Місто Ревда. Історія, пам'ятки, музеї

  1. Міські пам'ятники в Ревде
  2. природні пам'ятники
  3. Музеї ревда
  4. храми міста
  5. Природа в околицях ревда
  6. Місця відпочинку в Ревде

Вивчаючи етимологію назви, вчені не прийшли до єдиної думки. Все ж більше схиляються до версії, що слово «Ревда» в даному випадку означає «мідна річка». Дійсно, мідне родовище виявили біля однойменної річки дуже давно, коли сюди ще не прийшло російське населення. Раніше в цій місцевості жили башкири, а заводчики Демидови землі у них викупили, причому практично за безцінь. Вивчаючи етимологію назви, вчені не прийшли до єдиної думки

Поява міста тісно пов'язане з підставою железоделательного заводу на однойменній р. Ревде. Завод був закладений в 1731 р поблизу від гирла р. Ревда за вказівкою Акинфия Демидова. Цей район був обраний не просто так, а тому, що неподалік було знайдено родовище багатих залізних руд, розташоване на горе Вовчисі . Вже 1 вересня 1734 року перший чавун вийшов з новою заводської домни. Якраз ця дата тепер вважається днем ​​народження самого Ревдінскій метизної-металургійного заводу і утворився біля нього селища ревда. З тих пір Ревда зуміла завоювати славу одного з кращих світових виробників чавуну, а також відомого постачальника кованих цвяхів для сибірського регіону. З іншого боку Ревда дізналися як наймача бурлак, так як уральські селяни наймалися в супровід караванів, що йдуть по р. Чусовой, «проводячи» по цій річці завдяки лямки на плечі барки з металом, а також іншими товарами.

Подій в біографії міста було чимало. У цьому сприяло розташування на відомому Сибірському тракті. Так через Ревда йшов шлях Єрмака для підкорення Сибіру. У цих місцях відбулося повстання Ревдінскій углежогі, і ця подія змогло вплинути на історію всього Уралу.

Статус селища міського типу Ревда отримала в 1929 році, а 3 травня 1935 став вважатися містом.

Нові важливі підприємства з'явилися перед війною: в 1940 р був побудований Среднеуральский мідеплавильний завод, а наступний рік подарував району Ревдінскій завод обробки кольорових металів, де стали випускати труби, виконані з кольорових металів і різних сплавів.

Зараз в місті діють кілька металургійних підприємств. Містоутворюючими є чотири основних, що належать відомим металургійним холдингам. Йдеться про Уральської гірничо-металургійної компанії з її Среднеуральск мідеплавильному заводом (скорочено СУМЗ), заводом по обробці кольорових металів ОЦМ і Ревдінскій цегляним заводом (Скорочено РКЗ), а також про Ніжнесергінскій метизної-металургійному заводі (скорочено НСММЗ). Саме на цих підприємствах працює більшість жителів міста і околиць.

Міська промисловість в основному тяжіє до металообробці, кольоровій металургії та виробництва будматеріалів.

Ревда виконує роль адміністративного центру відповідного Ревдінскій міського округу. У підпорядкуванні знаходяться території площею в 970 кв. км. Міський округ Ревда включає в себе не тільки адміністративний центр, а й інші населені пункти, включаючи села Мариинск і Кунгурка і селища Ємеліна, Гусевку, Крилатовскій, Краснояр і Ледянка. Ревда і околиці є важливою частиною Свердловської області. При цьому Ревдінскій промисловий вузол залишається досить самостійним. Виникнення, сучасний стан та перспективи подальшого розвитку м ревда тісно переплітаються з первоуральск, так як ці два міста складають основу впливового первоуральск-Ревдінскій промислового району.

Міські пам'ятники в Ревде

В парку , Що прилягає до палацу Культури м ревда є пам'ятник Павлу Зикіна . Даний комсомолець активно брав участь в будівництві Среднеуральского мідеплавильного заводу, але його в 1935 р звірячому вбили вороги.

Пам'ятник Максиму Горькому стоїть в невеликому Літературному сквері, розташованому на головній вулиці міста, яка названа на честь цього письменника.

Меморіальна дошка прикрашає греблю в Ревде. Її встановлено на честь народження міста і заводу 1734 р До речі, з цієї греблі прекрасно видно стару частину заводу.

У місті встановлено пам'ятники полеглим в роки ВВВ , а також загиблим в Афганістані та Чечні . Є і своя алея слави.

Оригінальний фонтан розташований на вул. Миру: він виконаний у вигляді металевого журавля, поруч з яким є квітка латаття і листок, на якому «розташувалася» жаба.

Пам'ятником історії є будинок Демидових. Цей дерев'яний особняк побудований в першій половині 19 століття і відноситься до історико-архітектурних пам'ятників міста. Розташований він недалеко від греблі Ревдінскій ставка.

природні пам'ятники

В даному районі користуються славою Кобалінскіе джерела. У заплаві р. Ельчевкі прямо в межах міста ревда розташована ціла група джерел, з яких б'є читаючи питна вода. Цей об'єкт визнаний гідрологічним пам'ятником природи.

Ландшафтний природний пам'ятник складають гора Кам'яна з «Кам'яним» урочищем. Дана гірський ланцюг має вихід кам'яних останців на поверхню. Піднявшись на вершину гори, з'являється можливість помилуватися чудовими видами на довколишні водойми, ліси і гори. Приїхати сюди можна по Новомосковському тракту за вказівниками «Ревда», звернувши на перший з'їзд і об'їхавши місто по краю, потім проїхати по дорозі в сторону Дегтярска, а після кар'єра повернути на грунтову дорогу з правої сторони. Минувши ще пару кілометрів слід піти по дорозі, яка йде уздовж ЛЕП, таким чином добравшись до гори. Далі піде зовсім кам'яниста дорога, тому пару кілометрів доведеться йти пішки.

Музеї ревда

У старій частині міста можна відвідати музейний комплекс «Демидов - Центр», який розташований біля заводу. Розвиток міста почалося з цього місця, тому і музей розташували саме тут. Центр має 6 залами, а також має 2 експозиції. Тут виставлені старовинні речі, які відносяться до історії сім'ї Демидових. Тут можна побачити Демидівський садибу і будинок керуючого. Ревдінскій рекрутам, які брали участь у війні 1812 р, присвячений меморіальний комплекс. Також є пам'ятник углежогі.

В кінці 80-х років XX ст. завдяки колективу Дитячої художньої школи та міським художникам з'явився Міський виставковий центр. Розмістився він в виставковому залі самої художньої школи. Перша виставка під назвою «Галерея Н-Т» відкрилася в лютому 1992 г. На сьогоднішній день центр проводить по кілька десятків виставок в рік. Діяльність центру в основному спрямована на сучасну графіку та живопис. Експозиції оформляються в класичному стилі, при цьому нерідко супроводжуються камерними концертами, інсталяціями та навіть театралізованими виставами.

храми міста

Храм в ім'я Архістратига Михаїла був зведений недавно - в 2009 р Однак побудували його на місці, де колись була Михайло-Архангельська церква, зведена в 1835 р на кошти самих Демидових, але підірвана в 1964 р Церковне будівля має верхній, нижній і центральний вівтар. Висота споруди сягає 37,6 м. 8-тонний купол облицьований нітрид-титановим покриттям, яке не тьмяніє з часом. Купол має шоломоподібна обрис, яке нагадує формою шолом, властивий російським витязям. Це пов'язують з тим, що Святий Архистратиг Михаїл є ватажком воїнства небесного. Дзвони в цьому храмі унікальні, відлиті спеціально для даного приходу на заводі Миколи Пятков в Кам'янсько-Уральському на замовлення СУМЗ. Всі дев'ять дзвонів виконані з міді, але при цьому розрізняються за розміром і вагою. Так найменший важить всього 6 кг, тоді як найбільший досягає ваги в 1320 кг. Храм має п'ятиярусний іконостас у верхньому церковному вівтарі. Тут розташовані ікони, які виконані згідно зразків давньовізантійської іконопису. Освячення межі в ім'я святителя Спиридона Тріміфундского відбулося в 2011 році, подарувавши місту ще одного святого покровителя. Святий Спиридон є святим, чудотворцем і помічником в скорботах.

Храм в ім'я Святої Трійці в м Ревда має статус парафіяльного. Він був зведений в 1990 р

Храм в ім'я святих преподобних Зосими і Савватія в селі Кунгурка в Ревдінскій районі є парафіяльним, окормляється єкатеринбурзький духовенством Вознесенського подвір'я. Храм був відтворений в 1993 р

Природа в околицях ревда

річка Ревда протікає через місто, впадаючи далі в річку Чусовую на околиці міста.

На особливу увагу заслуговує Ревдінскій ставок. Він був утворений штучно в 1732 році, коли будувався Ревдінскій железоделательний завод. Поки існував Чусовський сплав по річці, вода даного ставка застосовувалася для регулювання рівня води в р. Чусовой, щоб забезпечити зручне проходження караванів судів. Даний ставок нижньої своєю частиною розташований ще в межах міста. Славиться своїми мальовничими берегами верхня частина ставка, до узбережжя впритул підступають соснові бори.

Прекрасна панорама всього Волчихинского водосховища постає перед туристами з гори Вовчихи . Біля підніжжя цієї гори зливаються воєдино річки Чусовая і Ревда.

Історично стара частина міста залишається основною, розташована на лівобережжі Ревдінскій ставка. Пониззя даного ставка зайняті заводом, а правий берег прикрашає скеляста Лиса гора. На цій горі часто проводяться різні інсталяції.

Слід згадати, що недалеко від міста проходить розділяє Азію і Європу межа. Відповідний знак є на виїзді з ревда при русі у напрямку міста Дегтярска .

Місця відпочинку в Ревде

Гора Вовчиха і гірськолижний курорт . У 5 км від ревда (а також 7 км від Первоуральска або 40 км від Єкатеринбурга) розташований гірськолижний курорт. Тут передбачено 4 траси, довжина яких сягає 1200 м, а перепад висот може досягати 200 м. Траси різного рівня складності зацікавлять початківців, а також підійдуть навіть спортсменам.

Пейнтбольний клуб «Південний Фронт» існує з 24 лютого 2007 р Даний клуб об'єднує людей, які вважають за краще вести активний спосіб життя, вітають військово-патріотичне виховання молодого покоління та пропагують здоровий спосіб життя. «Південний Фронт» надає цілий комплекс послуг, що дозволяють організувати цікавий активний відпочинок. Ігрові майданчики і навіть зони відпочинку мають особливий військово-туристичний антураж. Втім, розташування клубу в сосновому лісі тільки сприяє створенню потрібної атмосфери пригод.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация