля використовувалася для військових потреб за своїм прямим призначенням.

Виставковий центр

Будівля Мистецького арсеналу є пам'ятником архітектури національного значення України.

2007 комплекс «Мистецький арсенал» відкрився для відвідувачів. Ще кілька років Комплекс буде знаходитися в стані реконструкції та будівництва, але вже почав діяти в іншому форматі. До сих пір «закрита зона» в історичному центрі Києва відкрилася для мистецького експерименту, діалогу, пошуку та творчості.

В даний час на території центру тривають реставраційно-відновлювальних роботи, проте в приміщеннях Старого Арсеналу вже проходять численні виставки, мистецькі акції та концерти.

Площа будівлі Мистецького Арсеналу - 50 000 м².

діяльність

Пріоритетними напрямками діяльності комплексу «Мистецький Арсенал» є відновлення цілісності культурного простору України, зменшення розриву між культурною традицією і повсякденними культурними практиками суспільства, створення умов для проведення активного і змістовного дозвілля на території Комплексу.

«Мистецький Арсенал» повинен стати улюбленим місцем сімейного відпочинку, сприяння облагородження та благоустрою історичного центру міста Києва шляхом створення сучасного архітектурного комплексу, формування бази для надійного і взаємовигідного партнерства між державним і недержавними секторами культури, створення нових робочих місць для кваліфікованих представників культурно-мистецької сфери , розробка ефективної моделі використання культурних ресурсів Києва та України і створення на їх основі симво лического капіталу нації.

великі проекти

  • У серпні 2009 року експонувався проект «De Profundis», присвячений історії українського пластичного мистецтва.
  • Влітку 2012 року в Мистецькому Арсеналі пройшла Перша Київська міжнародна бієнале сучасного мистецтва.

Керівництво

У 2010 році гендиректором музейного комплексу «Мистецький арсенал» була призначена Наталія Заболотна , До цього мала досвід проведення великомасштабних виставок в Українському домі. Разом з Заболотної в «Арсенал» переїхали скульптурний і антикварний салони, і під її керівництвом колишній військовий завод перетворився в одну з головних майданчиків для совріска і не тільки - крім кількох великих виставкових проектів та першої Київської бієнале сучасного мистецтва тут уже кілька разів проходив літературний фестиваль «Книжковий арсенал».

У 2016 році гендиректором музейного комплексу була призначена Олеся Островська-Люта. Островська-Люта стала переможницею конкурсу на посаду директора музейного комплексу, за її кандидатуру проголосувало 5 членів конкурсної комісії, 4 - проти.

01.11.2016

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация